Hipp Pazarlama Müdürü Emine Arslan ile Hipp’i konuştuk

23-24 Nisan tarihlerinde Gymy Kids Bahar Şenliği’nde etkinlik sponsorlarından bir tanesi de Hipp’di. İki gün boyunca 7-12 yaş çocuklarla #hippfotografatolyesi nde buluştuk. Bu süreçte Hipp’in aileler ve çocuklar tarafından ne kadar sevildiğini bizzat gözlemledim. Ürünleri kullanmak bir yana ailelerin hem ürünler hakkında bilgisi, hem markaya olan sevgisi gözlemlediğim en önemli detaylardandı. 

Hipp Pazarlama Müdürü Emine Arslan ile geçtiğimiz ay bir etkinlikte beraberdik. Hipp Fotoğraf Atölyesi için sıklıkla konuşuyor olsakta bu kez Hipp beslenme ürünleri kadar HİPP Babysanft bakım ürünlerini konuştuk. Bizzat ailemin kullandığı ve eşimin ebeveynlere önerdiği ürünleri hep beraber gözden geçirelim.

Hipp Pazarlama Müdürü Emine Arslan, Fotoğraf Hipp Arşivi

Emine Hanım, Hipp uzun yıllardır aramızda olan bir marka ve gün geçtikçe de kaliteli ürünlerini daha çok kişiye ulaştırmaya devam ediyor. Bu anlamda henüz sizinle yeni tanışan anne adaylarına, HiPP Babysanft Bakım ürünlerinden biraz  bahseder misiniz?

HİPP beslenme ürünleri gibi kozmetik ürünleri de ilk üretilirken öncelikle kendi bebeklerinin kullanabileceği kalitede ürün geliştirmeyi amaç edinmiş. Bir bebeğin doğumdan sonra ihtiyacı olan sadece beslenme değil bakım ve temizlik ürünleri olduğunu düşünerek bu hassas konu da da yasaların izin verdiği en güvenilir ham maddeler ile yok konsepti yaratmış. Gerektiği kadar çok, yeterince az bileşenle Babysanft ürünlerini üretmiş. Paraben ve PEG gibi petrol türevi kimyasallardan uzak; mineral ve esansiyel yağ içermeyen böylelikle alerji riskini minimize eden ürünleri mutlaka denemelerini tavsiye ediyorum.

Ürün gamınızda neler var? HiPP Babysanft ve Mamasanft  bakım ürünlerinin özeliklerini anlatır mısınız?

Bir bebeğin doğumdan sonra ihtiyacı olan şampuandan, pişik kremine ıslak mendilden güneş kremine kadar ihtiyacı olan tüm ürünler mevcut. Nemlendirici süt losyon ve masaj için yağ, banyoyu sevdirmek için banyo köpüğü, el yıkama alışkanlığı için el yıkama köpüğü ve dünyada bir ilk olan çocuklar için organik dudak nemlendiricisi gibi özel ürünlerde mevcuttur. Ayrıca hamilelerimiz için hamilelik süresince kullanacakları Mamasanft Çatlak önleyici krem ile Mamasanft Masaj ve Bakım yağı da mevcut. Sadece bebeği değil öncesinde anneye de bakım yaparak sürecin bütününü kaliteli şekilde tamamlıyoruz. 

Bebekler en hassas konulardan, dolayısıyla ürünlerin kalitesi oldukça önemli. Bir Alman markası olan Hipp’i diğerlerinden ayıran özellikleri neler?

Kozmetik ürünlerde alerji riskine sebep olacak bileşenler önemlidir. Tüm bu içerikten yoksun bileşime sahip mümkün olan en az ham madde ile beklenilen etkiye sahip ürünlerdir. PEG ve parabensiz nadir markalardan biridir. Ürünlerimizin çoğu Vegan ürünler ve özellikle bu konuda hassas anne ve babaların ihtiyaçları doğrultusunda özenle üretilmiş.  Artık ürün kalitesi kadar ambalaj kalitesi ve malzemesi de bizim için çok önemlidir deyip geri dönüşüm oranı yüksek ambalaj malzemesi ile ürünlerimizi üretiyoruz. Bütün kozmetik reçeletelerimiz mikroplastik içermeden üretiliyor bu da kullanım sonrası doğaya karışan zararlı içeriklerden yoksun olmak demek. Bizim için doğaya verdiğimiz değer çok kıymetli ve bunu sürdürülebilir kılmak da ayrıca önemli. 

 

Bebek söz konusu olduğunda kullanılan ürün ne olursa olsun anneler için güven büyük önem taşıyor. Hipp, gıda tarafında bu güveni başarmış markalardan biri. Kozmetik alanda da Türkiye pazarında ‘Kozmetik’ alanda bilinirliliğiniz ne durumda?

Kozmetik ürünler HİPP’te beslenme ürünleri gibi eski bir geçmişe sahip olmamasına karşın, kalite ve ürün içeriği tüketicilerden çok olumlu geri dönüşler alarak hızlı bir şekilde yayıldı. Aslında her HİPP gıda ürünleri kullanıcısı anneler, bizim için bir referans. Özellikle bazı temel ürünleri başta ıslak mendil gibi benzin istasyonları gibi kolay ulaşılabilir noktalarda satışa sunarak tüketiciye destek oluyoruz.

Annelere bebeklerinin cildi için ürün alırken nelere dikkat etmeleri gerektiğine dair tüyolar verebilir misiniz?

Bebeklerin beslenmesi kadar cilt bakımı da çok önemli ve özel. Bir bebek cildi yetişkin cildine oranla 5 kat daha ince ve hassas . Bu sebeple ürün içeriği de çok önemli. Özellikle kimyasal içerikler ileriki yaşlarda cilt kanseri ve alerji riskini de tetiklediği bilinirken ürün alırken petrol türevi PEG  ve paraben içermeyen, mineral yağ ve esansiyel yağdan arındırılmış içerikli ürünler tercih etmek önem kazanıyor.

Hedef kitlenizi nasıl tanımlarsınız?

Organik hammaddenin önemini bilen, ileri teknoloji ile üretilmiş kaliteli ürünleri kullanmayı tercih eden, sağlıklı nesillerin yetişmesi için ilk basamağın sağlıklı bebek beslenmesi ve bakım ürünlerini kullanmak olduğunu düşünen tüm anne ve anne adayları hedef kitlemiz.

Çok teşekkürler.

YSM

Bu içerik MU İletişim Mehmet Ustaoğlu desteğiyle hazırlanmıştır. 

Yorum yok

Yorum Yazın