Tasarım Dünyası’nın sosyal ağı; BoxinaBoxidea.com

Wuhuuu demek istiyorum. Daha perşembe günü tasarım gurularından bir arkadaşım ile yediğimiz keyifli yemekte sosyal ağlar, tasarım ve teknoloji üzerine keyifli bir sohbet yapmıştık. Kendisi ile tasarım konuşmak onun engin tecrübelerinden faydalanmak harika. Zaten o o kadar donanımlı ki bu konuda sanırım ülkemizde ilk akla gelen isimlerden. Ama o şu an İtalya’da olduğu için sormadan yazımda ismini geçirmedim. Blogumda da gizlilik önemli benim için.

Evrenin güzel bir mesajı olsa gerek ki daha aradan iki gün geçmeden harika bir haber aldım.

Yerli ve yabancı tasarımcıları buluşturan en büyük sosyal platform olma vizyonuyla, Türkiye’de bir ilke imza atan BoxinaBoxidea.com sitesi  test yayınına başlamış. Siteye hemen üye oldum. Üye olmak çok kolay. Facebook dışında   diğer sosyal ağ ( twitter) hesaplarınızla üye olamıyorsunuz. Ama yakında bunu da aşarlar sanırım.
Siteye kısaca göz attığımda endüstriyel tasarıma, modadan grafik tasarıma kadar her alandaki amatör ve profesyonel tasarımcıları bir araya getireceği çok net. Ayrıca ” WikiBox”  özelliğiyle  tasarım alanında Türkiye’nin ilk ve en büyük sanal kütüphanesini oluşturmayı hedeflemiş. Ama wikibox’da “Ara Güler ” yazdım aradım bulamadım. Sanırım site geliştiriliyor. Ne de olsa ben de ilk davet edilen kullanıcılardanım. Biz kullanıp test edip eksikleri bulacağız ki faydamız olsun herkese 🙂
Sitenin sahibi kimdir diye merak edip baktığımda da  Yalın Tan &Jeyan Ülkü İç Mimarlık karşıma çıktı. Projenin yatırımını, modern çalışma mekanlarının ihtiyacına uygun, esnek ve konforlu ürünler sunan ERSA üstlenmiş.  Sitenin ilk üyeleri arasında, tasarım dünyasının yakından tanıdığı Claudio Bellini, Tamer Nakışçı, Ece Yalım gibi isimler bulunuyor. İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dilde yayın yapan BoxinaBoxidea.com, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın bu alandaki popüler sosyal platformlarından biri haline gelir gibime geliyor.
Benim kadar tasarıma meraklıysanız ve bu dünyada ben de olmalıyım diyorsanız alın size yeni bir sosyal medya daha…
BoxinaBoxidea hakkında daha fazla bilgiyi şu sayfada bulabilir, dilerseniz hemen boxinaboxidea.com‘a üye olup tasarımlarınızı paylaşabilir veya farklı tasarımlardan ilham alabilirsiniz. Ben oradayım sizi de beklerim 🙂
YSM- Tasarımsever
Yorum yok

Yorum Yazın