Tavsiye Melekleri / Evi Aşkına” Renan Tavukçuoğlu ile Röportajdaydık!.

-

Size de oluyor mu bilmem ama ben arkadaşlarım hakkında yazı yazarken tarafsız olmaya çalışıyorum. Okuyacağınız satırların sahibesi içinde söyleyecek o kadar muhteşem sözler var ki… Lakin şimdi “Yeşim, Renan senin arkadaşın ve onu allayıp pullayıp anlatmışsın”  diyeceksiniz diye kendimi tutuyorum. Aşağıda okuyacağınız satırlarda da göreceksiniz. Ben sordum o tüm samimiyetiyle cevapladı. Torpil yok, hikaye yazmak yok gerçek neyse o. İşine aşık, Türkiye’de bir çok ilki başarmış , harika projelere imza atmış, oğluna düşkün , ilişkilerinde mütevaziliği ve naifliğiyle sevgisini katmış Tavsiye Kanalı‘nın kurucusu melek arkadaşım Renan Tavukçuoğlu ile baş başa bırakıyorum sizi.

Tüm hakları Yeşim Mutlu ve Renan Tavukçuoğlu
Tüm hakları Yeşim Mutlu ve Renan Tavukçuoğlu

Kimdir Renan Tavukçuoğlu?

Kişilerin çok önemli olmadığına inanan mutlu bir insan 🙂

WOMM denince ilk akla gelen isim olmak nasıl bir duygu?

Coca-Cola neden icat edilmiş de beni beklememiş’, düşüncemle, popüler işler yapma konusundaki heyecanımı anlatmış olabilirim. Herkesin güçlü bir tarafı var. Onun üzerine gitmesi lazım. Benim de insan ilişkilerim iyidir (konuşmaya bayılırım :)) , onun üzerine gittim. Bir de yapılmayanı yapma cesareti olunca, ‘akla gelen ilk isim’ dediğin oldu…Duygu anlamında ise henüz bir tatmin yok, daha yapılacak çok iş var.

Bu işe ilk ne zaman bulaştın ?

Yıl 2005. Procter and Gamble ile toplantıdayız. WOMM dediler, yardım dediler, yettim dedim 🙂  Her şey işte böyle başladı.

Bu işe başlamaya nasıl karar verdin?

Aynı yıl pek çok şey netlik kazandı. Teknik olacak ama; veritabanı yönetimi önemli ve şirketler bu iş için içerden yatırım yapmıyor. Teknolojideki hızlı değişim başlamış. Reklam ve pazarlama dünyası değişmekte ve görüyorsun. Net. E birinin de başlaması lazımdı!

Yaptığı işin en çok hangi aşamasından keyif alıyorsun?

Fikir bulma aşamasından. Yani bize bir marka gelip, ‘hadi beni konuştur’ dedikten sonraki o süreç, beni en heyecanlandıran aşama.

Tavsiye Kanalı, Tavsiye Evi ilkleri yaşatıyor. Bu güne kadar yaptığınız çalışmalar nelerdir ? 

Evet, burası bir ilki hayata geçiriyor. Dünyada böyle bir model yok. Bir reklam evi inşa ettik. Marklar en son model ürünleri ile döşediler ve bize inandılar. Hepsi de Türkiye’nin öncü ve vizyoner markaları: Hafele, Franke, Vitra, Joker, Evmanya, Tefal, Kütahya Porselen, Viko, D-Smart ve Panasonic.

Biz de hem onlar, hem de Türkiye’nin tüm markaları için Tavsiye Evi’nde etkinlikler, lansman partileri, yemek pişirme seansları, uzman sohbetleri ve daha pek çok eğlenceli organizasyonlar düzenleyeceğiz.

Herkes tavsiye evini kullanabilir mi?

Melek olmak şart 🙂  tavsiyekanali.com sitesine girip üye oluyorsunuz ve davet bekliyorsunuz.

Tüm hakları Yeşim Mutlu ve Renan Tavukçuoğlu
Tüm hakları Yeşim Mutlu ve Renan Tavukçuoğlu

Meleklere inanıyor musun? ( bu soru gerçekten gülümsetmek için ben çok inanıyorum)

İnancı kuvvetli biriyimdir. Adalete ve iyiliğe yürekten inanırım ..

Sosyal medya canavarı mısın?

Hayırrr. Aslında işim olmasa pek doğamda olan şeyler değil. Bu senin bloğuna özel samimi bir itiraf, aleyhime kullanılmasın lütfen!

Hayatta en zevk aldığım dediklerin neler?

Yeni bir şeyler öğrenmek, arkadaşlarımla gülmek ve oğlumla geçen her an.

Seni en çok ne heyecanlandırır ?

Beni heyecanlandırmak çok zor değil, inan 🙂 Pozitif bir insanım ve her şeyin olabileceğine inanan bir yapım var. Her yeni fikir, her yeni insan beni heyecana gark eder.

Yakın gelecekte hayata geçirmek istediğin neler var?

O kadar çok ki! Büyükşehir Belediye Başkanı okur da ararsa ilk ona anlatmak isterim ama 🙂 

İşin dışında en çok neye zaman harcıyorsun?

Keşke ‘spora’ desem 😀 😀 😀  Ama diil maalesef. Her çalışan İstanbullu Türk annesi gibi oğluma.

WOMM’u fotoğraf ile anlatsan bu fotoğrafta ne olurdu?

WOMM’u temsil eden şey soyut bir şey olduğu için çok mümkün değil. Bu bahsettiğim soyut kavram: ‘fayda’. Gerçek bir faydadan bahsediyorum. Vaktini ve paranı harcamadan, hayal kırıklığı yaşamadan, mutlu-mesut al ürününü, devam et. Bunu sağlıyor arkadaş tavsiyesi. Çıkar, beklenti maddi değil. O yüzden de elle tutulamayan, gözle görülemeyen bir şeyi resmedemeyeceğim. Ama sende bol bol fotoğrafım var. ‘Türkiye’de WOMM’ u onlardan biriyle anlatabiliriz  😉

Çok teşekkürler

Esas ben çok teşekkür ederim. Çok eğlendim bu röportajı cevaplarken.

YSM&Renan&Banu
YSM&Renan&Banu

Sevgili Renan’a sizlerin aracılığıyla yeniden  teşekkür ederken 13 Eylül 2013 cuma günü bir davetle açılışını gerçekleştirdiği Tavsiye Evi hakkında kısa izlenimlerimi de yazmadan geçemeyeceğim. Kapısından girdiğiniz anda meleklerin rengiyle karşılıyor sizi. Her detayında sponsor firmaların bu eve ne kadar inandığı görülüyor. Açıkçası bu ev çok konuşulacak. Geçirdiğim 2 saatte orada bulunan herkesin söylediği bilgisayarımı alıp gelip şu pembe koltukta çalışabilir miyim? ” Siz de denemek isterseniz aşağıda ki detaylara göz atın yeter benden söylemesi.

YSM– Meleklere İnanan Fotoğrafçı

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Tavsiye Evi bir Tavsiye Kanalı projesi. Türkiye’deki ilk ağızdan ağıza pazarlama ajansını kuran, WOMM (Word of Mouth Marketing)’un öncüsü Renan Tavukçuoğlu’nun geliştirdiği yeni bir mecra. Evin temel misyonu teknolojiyle iletişimi birleştirerek markaları kadınlar ile buluşturmak. Tavsiye Evi için tüm kadınlar birer melek. O yüzden adları Tavsiye Melekleri. Tavsiye Evi de Tavsiye Melekleri’nin buluşma noktası! Bu evde neler mi var? Yok yok! Lansman partiler, tanıtımlar, farklı konularda eğlenceli etkinlikler, samimi bir ortamda kadın kadına bol bol sohbet ve kahkaha var. Ayrıca video çekimleri,how-to etkinlikleri, yemek tarifleri kısacası kadına dair her şey var.

 Tavsiye Evi’nin gerçekleştirdiği iş modeli Türkiye’de ve Dünya’da bir ilk. E-mail Marketing, WOMM, Online Research, Event marketing, Social Media Marketing, Community Management, Broadcasting hatta Outdoor çalışmalarını tek başına bünyesinde toplayan, bir nev-i şahsına münhasır iş modeli. Tek başına güç, güç değildir felsefesini benimseyen Tavsiye Evi ekibi gücünü kadınlardan ve ileri teknolojisinden alıyor.

Bu güzel evin kapıları harika enerjileriyle gelen bütün melekler için açık. Her etkinlik sadece 10 Tavsiye Meleği ile davet üzerine yapılıyor. Bu yüzden eve katılmak için davetiye almak gerekiyor. Nasıl mı? Çok kolay. Hemen www.tavsiyekanali.com adresine girip melek üye formunu doldurman yeterli.”

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

Çocuklar için kitaplar

Eylül ayında fantastik edebiyatı çocuklara sevdiren yazar, editör ve Türkçe öğretmeni Ömer Ünal ile yollarımız kitabı aracılığıyla kesişti. Kitabının ismi "Yeşim Taşı...

12 Nisan 2021, Koç Burcunda Yeni ay ve Burçlara Etkisi

Koç Burcunda Yeni ay; 12.04.2021; 22° Koç Burcu Sabian Sembolü;  “Ağır ve değerli ama örtülü bir yük taşıyan pastel renklerde bir kadın” Ruhunun derinliklerinde hangi...

Seni çok sevdik “Clubhouse”

Sosyal medya her zaman yeni yıldızlarını yaratıyor. Tüm dünyada sayısız habere konuk olan bazı kişilerin çok sevdiği bazıların nefret ettiği TikTok uygulaması...

Dijital Dönüşüm: İklim Değişikliğiyle Mücadelenin Anahtarı Olabilir mi?

Dijital bir çağda yaşıyoruz. Ancak yaşadığımız gezegen dijital değil ve kaynakları sınırlı. Çağımızın en önemli sorunlarından biri de hiç kuşkusuz iklim değişikliği.  2020'nin hikayesinin...

2021 Nisan Sosyopix Mag Dergisi

“Clubhouse nedir? Nasıl kullanılır? Davetiyesiz giriş mümkün mü? Uygulamayı beğenmedim nasıl silerim?” Ve çok daha fazlası Sosyopix Mag Dergisi Nisan sayısında.  Sosyopix Mag derginin...

popüler kategoriler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar