Teşekkürler İstanbul Ticaret Üniversitesi

-

Andy Warhol’ın 1960’larda söylediği “Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak” sözü gerçek oldu. Artık herkes sosyal medyası kadar “ünlü”

Günde ortalama 7 Saat 57 dakikayı internette geçirdiğimiz günleri yaşıyoruz. (kaynak we are social Türkiye verileri) En çok kullanılan mecraların ilk üçünde YouTube, Instagram, whats app yer alıyor. Kullanım oranlarına baktığımızda;

  • YouTube yüzde 94,5
  • Instagram yüzde 89,5
  • WhatsApp ile ve yüzde 87,5’i görüyoruz.

Ve ne yazık ki en çok indirilen uygulamalar sıralamasında ise TikTok var 🙁 Türkiye, Instagram’ı Avrupa’da en aktif kullanan ülke konumunda. Aynı zamanda dünyada 6. sıradayız.

Sosyal medyayı ve zaman geçirmeyi çok seviyoruz. Doğal olarak her mecranın ünlüleri var. Sosyal medyanında yıldızları “Influencer”lar.  

İstanbul Ticaret Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Dr. Öğr. Üyesi Berk Çaycı moderatörlüğünde “Şöhret Kültürünün Dönüşümünde Dijital İletişim Teknolojileri ve Sosyal Medya” yı konuştuk.

Sosyal Medya ve Dijital İletişim Teknolojileriyle birlikte içerik üretim sürecinde yaşanan dönüşümün “Şöhret Kültürü” üzerindeki dönüştürücü etkisini aldığımız söyleşide Berk Bey akademisyen bakış açısıyla ben de dijital medya, influencer ve sosyal medya ekosistemin çerçevesinde deneyimlerimi aktardım. 

Organizasyon sürecinden söyleşi gününe kadar yakın ilgisi ve desteğini esirgemeyen İstanbul Ticaret Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Aktaş’a, Dr. Öğr. Üyesi Berk Çaycı ve Ticaret İletişim ve Medya Merkezi (TİMM) ekibine çok teşekkür ederim.  

Fayda ve katkı sağlaması dileğiyle.

YSM 

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

İçimdeki uzağa

mazot kokan otobüsler

Lüzumundan fazla, beyaz.

Herhangi bir günü haftanın,Bir sabah,Her şeyin birbirini hiç sıkılmadan takip ettiği,Kafası kısmen karışık mevsimlerin bile, aynı döngüyle.Aynı 'aynı' döngüyle.Düşün,İlkbahar nasıl unutamaz gelmeyi,...

Dijital Karbon Ayak İzi Nedir? Kişisel Olarak Nasıl Azaltabilirsiniz?

Uzun zaman sonra eski çalışma arkadaşlarımla bir araya geldim. Buluşmanın ortak noktası dünya insanı olan Pelin’in çok uzun zaman sonra İstanbul’a gelmesiydi....

2022 Mayıs Yüksek Teknoloji Dergisi

Dijital karbon ayak izi nedir? Kişisel olarak nasıl azaltılabilir?

popüler kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar