Zürafa Sophie..

-

Hayatımda an geçmiyor ki bir gün önce konuştuğum kelimenin ertesi gün gerçeği yaşanmasın. Yazacaklarım birebir gerçek. Maya Su ve Mira parmak emiyorlar. Maya Su 3 yaşına kadar emzik emdi hatta ne emmek üç emzik ile dolaştığı anlar vardı. Mira hiç emzik almadı. Emmek dahi istemedi parmak emiyordu hala da emiyor. Maya Su ‘da Mira’nın doğumundan daha doğrusu Mira parmağını keşfettikten sonra o da parmak emmeye geçti. Ve şu an işin içinden çıkılmaz haldeyiz. Mira için henüz tehlikeli sularda değiliz. Mira uykusu gelince parmak emer. Ama Maya Su maalesef öyle değil. İmkanı olsa her dk emecek. Konuyu kaç kere konuştuk, danıştık ama bıraktıramadık. İşte böyle bir anda Maya Su’ya sana Zürafa Sophie alacağım. Parmak yerine onu emmeni istiyorum artık dedim. Maya Su ve Mira’ya Sophie yetişemedi ama ben bayılıyorum kendisine. Maya Su o nedir vb dediğinde ona anlattım. İstersen sana da alayım sen de onunla zaman geçirirsin dedim. Biraz kızdı, tepki gösterdi unuttu.

Bu konuşmanın sabahında ne oldu tahmin edin. Sophie Türkiye’nin yani Sophie’yi Türkiye’ye getiren Gizem Gemici Coşkun ile tanıştım. Hiç plansız hiç hesapsız. Minikaynam blogunun ve İnternet Annelerinin kurucusu Nihan Kayalıoğlu ile kahve içecektik “Google ile Internette Daha Güçlü Kadınlar” seminerinin çıkışında.  Bu arada annelutfen.com’a da teşekkür ederim. Google Türkiye Ürün Pazarlama Müdürü Aslıhan Ulutaş’ın konuşmacı olarak katıldığı seminer ile ilgili detayları sosyal medyada #guclukadinlar etiketiyle bulabilirsiniz. İşte seminer çıkışında Gizem Gemici Coşkun Nihan ile beraber geldi ve iyi ki de geldi.

Fotoğraf için Nihan Kayalıoğlu'na teşekkürler.
Fotoğraf için Nihan Kayalıoğlu’na teşekkürler.

Biz kahve eşliğinde sohbet ettik, keyifli anlar yaşadık. Fotoğrafımızı da Nihan çekti üçüncü kahve de onun. Teşekkürler Nihan… Belki bilmeyenler vardır diye de size Sophie hakkında bilgi istedim Gizem’den. O da sağ olsun benimle bilgilerini paylaştı. Etrafımda ki annelerin %90 kullanıyor ve benim de bebeklerin ellerinde bunu görmek hoşuma gidiyor. Vallahi bir Sophie sırf kendim seviyorum diye alacağım bu gidişle. Bu sevimli zürafanın sosyal medya bilgileri de :

 

YSM- Zürafa Sophie

SophieTurkiye arşivinden
SophieTurkiye arşivinden

Sophie The Giraffe Artık Türkiye’de!…

Dünya’nın en popüler bebek diş kaşıma oyuncağı Fransız Sophie the Giraffe, artık Türkiye’de. 

Dünyada ünlülerin ve annelerin güvenini kazanan Sophie, 1961 yılından beri dünya çapında milyonlarca adet satıldı. Tamamen el yapımı olan Sophie, Fransız Alplerinde Hevea ağacının öz suyu olan %100 doğal kauçuktan üretilmektedir ve toksik maddeler içermeyen bitkisel gıda boyası ile boyanmaktadır. 

Yumuşak,hafif ve kavraması son derece kolay olan Sophie, bebeğinizin minik elleriyle bile kolaylıkla kavranabilir ve  gövdesi sıkılştırıldığında bebeğiniz için çok eğlenceli bir ses çıkarır.

Çıkıntılı baş kısmı, özellikle diş çıkaran bebeğin hassaslaşan diş etlerinin rahatlatılmasına yardımcı olur. Zürafa Sophie fitalat ve vinil içermez

Sophie the Giraffe 3.ay’dan itibaren bebeğinizin tüm duyularını  uyaran ilk oyuncağıdır. Sofia Coppola, Dennis Quaid, Abigail Spencer,Sandra Bullock,Miranda Kerr,Jessica Alba,Kate Hudson, Maggie Gyllenhaal, Debra Messing, Isla Fisher,Nicole Richie gibi bir çok ünlünün bebekleri için güvenle tercih ettiği Sophie aynı zamanda en iyi ve güvenilir oyuncak olma konusunda sayısız ödüllere sahip.

Bebeğinizin dokunma,işitme,tat,koklama ve görme olmak üzere 5 duyusunun gelişimini destekler.

Görme : Zürafa Sophie’nin üzerindeki koyu benekler sayesinde ,bebeğiniz onu kolayca tanıyabilir.

İşitme : Çıkardığı ses bebeğinizi eğlendirir, işitmesini uyarır ve ona neden ve sonuç arasındaki bağlantıyı anlamak için yardımcı olur.

Tat : Zürafa Sophie çok esnektir ve (kulak, boynuz, bacak) bebeğinizin çiğnemesi için çok sayıda bölümü vardır. Bebeğinizin hassas dişetleri için sakinleştirici ve tamamen güvenlidir. % 100 doğal kauçuk ve gıda boyasından yapılmıştır.
Dokunma : Zürafa Sophie bebeğinizin minik elleri için idealdir. Uzun bacaklarını ve boynunu bebeğiniz minik elleriyle kolaylıkla kavrar.Bebeğiniz için  anne teni yumuşaklığındadır.
Koku : Doğal kauçuk kokusu (Hevea ağacından) Sophie’yi tüm diğer oyuncaklardan özel kılar, kolaylıkla tanımasını sağlar.

Avrupa’da geleneksel olarak yeni doğan bebeklere alınan ilk hediye olan Sophie the Giraffe hakkında daha fazla bilgiye www.sophieturkiye.com  sitesinden  ulaşabilir ve satın alabilirsiniz!

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

Metaverse Nedir? Neleri Değiştirecek?

Çok değil daha bir gün önce -bu yazıyı yazarken- tüm haber sitelerinin öne çıkan haberlerinde "Facebook adını değiştiriyor" haberine rastladık. Daha haberin...

İstanbul Ticaret Üniversitesi’ndeydim.

Pandemi sürecinde canlı yayın kadar beni mutlu eden bir diğer yayın üniversite webinarlarıydı. Mart ayında İstanbul Ticaret Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Dr. Öğr....

Pedro Alonso O’choro İstanbul’da!

“La Casa de Papel” dizisinde Berlin karakteriyle tanıdığımız Pedro Alonso O’choro, "Filipo’nun Kitabı" isimli kitabının tanıtımı için CVK Park Bosphorus'da düzenlenen basın toplantısından az önce ayrıldım....

Kurbağa ve Murbağa Serisi

Arnold Lobel, anlatıcısı ve resimleyicisi olduğu hikayelerde içinde yaşadığımız doğayı anlamlandırmaya yardımcı oluyor. Bu şekilde küçük okurlarına, zamanın akışı gibi, evrenin temellerini...

Terazi Burcunda Yeni Ay

06.10.2021 Terazi Burcunda Yeni Ay gerçekleşiyor.  "Zarafet ile Adalet, Hayat için Denge" diyen 13°Terazi Burcu Sabian Sembolü: “Bir Öğlen Siestası” Bu sembol, biraz mola...

popüler kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar