‘Zafer Selfiesi’ de gördük şükürler olsun!

-

Biri bizi durdursun! Selfie çığ gibi büyümeyi geçti her yerde.

Herkes selfie çekiyor ve paylaşıyor.
Selfie Bakanınız olarak bana gün doğdu tabiki. Zaten etrafı gözlemlemekten fotoğraf çekmekten keyif alırım. Şimdi selfie çeken birini görünce gülümsüyorum. Hatta yanlarına gidip selfielerine dahil olayım diyorum. Kafamda onunla ilgili bir çok tilki de dolaşıyor.

Geçtiğimiz hafta kızlarımla gittiğim gölette neredeyse herkes selfie çekiyordu. Hatta gelin damat fotoğrafları çekilirken bile ellerinde telefonla selfie halindeydiler. Bir bankta oturmuş civcivlerimle gölü izlerken yanımıza gelen bir çiftin konuşması ise hayli ilginçti.

Minik bebekleri kucağında ve ellerinde ki akıllı telefon ile selfie çeken çiftin  kadın tarafı eşine “ Bak iyi selvi çekmezsen sakın koyma facebook’a. Sonra herkes görecek altın gününde konuşacak.” diye söyleniyordu

“E be köylü kızı, selfie ille de güzel olacak diye bir şey yok.”
diyecektim ama demedim güldüm ve geldiğimiz noktada kaldım. Yani selfie-selvi olarak da pek makbul halk arasında. Zaten bir konu halk ağzına düşmüşse olmuş demektir.

Bize de selvi çekmek düşer. Bu işin halk kısmı.
Şimdi bir de diğer kısmı var.

Pazar günü yaşadığımız yerel seçimler öncesinde ve sonrasında çekilen iki selfie var ki bana göre şimdiden Türkiye selfie sıralamasına girer.

Ayrıca bugün size ilk beşte beş selfieyi de yazmadan geçemeyeceğim.

Cüneyt Özdemir, Ahmet Hakan ile sunacağı CNN Türk ‘Seçim Özel Yayını’ öncesinde program ekibi selfie fotoğrafını Twitter hesabından paylaştı.

Fotoğraf öyle ilgi gördü ki, kısa sırada yasaklı twitter‘ımızda yayıldı. Diyorum ya, yasaklara yasak yok bu ülkede. Bize gökyüzüne çıkmak yasak deseler merdiven dayar çıkmaya kalkışırız. Böyledir bizim Türk kanımız!

Seçimler, sonuçlar , oy sandıkları, haber ajansları savaşları, kavgalar, ölümler, yaralılar derken herkesin kendi sorularıyla baş başa kaldığı bir seçim geride kaldı.

Artık herkes ait olduğu yerde kalmalı diye düşünüyorum. Bundan sonraki seçime kadar herkes iyi düşünüp ne yapamadım değil ne yapacağım diye düşünsün.

Nefesimi tuttum, tuttum bıraktım. Sonra çektim kütüphanemden bir kitap aldım. Açtım ilk altı çizili satırı yazdım twitter’a ve sustum: “Herkesin kazandığı iyilik lehine, işlediği fenalık da kendi aleyhinedir.

Farklı farklı lakin kesin olmayan sonuçlara rağmen Mustafa Sarıgül’den farklı bir şekilde önde olduğunu öğrenen Kadir Topbaş mutluluğunu oğlunun çektiği selfie ile paylaştı.

Bir Barack Obama kadar olmasa da AKP tarihinde böyle bir selfie henüz görmedim ben
.

Üçüncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Topbaş’ın bu selfiesi tarihtir bana göre.

Gördüklerimiz, göremediklerimiz neyse o…

İşte Oscar Selfie sonrası çekilen Türkiye’nin ilk beş selfiesi 

– Milli Takım / Fatih Terim
– Nazlıcan Özkan / Tuncay Özkan
– CNNTÜRK Cüneyt Özdemir / Ahmet Hakan ve yayın ekibi
– Kadir Topbaş
– Eskişehir’de Polis Otosunda çekilen 13 kişilik selfie

Haftaya “estetik selfie” ile sizlerle buluşacağım. Malum, ülke gündemimiz her an değişmekte. Bir anımız yok ki stabil olsun.

Estetik selfie nasıl olur ile ilgili sorunuz vb olursa da bana yazın şimdiden.
Haftaya yazı içine ekleyeyim hatta. Ama konu ben dahil hepimizi çarpacak. Düşünsenize selfie fotoğrafta yaşlı çıkıyorum, kırışıklarım var diye etrafınızda botoks yaptıran, estetik ameliyat geçirenler olduğunu. Benim bir arkadaşımın deyimi bu ve delirdi ki tutamadım. Yapma etme dedim ama dinlemedi ve botokslattı kendini.

43 yaşındayım. Ne estetik bilirim ne de botoks. Ama etrafta durum bu. Selfie ile yedik kafayı, geçmişler olsun…

YSM-Selfie Bakanı

01 Nisan 2014 benimgibi.com yazım  ‘Zafer Selfiesi’ de gördük şükürler olsun!

'Zafer Selfiesi' de gördük şükürler olsun!

“Artık herkes ait olduğu yerde kalmalı”

 

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

2022 Temmuz Hipp Fotoğraf Atölyesi’ne Davetlisiniz

Temmuz ayı HiPP Fotoğraf Atölyesi sizleri bekliyor. Fotoğraf çekmeyi seven, fotoğrafa ilgi duyan tüm ebeveyn ve ebeveyn adaylarını HiPP Türkiye  #hippfotografatolyesi ne bekliyoruz. 4...

29.06.2022 Yengeç Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Etkisi

“Yeni başlangıçlarda korunuyorum ve güvendeyim.” 7° Yengeç Burcu Sabian Sembolü; “Geçit töreninde kıyafet giymiş tavşanlar” Yengeç burcunda gerçekleşecek olan yeni ay yaşamımızda bir çok alanda...

Tarihin içinde sürdürülebilir bir dünya yaratan Şebnem Yıldız’la çekimdeydik

Tam iki yıl öncesiydi. O zaman pandemi henüz ilan edilmemiş biz virüssüz, yüz yüze yaşamın tadını çıkarıyorduk. Sevgili Serdar bir çekim arasında...

Metaverse’te Faladdin’den İlk Fal Etkinliğindeydim

Faladdin, Sertaç, İdil benim kıymetlilerim. Onların geliştirdikleri her yeniliği takip etmek ve bir parçası olmak bana mutluluk veriyor.  Perşembe günü (23 Haziran) Faladdin bir...

Sabahları Farklı Tatlar Arayanlar İçin 5 Farklı Kahvaltılık Lezzet

Her sabah aynı kahvaltılıklarla güne başlamaktan sıkılmadınız mı? Artık herkesin tanışması gereken kahvaltılık çeşitlerini siz de menünüze eklemelisiniz. Hem hızlı hazırlanan hem...

popüler kategoriler

Önceki İçerikEl Ver, Hayata Tutunsun!.
Sonraki İçerikAklımda..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar