Bu Sabah Yağmur Var İstanbul’da…

Yağmur

Bir haftadan bu yana yağmur aralıklı olarak yağıyor

Bugün Göktürk’de sabahtan bu yana hiç durmadan yağıyor. Çalışma odamın camından etrafından camı izlerken elim bilgisayarıma satırlara giidyor bir anda..

Yağmuru , yağmurun altında yürümeyi, iliklerime kadar ıslanmayı o kadar severim ki..

ıslak ıslak eve gelip sıcak bir çay içmeyi, abur cubur yemeyi, kitap okumayı, battaniye altında film izlemeyi.. Her yağmur yağdığında bunlar gelir geçer içimden ve o an neyi yapabiliyordam onu yaparım Bazen araba kullanır olurum yollarda bazen bi çekimin ortasından çıkıp yüzümü dönerim gökyüzüne Yüzüme değen damlalarda hayat bulurum yeniden. Flashlar yıldırımlara karışır gökgürültüsüyle… Toprak kokusunu içime çekerken hayallerim gelir geçer gözümün önünden…

Her yağmur bana beni hatırlatır. Yeniden yeniden yinelenen .

Kimi zaman sessiz sakin, kimi zaman deli dolu, kimi zaman fırtına

Yağmur , camda ki ben , Maya Su , Mutlu olmak ve yaşamak… .

bir de fonda MFÖ çalsa… ” Bu sabah yağmur var İstanbul’da”

YSM

3 Yorum
 • sait bugay
  27 Ekim 2009 saat 22:14

  Merhaba,

  Göktürk Kemerburgaz nasılbir semt, Selden çok etkilendiği söyleniyor. Siz oturduğunuz için ilk agızdan size sormak istedim. O taraftan ev almayı düşünüyorum. Ulaşım konusunda düşünceleriniz nedir.
  Teşekkürler

 • admin
  01 Kasım 2009 saat 11:44

  Sait Bey Merhaba,
  Göktürk’te oturduğumuz yerde sel etkisini pek hissetmedik. Belki de merkezde olmamın etkisi var. Ama bir çok site de yağışa bağlı su basmaları ve tatsız görüntüler oluştu 🙁 Ulaşım konusunda stres hiç yok. Taksim, Ulus 20 dk demem sizce yeterli mi? Şehrin trafiği buraya uğramıyor.
  Sadece 3 km ötesinde İstanbul’un tüm çöp yakım merkezinin olması vb nedeniyle çok kötü koku oluyor ve hava kirliliği maalesef var. Ayrıca yerli halkın ve sonradan gelen bizlerin arasında ki uçurum çok fazla bu da ciddi stres yaratıyor. Kemer Country vb yerler daha izole yerler ama Göktürk içinde bu çizgiyi çok net hissedersiniz.
  Ev almadan önce kiracı olarak yaşamanızı öneririm. Biz de aynı yolu denediğimiz için kararımızı şu an biliyoruz.
  Sevgiler,
  YSM

 • sait bugay
  03 Kasım 2009 saat 23:05

  Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Yorum Yazın