Yılın En İyi Dijital Köşe Yazarı: Yeşim Mutlu

Ödül heyecanımı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Özel röportajlar, yaşam alanında yazdığım özel haberler ve dijital köşe yazılarımla Altın Kalite Ödül Töreni 2020’de “Yılın En İyi Dijital Köşe Yazarı” ödülüne layık görüldüm. “Çocuk Susar Sen Susma” misyonuyla düzenlenen bu anlamlı törenin çocuk istismarına dikkat çekerek farkındalık yaratmayı amaçlaması bu ödülü benim için daha da değerli kılıyor. 

Altın Kalite Ödül Töreni yapımcı Hülya Yanıkdağ & Hevin Cümsen organizatörlüğünde The Green Park Pendik Hotel’de düzenlendi. Mavi Taç derneğine bağışlanan gelir için Hülya ve Hevin Hanım’ı gönülden tebrik ederim. Tören sürecinde dernek kurucusu Cesur Ceylan ile tanışma fırsatı buldum. En kısa sürede Mavi Taç derneğinin hikayesini sizlerle paylaşmak isterim. Cesur Bey’den sözünü aldım 🙂 İlerleyen süreçte hep beraber okuyacağız.

Tuğba Özay ve Şenol İpek sunumuyla gerçekleşen gecede sanat, basın, ekonomi ve sağlık alanından birbirinden değerli markalar ödül aldılar.

Yılın en iyi sanatçıları “Altın Kalite Ödül Töreni”nde sahnede şarkılarıyla geceyi renklendirdiler. Pandemi kurallarına son derece özen gösterilen gecede, tüm katılımcıların HES kodu ile de kontrolünün sağlandığını belirtmeden geçmek istemedim 🙂 

2005 yılında bu yana dijital içerik üretiyorum. Dijital dünyada her zaman ilgimi çeken içeriklerin peşine düştüm. Bu süreçte çok benzersiz insanlarla yolum kesişti, daha iyi olma yolculuğumda değer katan güzel insanlara teşekkür ederim. Her zaman doğru bilgiyi, gerçekleri olduğu gibi (tarafsız) sürdürebilir, gerçek içerik bakış açısıyla aktardım. Dijital ekosistemde var olmanın zorlukları çok fazla olsa da asla pes etmedim. Her zaman yazmaya ve fotoğraf çekmeye devam ettim.

Dün “Yılın en iyi dijital köşe yazarı” ödülünü aldığımda yaşadığım heyecanı tarif etmem çok zor. Sahnede duygularımı aktarmaya çalıştım. Tüm kalbimle söylemek isterim ki tarifi mümkün olmayan bir mutluluk. Bu ödül sonrasında daha iyi yazmak ve daha güzel kişilerle buluşturmak benim misyonum. Bu omuzlarıma binen yük asla değil. Yeni hayallere, hikayelere ve güzel insanlara hep beraber yelken açacağız. Bu ödül bundan sonraki yazı hayatımda gurur kaynağı olacak.

Sosyal medya ve dijital dünyada var olan tüm kadınlara sesleniyorum. “Yazmaktan üretmekten asla vazgeçmeyin. Günümüzde dijital ve sosyal medyada her kullanıcı içerik üreticisidir. Yeter ki isteyin, hayal edin. Gerisi mutlaka gelecektir” . Bu ödül sosyal medya ve dijital dünyada var olan tüm kadınlara ait.
 
 
Ben dijital medyayı her zaman karşımdaki kişilere fayda ve iyilik sağlaması için kullandım. Dijital medyanın iyileştirici ve hayata dokunan yönünü anlatmayı görev bildim. Paylaşımlarımız her zaman sevgi ve faydada buluşsun. Yeni dünya düzeninin medyası dijitaldir 🙂 Dijital medyayı doğru ve gerçek haber, doğru içerik ve medya etiğiyle kullanalım. 
 
2012 yılından bu yana beraber olduğumuz Hürriyet Boomads, 6 yıldır Milliyet / Pembenar Yaşam ve 2 yıldır Haberlercom dijital köşe yazarı olarak sizlerle buluşuyorum. Sevgili #haberlercom ve #pembenar #hurriyet#boomads aileme ve ödül sürecinde emeği geçenlere çok teşekkür ederim.
 
Yıllardır yazmam için her zaman destekleyen Mutlu aileme çok teşekkür ederim. Yazı yazarken onlara çok kez 1 dk, 5 dk ‘lık işim kaldı dedim 🙂 Bu ödülde emeğiniz çok 🙂 
 
Pandemiye rağmen bu ödülü almak bana umut veriyor. Her zaman sağlıkla, sevgiyle, mutlulukla buluşalım.
 
YSM
 
 
 
 
 
 
 
Yorum yok

Yorum Yazın