Yine mi Merkür Retrosu?

Merkünün geri gitme hareketine retro denir. Merkür iletişim, akıl gezegeni olduğu için geri gittiği zamanlarda yazım yanlışları, iletişim yanlışları, kendini ifade edememe, verilen sözlerin yerine getirilmemesi, basın yayında gecikmeler, faturalarla ilgili sorunlar, güncel yaşamda aktivitelerin yolunda gitmemesi, eski arkadaşlarla görüşmeler, kayıp eşyanın bulunması, uzun zamandır haber beklediğiniz bir konunun tamamlanması, ev eşyaları ve araçların bozulması, kazaların artması gibi aksaklıkları bize getirebilir. Retro hareketi aslında bize eskiden, yarım kalan işleri tamamlamak için fırsat tanır. Merkür retro iken verdiğimiz kararlar çok tutarlı olmayabilir bu yüzden bu zamanlarda araç, ev alımı yapmamanızı, herhangi bir imza atmamanızı, çok önemli olmadıkça yeni bir konuya başlamamanızı tavsiye ederiz.

1-25 Nisan tarihleri arasında merkür koç burcunda retro hareketini yapacak. Koç burcu biraz dürtüsel hareketlerin, ani kararların burcu olduğu için bu retroda ekstra dikkat etmemiz gerekir.

Merkür Retrosunda burçları neler bekliyor ve hangi konularda dikkatli olmaları gerekiyor?

Koç burcu: Bu retro zamanı kendinizle alakalı herhangi bir girişimde bulunmamanız, yeni bir ilişkiye başlamamanız, kendinizde fiziksel değişiklikler yapmamanız (saçınızı farklı renk boyamak normal düşündüğünüzden çok daha kısa kestirmek gibi) yeni bir eğitime başlamamanızı tavsiye ediyorum. Evinizi değiştirmek istiyorsanız bu kararı Mayıs ayında vermenizi tavsiye ederim.

Boğa burcu: Siz bu retroda daha çok bilinçaltı konularında etkileneceksiniz. Uzun süredir bilinçaltında boşladığınız, belkide yüzleşmekten korktuğunuz konular gündeme gelebilir. Sağlığınızla alakalı problemler yaşayabilirsiniz, arkanızdan yapılan bazı konuşmaları da bu retroda öğrenebilirsiniz. Sizin için en iyisi bol bol meditasyon ya da dua ile vakit geçirmek ve biraz inzivaya çekilmek olacaktır.

İkizler burcu: Retro zamanı arkadaş çevrenizde yanlış anlaşılmalara ya da yanlış anlamaya meyilli bir zaman dilimi. Mümkün olduğu kadar sosyal çevrenizde dinlemeye ve anlamaya gayret edin, yanlış anlamaya çok müsaitsiniz. Eski arkadaşlarınızla hiç aklınızda yokken bir araya gelebilirsiniz, belki yolda karşılaşabilirsiniz. Eski iş yerinizle ilgili gündemlerinizde yine bu retro zamanında olabilir.

Yengeç burcu: Bu retro sizin sosyal statünüzle alakalı eskileri gündeme getirebilir. Eski iş yerinizden bir haber alabilirsiniz ve oradan çağırabilirsiniz, işinizle ilgili attığınız maillerde problem olabilir, mailler karşı tarafa ulaşmayabilir. Evli bir yengeç burcuysanız boşanmaya karar verebilirsiniz, bekar bir yengeç burcuysanız evlenmeye karar verebilirsiniz . Aile büyüklerinden birinin eski bir hastalığı gündeme gelebilir.

Aslan burcu: Yurtdışı ile ilgili olan konularınızı da aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Yurt dışına gitmek isteyebilirsiniz bunun için vize başvurusunda bulunabilirsiniz ama vize evraklarınınızda sorun çıkabilir. Bindiğiniz uçak saatine dikkat edin. Yurt dışına okumaya gidiyor olabilirsiniz burada da aksaklıklar olabilir. Eşinizin akrabaları ile iletişimde problem yaşayabilirsiniz. Yeni bir eğitime adım atmak isteyebilirsiniz ama merkür retrosunda başlanan eğitimler genelde yarım kalabiliyor o yüzden retro bittikten sonra başlamanızı tavsiye ederim.

Başak burcu: Ortak kazançlarınızda aksaklıklar olabilir. Arkadaşlarınıza verdiğiniz borçlarınızı geri alabilirsiniz, aldığınız borcu unutmuş olabilirsiniz ama bu retroda hatırlarsınız. Kredi başvurusunda bulunduysanız evraklarınızı takip edin oralarda da hata çıkabilir. Ödemeyi unuttuğunuz bir vergi borcunuz çıkabilir. Eşinizle nafaka ile ilgili problemler varsa bu problemler devam eder. Bilinçaltı konularında çözmeyi düşündüğünüz ve ertelediniz tüm travmalarınız bu retroda ortaya çıkıp çözümlemeyi bekleyecektir.

Terazi burcu: Eşinizle ya da ortağınızla iletişiminize dikkat etmeniz gerekiyor. Birbirinizi yanlış anlamaya çok müsaitsiniz. Herhangi bir ortaklık imzası atmamanızı, evlilik için de imza atmamanızı tavsiye ederim. Mahkemeye gitmek, hukuki konularda bir adım atmanız gerekirse retro bitiminde bu adımı atmanızı tavsiye ederim.

Akrep burcu: Bu retroyu siz günlük aktivitelerinizde yaşayacaksınız. Gün içerisinde pek çok işiniz aksayabilir, verdiğiniz sözleri tutamayabilirsiniz, size verilen sözler tutulmayabilir. Sağlığınıza dikkat etmenizi tavsiye ederim, sağlık problemleriniz olabilir. Ev kazalarına karşı dikkatli olmalısınız. Evcil hayvanlarınız var ise onların da sağlık problemleri olabilir…

Yay burcu: Eski aşkınızla görüşmek isteyebilirsiniz. Ya da eski aşkınızdan size bir mesaj ,bir arama gelebilir ya da karşılaşabilirsiniz. Retroda başlayan aşkların fazla devamlılığı olmadığı için retroda ilişkiye başlamamanızı tavsiye ederim. Çocuklarınızla alakalı gündemleriniz olabilir, onların ertelediğiniz sorunları gün yüzüne çıkabilir, Spekülatif yatırımlardan uzak durmanız tavsiye ederim. Unuttuğunuz bazı yetenekleriniz bu retroda ortaya çıkabilir.

Oğlak burcu: Bu retro aile hayatındaki eskileri önünüze getirebilir. Eski defterler açılıp bu konularla alakalı gerginlikler yaşayabilirsiniz. Evi değiştirmek, evi tadilata sokmak, ev almak, ev satmak ya da arsa alıp satmak gibi gündemleriniz olabilir ama acil değilse retroda alım satım yapmamanızı tavsiye ederim. Aile büyüklerinden birinin eski bir rahatsızlığıyla uğraşabilirsiniz.

Kova burcu: Yakın çevrenize bu retroda dikkatli etmeniz gerekiyor. Özellikle kardeşiniz, kuzeniniz, komşularınız ve iş arkadaşlarınızla yanlış anlaşmalara çok açıksınız. Trafikte çok dikkatli olmanız gerekiyor, ev kazalarına da açıksınız. Ticari sözleşme imzalamanız gerekebilir acil değilse retro bitiminde imzalamanı tavsiye ederim. Herhangi bir eğitime başlamanız gerekirse bunu da retro sonrasına saklamanızı tavsiye ederim.

Balık burcu: Siz bu retroyu maddi kazançlar evinizde yaşayacaksınız. Arkadaşınıza verdiğiniz bir borç bu retroda gelebilir ya da siz unuttuğunuz bir borcunuzu bu retroda hatırlayabilirsiniz. Eski işinize dönebilir, eski maddi kaynaklarınızdan tekrar yararlanmak isteyebilirsiniz. Merkür retrosu maddi anlamda bazı gecikmeler yaşatabilir. Harcamalarınıza bu retroda dikkat edin. Rretro bittikten sonra aldıklarınızdan memnun olmayabilirsiniz. İşinizi değiştirmek yeni bir işe başlamak isterseniz retro bitiminde bu kararı vermenizi tavsiye ederim.

Astrolog / Yazar Aslı Uruç

Yorum yok

Yorum Yazın