TEV’den “Korona Kahramanlarına Vefa Fonu”

-

Bu sabah aldığım en güzel haberlerden biri Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Yıldız Hanım’ın kaleme aldığı mektup oldu.

M.Yıldız Günay; Türk Eğitim Vakfı (TEV) Genel Müdürü olarak ,yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarına burs tahsis etmek için “TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu”nu hayata geçirdiğini anlatan mektubunu sizlerle de paylaşmak istedim.

TEV; ” Korona Kahramanlarına Vefa Fonu”  ile bu mücadelede yaşamını bizim için feda eden sağlık çalışanlarımızın çocuklarına eğitim hayatları boyunca destek olacak.

NASIL BURS BAŞVURUSU YAPABİLİRSİNİZ?

  • Korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanı (doktor, hemşire, teknisyen, diş hekimi, eczacı, hasta bakıcı, hastane işçisi vb.) çocuğu olmak.
  • Burslar TEV’in yurt içi bursları ile aynı sürede (9 ay) verilecektir.
  • 3 yaştan itibaren; okul öncesi, ilk-ortaöğretim ve yükseköğretim için bursa başvuru yapılabilecektir.
  • TEV burs şartlarının sağlanması halinde öğrencinin öğrenim hayatı boyunca bursu devam edecektir.
  • İlk yıl sadece eğitime devam şartı aranacaktır. İkinci yıl eğitim-öğretim döneminde bursun devamı TEV Burs Yönetmeliği’ne göre fonla ilgili yürütme kurulu kararları ışığında geçerli olacaktır. http://www.tev.org.tr/burslarimiz/detay/TEV-Egitim-Yuksek-Ogrenim-Burslari/45/41/0 (başvuru koşulları kısmı)
  • Burslar 2020-2021 öğretim yılında başlayacaktır.
  • Burs başvurusunda bulunmak isteyenler koronabursu@tev.org.tr üzerinden bizlerle iletişime geçebilirler.

TEV; ” Korona Kahramanlarına Vefa Fonu”  ile bu mücadelede yaşamını bizim için feda eden sağlık çalışanlarımızın çocuklarına eğitim hayatları boyunca destek olacak. Gelin gerisini Yıldız Hanım’ın satırlarından okuyalım.

” 30 Nisan 2020, İstanbul

Nasılsınız? Ümit ediyorum ki, siz ve sevdikleriniz sağlıkla ve sabırla bu zorlu dönemi geçiriyorsunuzdur…

Bildiğiniz gibi tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle zor bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemde öncelikli temennimiz, tüm dünyanın bu salgından bir an önce kurtulması. Bu mektubu da size bu eşi görülmemiş zamanda hepimize bir nebze umut vereceğini düşündüğümüz bir gelişmeyi paylaşmak için kaleme aldım. 

Türk Eğitim Vakfı olarak, tam 53 yıldır maddi olanakları sınırlı olan öğrencilerimize burs desteği veriyoruz. Bu süreçte de bursiyerlerimiz ve bağışçılarımızla oluşturduğumuz çok kıymetli manevi bağ sayesinde birlikte, yan yana olduk. Tıp fakülteleri, sağlık meslek yüksekokulları ve sağlık meslek liselerinde destek verdiğimiz binlerce öğrencimiz oldu ve olmaya da devam ediyor. Bugün görüyoruz ki burs verdiğimiz “o gençler” şu anda durmaksızın hayat kurtaran birer kahramana dönüştü. Tüm bursiyerlerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımız ile bir kez daha gurur duyduğumuzu ve onlara minnettar olduğumuzu belirtmek isterim. 

Şimdi ise sıra bize geldi. Bizim sağlığımız için kendi hayatlarını feda eden sağlık çalışanlarımızın çabalarının bir karşılığı olmasa da yanlarında olduğumuzu hissettirecek bir proje başlatıyoruz. Türk Eğitim Vakfı olarak, “Korona Kahramanlarına Vefa Fonu”nu hayata geçirerek koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadelenin ön saflarında görev alan ve virüs sebebiyle hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımızın çocuklarına burs tahsis etmek için adım atıyoruz.  TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu ile bu mücadelede yaşamını bizim için feda eden sağlık çalışanlarımızın çocuklarına eğitim hayatları boyunca destek vereceğiz. Amacımız sadece bununla da sınırlı değil. Önümüzdeki dönemde TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’nu salgın döneminde çalışmak zorunda olan ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın da çocuklarını kapsayacak şekilde genişletmek en büyük arzumuz ve isteğimiz… 

Bu anlamda sizden dileğimiz evlatlarımız, ülkemiz ve toplumumuz için hep daha fazlasını yapma gayreti içerisinde olduğumuz bu süreçte, burs fonumuzun geniş kitlelerce duyulmasına verebileceğiniz destek ile bu kıvılcımları hep birlikte meşalelere dönüştürebilmektir. Vereceğiniz bu destek inanın bizi çok mutlu edecektir.

Bugüne kadar göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve samimi destek için kalpten teşekkürlerimi sunar, sağlıklı ve umut dolu günler dilerim.

Saygı ve sevgilerimle,

M. Yıldız Günay

Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü” 

 

 

 

 

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

Çocuklar için kitaplar

Eylül ayında fantastik edebiyatı çocuklara sevdiren yazar, editör ve Türkçe öğretmeni Ömer Ünal ile yollarımız kitabı aracılığıyla kesişti. Kitabının ismi "Yeşim Taşı...

12 Nisan 2021, Koç Burcunda Yeni ay ve Burçlara Etkisi

Koç Burcunda Yeni ay; 12.04.2021; 22° Koç Burcu Sabian Sembolü;  “Ağır ve değerli ama örtülü bir yük taşıyan pastel renklerde bir kadın” Ruhunun derinliklerinde hangi...

Seni çok sevdik “Clubhouse”

Sosyal medya her zaman yeni yıldızlarını yaratıyor. Tüm dünyada sayısız habere konuk olan bazı kişilerin çok sevdiği bazıların nefret ettiği TikTok uygulaması...

Dijital Dönüşüm: İklim Değişikliğiyle Mücadelenin Anahtarı Olabilir mi?

Dijital bir çağda yaşıyoruz. Ancak yaşadığımız gezegen dijital değil ve kaynakları sınırlı. Çağımızın en önemli sorunlarından biri de hiç kuşkusuz iklim değişikliği.  2020'nin hikayesinin...

2021 Nisan Sosyopix Mag Dergisi

“Clubhouse nedir? Nasıl kullanılır? Davetiyesiz giriş mümkün mü? Uygulamayı beğenmedim nasıl silerim?” Ve çok daha fazlası Sosyopix Mag Dergisi Nisan sayısında.  Sosyopix Mag derginin...

popüler kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar