Müzik bende hep vardı!

-

Pandemi her sektörü derinden etkiledi. Sanat ve sanatçılarda en çok etkilenenler arasında. Müzik sektörü neredeyse durma noktasına geldi. Evden online konserler, festivaller yapılmış olsa da internet sorunları vb açıkçası gerçek müziğin tadını asla vermiyor.

Geçtiğimiz hafta eş zamanlı çıkan Aleyna Tilki ve Kerimcan Durmaz’ın şarkıları sektöre nasıl bir dinamik katar bilmiyorum. Günümüzde sosyal medya fenomenlerinin müzik yapma hali nereye kadar devam edecek o da diğer bir merak konusu.

 

 
Sevgili Hakan Kİ’de geçen hafta ilk şarkısı “Gideceğim” ile müzikseverlerle buluştu. Açıkçası ben dahil hepimizi çok şaşırttı. Sessiz sedasız çıkardığı “Gideceğim” in hikayesini benim gibi merak eden herkes adına hemen sordum. İnsanlar popüler kültürün peşinden gide dursun iyi şarkı her zaman yerini buluyor.
 
Fotoğraflar @burakelmali , @pinarkarakayastudio

Hakancığım, “Gideceğim” single hayırlı olsun. Açıkçası albümünle hepimizi şaşırttın. Seni işinde gücünde biliyorduk (gülüşmeler) nereden çıktı bu şarkı?

Çok teşekkür ediyorum, Yeşim. Gerçekten çevremdeki herkes çok şaşkın. Seninle bile yıllardır dostluğumuz olmasına rağmen bilmiyordun. Müzik bende hep vardı. Sadece doğru zamanı ve doğru kişileri bekliyordum.

Şarkının söz ve müziği de sana ait olduğu için sormak istiyorum; şarkıyı pandemide mi yazdın yoksa önceden var mıydı?

Şarkıyı, 2003 senesinde yazdım. Geçen sene bazı revizeler yaparak, güncel haliyle dinleyicilere sundum. Bu arada, özel birine yazılmış bir şarkı değil. Çok iyi gözlemci ve dinleyiciyim. Anlatılan hikayeler beni çok etkiler.

Fotoğraflar @burakelmali , @pinarkarakayastudio

Açıkçası iş artık söz müzik de bitmiyor diye biliyorum. Şarkı ortaya çıktıktan sonra kimlerle çalıştın?

Kesinlikle doğru. Şarkının ruhunu ortaya çıkaran aranjördür. Eren Turgut (aranjör) ile güzel bir iş çıkardık. Kendisi daha çok alternatif rock ve caz sanatçıları ile çalışmış. İlk pop sanatçısı benim. O da benim kadar heyecanlı.

Klip süreci nasıldı? Pandemi de klip çekmek zor olmadı mı?

Klip, dış mekan ve iç mekan olarak planlandı. Dış çekimi Kilyos taraflarında gerçekleştirdik. O gün hava güzel olması düşünülürken birden hava kapandı ve yağmur yağmaya başladı. Biraz ıslandık, biraz dağıldık 🙂 Ama çekimi tamamladık. O halimiz klipte doğal görünüyor, kimse fark etmedi.

Fotoğraflar @burakelmali , @pinarkarakayastudio

Şarkı söylemek hayalin miydi? Yoksa sonradan mı Türkçe Pop söylemeye karar verdin?

Kendimi bildim bileli şarkı söylüyorum, ama kendime 🙂 Türk sanat müziği ve pop daha çok ilgi alanım. Tabii bir pop şarkı yaptım, sevildi de. Artık herkes duyuyor şarkılarımı.

Dijital platformlarda şarkını sık duymaya başladık. Sen şarkı nerelere gelir hayal ediyor musun?

Çok güzel bir duygu. İlk heyecan sonuçta, kelebekler uçuşuyor cidden. Şarkıyı dinleyen herkes tekrar tekrar dinliyor. Demek ki doğru iş yapmışım. Gidişat çok güzel. (maşallah diyoruz)

Pandemi yalnızlığı diye bir kavram artık lugatımıza girdi. Müzik dışında pandemiyi sen nasıl geçirdin?

“Farkına vardım” .

Kendimi, ailemi, arkadaşlarımı, kararlarımı ve kararsızlıklarımı fark ettim. Çok farklılaştık bu süreçte, kendi adıma iyi adımlarım oldu. Mutlu olmayı seçtim. Bunun için çaba sarf ediyorum. Müzikte bu çabalardan biri.

Başka şarkılarda gelecek mi? Açıkçası dinlemeyi çok isterim.

“Gideceğim” şarkısı çok sevildi. Şimdi kendimden daha emin bir haldeyim. Önümüzdeki günlerde 2.şarkı için stüdyoya giriyorum.Yine slow bir şarkı. Sürpriz 🙂 Ama ilk sana dinleteceğim. Söz.

Fotoğraflar @burakelmali , @pinarkarakayastudio

Sen neler eklemek istersin?

Kişi kendine inanırsa, yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Heyecanıma ortak olan herkese kocaman bir teşekkür ediyorum. Umarım bu pandemi sürecini de kısa bir sürede atlatırız. Nefes almaya ihtiyacımız var.

Hakancığım, çok teşekkürler. Yeni şarkını da dinlemek için sabırsızlanıyorum.

Yeşim Mutlu

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

Pedro Alonso O’choro İstanbul’da!

“La Casa de Papel” dizisinde Berlin karakteriyle tanıdığımız Pedro Alonso O’choro, "Filipo’nun Kitabı" isimli kitabının tanıtımı için CVK Park Bosphorus'da düzenlenen basın toplantısından az önce ayrıldım....

Kurbağa ve Murbağa Serisi

Arnold Lobel, anlatıcısı ve resimleyicisi olduğu hikayelerde içinde yaşadığımız doğayı anlamlandırmaya yardımcı oluyor. Bu şekilde küçük okurlarına, zamanın akışı gibi, evrenin temellerini...

Terazi Burcunda Yeni Ay

06.10.2021 Terazi Burcunda Yeni Ay gerçekleşiyor.  "Zarafet ile Adalet, Hayat için Denge" diyen 13°Terazi Burcu Sabian Sembolü: “Bir Öğlen Siestası” Bu sembol, biraz mola...

Herkes aynı dilde gülümser

Güzel bir gülümsemeden daha iyi bir enerji kaynağı söyleyebilir misiniz? Bir gülümseme, neşelenmenin ve etrafa pozitifliği yaymanın en iyi yoludur.Birçok insan size neşe...

Olumlu Bir Etki Alanınız Var mı?

Girişimci, yazar ve motivasyon konuşmacısı Jim Rohn  "En çok zaman geçirdiğiniz beş kişinin ortalamasısınız" demişti. Hakikaten bu beş kişinin ortalaması mıyız? Jim...

popüler kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar