Tarkan’dan “10” Numara, sevdiklerine şarkılar “Yolla”

7 yıllık bir aradan sonra “10” ismini verdiği albümünü sevenleriyle buluşturan Tarkan rekorları da beraberinde getirdi yine. Albüm 18 ülkede listeye girerken, dijital artist sıralamasında da Tarkan 37.sıradan giriş yaptı. Albümün yayınlanma stratejisi dinleyicinin biraz canını sıksa da Tarkan yine büyük bir rekorla sevenleri ile buluştu. Aynı zamanda Harbiye Cemil Topuzlu sahnesinde vereceği konser dizisinin de biletleri tükenmek üzere. Özetlemek gerekirse yazın tam ortasında Tarkan fırtınası esmeye başladı.

Albümde 14 yepyeni şarkı bulunuyor. Şimdiden söyleyeyim Cuppa bu albümde yok. Albümde Sezen Aksu, Nazan Öncel, Ümit Sayın, Günay Çoban, Gülşah Tütüncü, Serkan İzzet Özdoğan, Aysel Gürel gibi birçok ünlünün söz ve besteleri bulunmakta. Murat Küçük tarafından çekilen ve albümün çıkış şarkısı olarak seçilen “Yolla” nın sözleri Tarkan’a, müziği ise Tarkan ve Ozan Çolakoğlu’na ait. Klip hakkında yorum yapmama hakkımı kullanmak istiyorum.

Tarkan’ın işi zor… Çünkü o gerçek bir STAR. O yüzden de attığı her adım büyük merak uyandırıyor ve ondan gelecek her şarkı büyük beklentileri de beraberinde getiriyor. Bir de üzerine 7 yıl bekletilince kusursuz bir albüm ve hit fırtınası bekliyoruz. “10” albümü bir hit fırtınası estirir mi? Söz konusu Tarkan olunca ve ortada böyle büyük bir başarı da olunca elbette esinti kelimesi az kalır. Müzik dünyasında şu ara fırtınalar kopuyor. Unkapanı en hareketli günlerini yaşıyor. Hatta öyle bir fırtına esiyor ki bazı isimler bundan faydalanıp albüm çıkış tarihlerini öne çekti. Çünkü şu an kim çıkarsa çıksın direk Tarkan ile kıyaslanıyor ve reklamın iyisi, kötüsü yok mantığı işe yarıyor.

Bu yaz ve bu kış yine Tarkan şarkıları dinlenecek. Harbiye’de yine Tarkan fırtınası esecek. Tarkan Harbiye sahnesinde de kırılmayacak bir rekora imza atıyor. Tek rakibi kendisi ne yazık ki… Bu kadar uzak kalması, kendisini özletmesi strateji midir bilinmez ama Mega Star unvanının tek karşılığıdır Tarkan. Yeri gelmişken müzik ruh işidir. Tarkan bir şarkısını albümüne koysa takla atacak söz yazarı ve bestecilerin Tarkan’ı bu kadar eleştirmesi sadece komik görünüyor. Aslında üzücü de görünüyor. Çünkü sizler ruhunuzla, duygularınıza üreten insanlarsınız. Bu kadar mükemmel bir işin arasına egonuzu nasıl karıştırıyorsunuz anlamak mümkün değil. Tarkan özeldir. Sarıp sarmalayın. Başarı alkışlanır, taşlanmaz. Ben de albümdeki favorilerimi sıralamadan önce bir şarkı hakkında ufak bir yorum yapmak istiyorum. Albümde “Beni Çok Sev” diye bir şarkı var. Sözler Günay Çoban’a ait. Şarkı için “İrem Derici’nin Kalbimin Tek Sahibine şarkısına rakip ve aşıkların yeni düğün şarkısı olacak” gibi yorumlar var. İşte ben böyle şarkılardan pek hoşlanmıyorum. Kalbimin Tek Sahibine şarkısını da sevmemiştim. Ama benim bu albümdeki favori şarkım “Biz Çocukken”. Günay Çoban kalemine, yüreğine sağlık… “Çay Simit” ise yakında çok sık duyacağınız şarkıların başında geliyor.

Albüm sıralamasını kendi favorilerime göre düzenledim. Siz de bu sırayla bir dinleyin derim.

Seyit Aydoğan

Çay Simit

Biz Çocukken

Kedi Gibi

Her Şey Fani

Hodri Meydan

Yolla

Sevdam Tek Nefes

Beni Çok Sev

Bal Küpü

Ben Senin

Çok Ağladım

Acımasız

O Sevişmeler

Affedin Bizi Çocuklar

Yorum yok

Yorum Yazın