Selpak ile “Tuvalete Merhaba” 8. Blogger Anne-Baba Buluşmamız da..

Mira 19 Mayıs 2012 günü iki yaşına basacak. Heyecanla bu günü bekliyorum. 2 yaş demek benim için tuvalet eğitimine başlamak demek. Melis 2.yaş gününde hiç kimsenin ona eğitim vb vermesine gerek kalmadan “çiş” diyerek tuvalete koşmuştu. Melis örneğini baz alarak Maya Su’da tuvalet eğitimini 2 yaş sonrası başlarım diye düşünmüştüm. 2,5 yaşındaydı 15 günlük süreçte çişi, kakayı bırakmıştı. Tam o sırada yardımcı ablamız ayrılınca ve biz de tatile çıkınca Maya Su beze geri dönüp 3 yaşına kadar bez ile hayatına devam etti. Öğrendim ki her çocukta aynı formül yok. Her çocuk farklı. İşte Mira ne yapar bilmiyorum ama bu yaz bezini çıkartıp onu zorlamadan evet hiç zorlamadan bezi bıraktırmak niyetindeyim . Bakalım neler yaşanacak henüz bilmiyorum ama deneyimlerimi yazarım biliyorsunuz.

Konuyu yine kendi hikayemle dağıtmadan bir kez de girebilsem ne mutlu bana. Ama gevezeyim ben 🙂

Blogger Annelerden Ahu , Selpak ile “Tuvalete Merhaba” projesinden bahsetti bir kaç ay önce. Bizim de gündem malum önceden belirleniyor. Kendisine mayısta yapalım hem de benim gibi bir çok anne için faydamız dokunur dedim. Sağ olsun Selpak ile konuşmuş. Bir toplantımıza geldiler tanıştık ve söz verdiğimiz gibi mayıs ayında buluşmayı hayata geçirelim dedik.

İşte bu ay konumuz çocuğun tuvalet eğitimi ile bezden kurtulması. Sonradan öğrendim ki çok doğru bir tercih yapmışız. Çünkü  Çocukların “Tuvalete Merhaba” dediği tuvalet eğitimi sürecinde, Bengi Semerci Enstitüsü’yle birlikte annelerin yanında yer alan Selpak, 2011’den beri çocuklara doğru tuvalet eğitimi alışkanlıklarını keyifli bir şekilde kazandırabilmek için çalışmalar yapıyormuş .

İşte bu kapsamda Bengi Semerci Enstitüsü’nden bir eğitmen, 11 Mayıs’ta blogger anne-babalar ile buluşacak.

“Tuvalete Merhaba” egitimi ile çocuklarımızın tuvalet eğitimi için hazır olup olmadığını öğrenecek ve umarım hep birlikte  bu süreci çok daha keyifli ve rahat geçireceğiz. Nedir ne değildir diye baktım gördüm ki bir de facebook sayfaları var.  Tuvalet eğitimi ile ilgili daha fazla bilgi için www.facebook.com/selpak adresini de ziyaret edebilirsiniz.

8.si gerçekleşecek #bloggerannebloggerbaba buluşması için  11 Mayıs 2012 Cuma saat:10.30′dan itibaren  Şişli Cevahir Meydan Starbucks 2. kattayız yine. Katılım herkese açık..

Görüşmek üzere…

YSM-Blogger, fotografçı, anne

 

8 Yorum
 • Mozeck
  26 Nisan 2012 saat 15:22

  Gelismeler harika.. Benim oglum bezi birakti gerci .. Mesela yaz okullarini, spor kamplarini ogrenmeyi cok isterdim ama!

 • admin
  26 Nisan 2012 saat 15:24

  Berrincim,
  Ne mutlu size…
  Konuyla ilgili bizi de bilgilendirirsen ya da ilgili marka vb olursa çok seviniriz paylaşmasından
  Sevgiler
  YSM

 • Cocuklacocuk
  26 Nisan 2012 saat 20:15

  Kesinlikle 2 çocuk bir olmuyor, Oğlum 3 yaşında ve yeni bırakıyoruz bezi, kızım erkenciydi. Hafta içi olmasa ne güzel olurdu katılmak Tuvalete Merhaba etkinliğine

 • admin
  27 Nisan 2012 saat 11:11

  🙂 Farklılar her anlamda çocuklar
  Keşke diyorum ama her ayın ikinci cuması geleneğimiz var 🙂
  Sevgiler
  YSM

 • EMEL TUNÇ
  10 Mayıs 2012 saat 06:12

  Yeşim Hanım arada haftasonu yapsanız şu buluşmaları,bizim de ihtiyacımız olan bir durum malum. Neyse siz bize ayrıntıları yazarsınız,artık sizi bekleyeceğiz:)

 • meltem
  10 Mayıs 2012 saat 11:01

  boyle onemli bir konuyu niye haftasonu yapmiyorsunuz:(

 • admin
  10 Mayıs 2012 saat 20:32

  Meltem Hanım,
  Blogger toplantılarının bir sürdürülebilirliği var
  Her ayın ikinci cuması diye belirlendi çok önceden
  Bu sebeple haftasonu blogger toplantısı olmuyor
  Fakat markaların aktiviteleri olabiliyor
  Yine de Selpak yetkililerine iletirim ben
  Sevgiler
  YSM

 • admin
  10 Mayıs 2012 saat 20:33

  Emel Hanım,
  Haklısınız ama malum blogger toplantıları hep aynı zaman diliminde oluyor
  Artık bilinirlik vb oturdu
  Farklı bir planlama olursa ben sizi bilgilendiririm
  Cok sevgiler
  YSM

Yorum Yazın