Hipp’ten Hamilelere Özel Hassas Bakım

Geride üç hamilelik bırakmış bir anne olarak hamilelikte yaşadığımız değişimleri bugün hayranlıkla izliyorum. Bir bebeğin dünyaya gelmek için anne karnında geçirdiği süreyle birlikte anne adayları da birçok değişim geçiriyor. Ben geriye dönüp baktığımda en çok gebelik bulantıları ve kusmayı anımsamak istemiyorum 🙂 Onun dışında yaşadığım ne varsa hepsini sevdim. Hamilelik büyük ve büyülü bir değişim. Hele bebeğinizi kucağınıza alıp onu kokladığınızda yaşadığınız duygunun tarifi yok. 

Hamilelik, cildin en çok bakım istediği zamanlardan olup, bu dönem boyunca genişleyen vücut, gerginliğini ve elastikiyetini kaybeden cilt, bakıma ihtiyaç duyuyor. Cildimiz bizi koruyan bariyerimiz. Hamilelikte büyüyen karınla birlikte cilt çatlakları olabiliyor. Hatta hamile olmasanız kilo alıp verseniz ya da cilt hassasiyetinize bağlı çatlaklar oluşabiliyor.

Hamileliğimde kullandığım ürünlerle şu an var olan ürünler çok farklı. Eh kızlarım artık büyüdü haliyle ne aynı kalabilir ki… Sağlıklı ve içeriğine güvendiğim ürünleri test etmeyi çok seviyorum 🙂  HiPP Mamasanft Masaj ve Bakım Yağı, hamilelerin ihtiyaçlarına göre özel olarak formüle edilmiş, bitkisel yağ bileşimi sayesinde cildi yumuşatarak çatlak oluşumunu önlemeye gidermeye yardımcı oluyor. Eşimin kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olduğunu biliyorsunuz. Ürünü denemem için eve getirdi. Bu ürünü bizzat deneyimleme şansı bulduğum için şu an hamile olsam kesinlikle kullanacağım ürünlerden biri olurdu. 

Organik badem yağı ve jojoba yağıları içeren HiPP Mamasanft Masaj ve Bakım Yağı, cildi beslerken diğer yandan da nemlendiriyor. Alerji yaratabilecek, veya cilde zarar verebilecek hiçbir madde içermiyor. Cildin hava almasını engelleyen mineral yağlar, renklendirici, alerjen bileşenler, esansiyel yağ, poli etilen glikol(PEG), hayvansal hammaddeler ve paraben içermiyor. 

Cilt ile uyumluluğu ile dermatolojik olarak test edilen HiPP Mamasanft Masaj ve Bakım Yağı düzenli uygulandığında bağ dokusunun elastikiyetini korumasına yardımcı oluyor ve rejenerasyonunu sağlıyor.

Yaşamdaki en değerli varlığımıza -kendimize ve bebeklerimize- değer veren, sürdürebilirlik bakış açısıyla hareket eden hassas markalar oldukça daha sağlıklı ve güven içinde yaşıyoruz. 

YSM 

YSM’in notu: Bu yazı basın bülteninden içerikler alınarak YSM’in gerçek deneyimini aktarmaktadır. 

Yorum yok

Yorum Yazın