Uyku Melegi iş başında..

-

Uyku hepimiz icin temel ihtiyaçların başında. Hele bebek ilk doğduğu zamanlarda emzirirken olduğu gibi ayakta bile uyuduğum zaman olmuştu. Hali hazırda da ekimden bu yana 06,30 da kalkıyor bizim mutlu kızlar. Olurda 07 vb uyanırlarsa oh diyorum bu sabah geç kalktık.

Mira uyku konusunda daha ılımlı ve tekniklerim işe yarıyor. Ama Maya Su ne yazık ki kural dışı. bebekliğinden beri uykuya geçişi zor, yastığı, ayıcığı ve şu an emdiği parmak ile saatler sürebiliyor bazen. Bizim enerjimiz tükeniyor onun uykusu gelemiyor. Uyuyamıyorum sık kullandığı kelime . benim de içimin dayanamadığım nokta.

Benzer şekilde arkadaşlarımın çocuklarında bebeklerinde de bu tür uyku sorunları var. Yakında hepimiz insomnia derdine düşeceğiz.

İşte Pelin’den az önce bir mail aldım. Pelin benim Acıbadem’den çok yakın arkadaşım hatta ilk düğün fotoğraflarını çektiğim kişi demem lazım. Çünkü o zaman ne profesyonel makinalarım var ne de şaşalı lenslerim. Bir compact makina ile bir kaç kare çekmiştim. Ama o kare Pelinin bana anlattığı kadarı ile Benoit ve onun en sevdikleri kare imiş. Evet Pelin hayatının aşkı ile evlenip Montreale yerleşmiş bizim minik kushumuz. Kendisi muhteşem enerjili, kıpır kıpır, inanılmaz esprili dünya vatandaşı ve zehir gibi akıllı bir hatundur. 2005’de evlenip Montreale yerleşti ve şimdi bir de Melis adında dünyalar güzeli bir prensesi var. Artık sadece geldiğinde kısıtlı zaman diliminde görüşmeye çalışıyoruz ama bahane oluyor eski ekip toplanıyor bir şekilde dedikodunun dibine vuruyoruz. Ve efsane olan anılarımız birer birer dökülüyor Gerçekten biz eski Acıbadem PKI( Pazarlama ve Kurumsal İletişim) olarak efsane bir ekiptik ve hepimizi aile olduk. Hepimiz farklı yerlere dağılsak da hiç kopmadık yıllardır görüşüyoruz.

Myiphone

İşte Pelin bugün beni aramış ve beni uykuda yakalamış. Evet belki de son üç ayın ilk gündüz uykusu yaptım bugün. Çünkü gece 01 de yatıp 04 de kalkıp sonra 06,15 de ayakta olan bir anne olarak öğlen saat iki buçukta ben bittim diye söylenerek yatacağım dedim. Zaten Maya Su ve Mirayı uyutmuştum. Neyse içim geçmiş Pelin aramı ulaşamamış. O da bana mesaj yazmış. Ve bu uyku meselesi ile ilgili harika bir bilgiyi paylamış.

Pelin Uyku Koçu Seride Hanım ile tesadüfen tanışmış. Seride Hanım, bebeklere ve çocuklara kendi başlarına yatağında uyumalarını öğrenmeleri için ailelere destek oluyormuş. Önce kendi oğlu sebebiyle baslamış sonra hobi haline getirmiş. Şimdide sosyal girişimcilik olarak elinden geldiğince aileleri bilgilendirmeye çalışıyormuş.  Hürriyet Aile’de yazmaya başlamış. Peline Melis’in uyku düzeni konusunda çok faydalı olmuş. Pelin ” Ne kadar teşekkur etsem az kadına gerçekten bir melek gibi  taa Istanbuldan mailleriyle yetişti de gecelerimiz daha huzurlu artık. Gece uykusuzluk çeken her anne babanın bu kadının anlatacaklarını dinlemesi lazım bence.” diye yazmış bana mailinde.

Hal böyle olunca ben hemen sitesine göz attım ve Arşimet’in buldum buldum çığlığı attığı gibi yaşasın modundayım. Biz de http://www.uykumelegi.com ile tanışacağız.

Seride Hanım bakalım ne diyecek. Yarın mail ya da telefon allah ne verdiyse peşindeyim.

Herkese bol rüyalı uykular

YSM-uykusuz

Uyku meleği Hakkında(kendi web sitesinden aldım)

Uyku Meleği, yani ben, Seride Samurkaş Karaç, geç gelen ve zor geçen bir hamilelik döneminden sonra, oğlumun geceleri yaşadığı ağlama krizlerine çare ararken uyku danışmanlığını keşfetmiş bir anneyim. Çocuk uyku düzeni bozuklukları konusunda Amerika’da The Sleep Lady ® olarak tanınan Kim West’den eğitim aldım ve bu konuda geçtiğim sınavlar ve tamamladığım staj vakalarından sonra sertifika almaya hak kazandım. Amacım, 0 – 6 yaş çocuklarında uyku düzeni bozukluklarının bir kader olmadığını ve bu konudaki vahim tablonun, tamamen geleneksel şekilde, nesillerdir gelen yanlış bilginin bir sonucu olduğunu bütün Türk annelerine aktarmaktır. Bu bağlamda gerek www.uykumelegi.com üzerinden gerekse www.annelerindunyasi.com ‘dan genel bilgiler aktarmaktayım. Ayrıca ihtiyaç duyan ailelere uyku danışmanlığı ve koçluğu hizmetleri de vermekteyim.

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

İstanbul Ticaret Üniversitesi’ndeyim Webinara beklerim

Çok heyecanlıyım. Dijital ekosistemde 2005'ten bu yana çok farklı platformlarda yer almama rağmen üniversite ve öğrencilerle buluşmak benim için çok başka bir...

Model ve Fotoğrafçı İlişkisi

Sanatsal, moda ve nüde gibi fotoğrafçının yeteneği ve modelin yeteneği ile arasında dengede duran bir model fotoğrafçı ilişkisidir. Yaratıcılık ve yönetmenlik fotoğrafçıdadır,...

Herkes kendi işinin patronu olabilir

Pandemide bir yılı geride bırakmak üzereyiz. Bir virüse teslim olan dünyada yaşayan bizler; hayatın içinde olmayı o kadar özledik ki... Bir an...

2021 Şubat Yüksek Teknoloji Dergisi

Güncel yaşam ve teknoloji dünyasının tecrübeli yazarları, iş dünyasının önemli isimleri, ünlü konukları ve popüler konuları her ay merakla beklenen Yüksek Teknoloji'nin...

Sokağın Kokusunu Hissedebilir misiniz?

Sanırım Bruce Gilden'in sözüydü; "bir fotoğrafa baktığınızda sokağın kokusunu hissedebiliyorsanız, o sokak fotoğrafıdır" . Bunun üzerine denebilecek çok şey var ancak ben...

popüler kategoriler

3 YORUMLAR

 1. Seride Hanım,
  Mesajınız için çok teşekkür ederim.
  Yalnız olmadığımızı anlattığınız ve bunun da yola girebildiğini deneyimlerinizle paylaştığınız için size harikasınız diyorum.
  Görüşmek üzere
  Sevgiler
  YSM

 2. Ahhh Yeşim Hanımcığım benim şu sabah yataktan düşe kalka,elimi kolumu çekiştirerek kaldırılma ve öğlen 12’ye kadar devamlı uyuklamalı halimede bir çözüm please hehe =))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar