8.Blogger Buluşmamızda “Tuvalete Merhaba” dedik!.

8 ay önce fikir olarak ortaya attığım ve hayata geçirdiğim sonrasında bloggerların desteği ile farklı sosyal sorumluluk projelerine destek verdiğimiz 8.blogger buluşmasını geride bıraktık. Artık herkes biliyor ki anne ve baba bloggerlar her ayın ikinci cuması toplanıyor. Daha önce de belirttiğim gibi bu buluşma da Selpak ile “Tuvalete Merhaba” dedik.

Selpak Arşivinden

Bu buluşma da  misafirdik. Selpak bu buluşmanın sponsoru olarak ikramdan fotoğrafa bize ev sahipliği yaptı 🙂 Son derece keyifli soru-cevap şeklinde geçen bir buluşma yaşadık. Tüm anneler Uzm. Psk. Derya Gülterler’e merak ettiklerini sordu öğrendi. Eğer aklınıza takılan, sormak istediğiniz sorular da varsa Derya Hanıma dgulterler@yahoo.com; ve gulterler@bengisemercienstitusu.com ‘dan ulaşabilirsiniz.

Öğrendik ki  “uygun şekilde verilmeyen tuvalet eğitimi, çocuğun bu süreci tamamlamasında yaratacağı zorluklarla birlikte başarısızlık ve kendine güven kaybını da beraberinde getirebiliyor. Bu nedenle eğitimin çocuğun gelişimine uygun şekilde, acele etmeden, başarma-başaramama üzerine vurgu yapılmadan, cezalandırmadan ya da büyük ödüller vermeden, doğal bir süreç içerisinde tamamlanabilmesi büyük önem taşıyor.”

Çocuğunuz;

•             Yürüyebiliyorsa,

•             Basit emirleri yerine getirebiliyorsa,

•             İsteklerini kelimelerle konuşarak anlatabiliyorsa,

•             Kendi kendine basit giysileri çıkarabiliyorsa,

•             Genellikle gün içinde 2-3 saat kuru kalabiliyorsa,

•             Tuvalete çıktığı saatlerin bir rutini oluşmuşsa,

•             Altının ıslaklığından rahatsızlığını ifade eder hale gelmişse  tuvalet eğitimine başlama zamanları gelmiş demektir.

Bu arada bu buluşmaya katılmak isteyen ama katılamayan annelere çok güzel bir haberim var. Selpak “Tuvalete Merhaba Evi”‘nde annelerle buluşacak.  İstanbul, Ankara ve İzmir’de, dört ayrı merkezde kurulacak Selpak Tuvalete Merhaba Eğitim Evi’nde  hem anneler 1-4 yaş arası çocuklarının tuvalet eğitimi için hazır olup olmadığını öğrenerek bu süreci keyifli ve rahat geçirmenin yollarıyla ilgili bilgi alacak, hem de çocuklar eğitmen desteğiyle tuvalet korkularını yenip, eğlenceli vakit geçirecek.

Selpak Tuvalete Merhaba Eğitim Evi;  dört odadan oluşacak. Girişte karşılama alanı bulunan evde, Bengi Semerci Enstitüsü uzmanlarıyla eğitim odası,  çocukların banyo ortamında kendilerini rahat hissetmeleri için yaratılmış bir alan ve son olarak da eğlenebilecekleri bir oyun odası bulunacakmış. Bu eğitimlere katılmak isterseniz lütfen not alın 🙂

  • İstanbul : 17-18-19-20 Mayıs,  Cevahir AVM
  • İzmir: 2-3 Haziran,  Forum Bornova
  • Ankara:  8-9 Haziran,  Ankamall
  • İstanbul :  22-23-24 Haziran, Forum İstanbul’da olacaklar.

Tuvalet eğitimi ile ilgili daha fazla bilgi için www.facebook.com/selpak adresini de ziyaret edebilirsiniz.

İşte bu güzel buluşmanın katılımcıları:

Katılan tüm bloggerlara teşekkür ederim. Buluşma fotoğrafları için tık tık ..

Bir sonraki buluşmamız 08 Haziran 2012 Cuma saat:10.30′dan itibaren  Şişli Cevahir Meydan Starbucks 2.katta . “Hayat İçin Bir Paket ” buluşmasında bir araya geliyoruz. 

Görüşmek üzere

YSM-Blogger

Yorum yok

Yorum Yazın