Yüksek Teknoloji Dergisinde Sizlerleyim

Yüksek Teknoloji Dergisine  Hoş Geldim 🙂 Ben Yeşim Mutlu 🙂 

İstanbul tabanlı bir fotoğrafçı, Influencer ve 3 kız annesiyim. Hikayem 1971’de Çanakkale’de başlayıp 1989 yılından bu yana İstanbul’da devam ediyor. 

Aslan burcuyum, üniversite eğitimi için geldiğin günden bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sigorta, sağlık, medya sektöründe farklı alanlarda uzun yıllar çalıştıktan sonra 2006 yılında tam bir U dönüşü yaparak hayatımı fotoğraf üzerine kurguladım. O günden bu yana da hayatım sürekli değişiyor.

Teknoloji Denilince, Fotoğraf Vazgeçilmezim

Fotoğraf hayatımda olmazsa olmazım. Çeşitli kişisel ve karma sergilerim var. Portre çekmeye tapıyorum. 2005’te yesimmutlu.com‘u hayata geçirdim. Blogum fotoğraf, teknoloji, sosyal medya, yaşam, sağlık, ve daha fazlası hakkında. Sağlıklı iletişim, şeffaflık ve samimiyet genel bakış açım.

Sizlerle Birlikte Olmaktan Mutluyum

Halen Milliyet/ Pembe Nar, yenikadin.com, haberler.com başta olmak üzere bir çok yer de dijital köşe yazarı olarak yazılarımı paylaşıyorum. Son bir buçuk yıldır ara verdiğim dergi yazılarıma “Yüksek Teknoloji Dergisi” ile dönmekten mutluluk duyuyorum. Sevgili Arda Meriç ve Hande Arpalıgil ile aynı dergide yer almak daha ne olsun 🙂

Geçmişin izleri bugünüme ışık tutuyor. Kurumsal hayattan kalan tüm deneyimlerimi günümüzde “Influencer” kimliğimle harmanlayarak markalara yönelik Stratejik Danışmanlık hizmeti veriyor, büyük ölçekli firmaların farklı projelerinde yer alıyorum.

DİSKETLERDEN DİSKLERE

Bilgisayar kullanmaya üniversite yıllarında (1989) başladığımı ve şu an 47 yaşında olduğumu düşünürseniz teknolojinin hayatımızdaki değişimine birebir şahit oldum. Şimdi aklıma 2 KB disketlere veri yüklediğimiz geliyor da hayret ediyorum nasıl çalışıyorduk biz! Yapay zekanın her geçen gün daha fazla hayatımıza girdiği günlere tanıklık ediyor olmakta bambaşka deneyim. 

KUŞAKLAR ARASI FARK

X kuşağı bir kadın olarak;  Y ve Z kuşağına sahip çocuklarımlarımla dijital dünyaya ait en son gelişmeleri paylaşıyoruz. Bazen onlar bna öğretiyor bazen ben onlara 🙂 

Teknolojiyi seviyor ve çok yakın takip ediyorum. 1994 yılında ilk cep telefonum, 1999 yılında kişisel bilgisayarımla başlayan teknoloji maceram bazen kendimi zaman yolculuğunda hissettiriyor. Evimi bazen teknoloji üssü gibi bazen de geçirdiğim dijital dönüşüm sebebiyle kendimi ansiklopedi gibi hissettiğim oluyor 🙂 

INSTAGRAM VAZGEÇİLMEZİM

Günlük hayatımda “İnstagram” vazgeçilmezim diyebilirim. Eskiden kullandığım bir çok uygulamayı hayatımdan – daha çok gerçek hayatı yaşamak adına – çıkardım. Normal sınırlarda twitter (kişisel), facebook (kurumsal) olarak kullanıyorum. Akıllı telefonum her an fotoğraf makinem ve asistanım olarak benimle.

Dijital ekosistemin içinde sizlerle en güncel teknolojiyi paylaşıyor olacağım. Çok yakında hayal ettiğim yazılım ve donanımların hayata geçeceğine inanıyorum. 

Ben gördüğüm anda bana yansıyan görüntüyü hissettirdiği haliyle göz kırpmamla hemen fotoğrafını çeken bir makine istiyorum. Ayrıca hayal ettiğim karenin hayalimi alarak beyin dalgalarıyla ana ekrana kaydedilip baskısını  yapmak ve mümkünse sonsuza kadar sabitlemek istiyorum. 

DÜŞÜNCE GÜCÜYLE İLETİŞİM KURMAK 

Henüz gerçek olmasa da her zaman herkes için istediğim düşünce gücüyle iletişim kurmak. Biz de şimdilik yesim.mutlu@yuksekteknoloji.tv de buluşalım. 

Yeni sayıda görüşmek üzere… 

Yüksek Teknoloji Dergisi 3.Sayı

Yorum yok

Yorum Yazın