#Selfie (Özçekim) Halleri!.

01 Temmuz 2014 benimgibi.com yazım. Bu hafta da gözlemlerime dayanarak #selfie (özçekim) hallerini yazdım. İzledim, gözledim yazdım. Selfie Bakanınız olarak bu hafta ‪#‎Selfie‬(özçekim) hallerini birlikte okuyoruz. Siz hangi selfie halindesiniz? Mesela ben rujum olmadan asla 🙂

http://www.instagram.com/yesimmutlu

http://www.instagram.com/yesimmutlu

 

Selfie (özçekim) halleri!

Hayatımızdan bir çok olay akıp giderken bir çok detayı da selfie yüzünden de kaçırıyoruz sanki. Ama hayat işte…

Yazıya Başbakan Erdoğan’ın selfie (özçekim) ile  başlamak istedim. Başbakan Erdoğan Beylerbeyi Sarayı’na geldiğinde bir grup genç kız ile karşılaşmış. Kızlar sarayı gezmek için gelmiş ve bunu gören Başbakan arabasını durdurmuş ve kızlarla hatıra #selfie, #özçekim fotoğrafı çektirmiş. Selfie Bakanı olarak benimle de bir selfie çeker misiniz? Şaka bir yana işim gereği Başbakan Erdoğan’ı birçok kez fotoğraflamış olmam sebebiyle kendi arşivimde yayınlanmamış bir çok kare var. Sadece size kendi fotoğrafçısının çektiği hatıra fotoğrafımı paylaşayım. 🙂

YSM&RTE

Bakın başbakanımız dahi yolda durup #selfie çektirebiliyorsa artık #selfie günlük hayatın içinde olmayı çoktan geçmiş demektir. Bu sebeple de sevmiyorum, ay çok modası geçti, aman ıy selfie mi vb diyerek var olanı kenara koymayın. Hem ne boyumuz uzuyor ne de kısalıyor. Sadece fotoğraf çekiyor , eğleniyoruz işte..

Geçen cumartesi bir düğün için Mutlu Dr ile yola çıktık. Arabayı kullanmadığım için etrafı daha iyi izleme şansım yüksek. Başta eğlence gibi gözükse de sonra kabusa dönecek bir trafiğin içindeydik. Neyse geçti gitti şükür. Tam 4 saat trafikte kaldık. Güzergah olarak da İBB Trafik uygulamasına bakıp yola çıktık. Başta süper yarım saatte Yenikapı’ya geldik. Ama sonrası çile hem de ne çile. Tam 3 saatte 3 km yolu gittik. Bir daha yaşamayalım. Bu süreçte Yenikapı- Eminönü arasında birbirinden farklı yaşamlara ve selfie hallerine tanık oldum.

Şimdi yazacaklarım bu gözlemlere dayanıyor. İşte benim gözümle #selfie halleri:

Bakmıyormuş gibi çek selfie
Gördüğüm çok kişi arasından gözlemlediğim tespit . Kameraya değil de başka yöne bakarak fotoğraf çektirmek.

Manzara gözüksün selfie
Elinde cep telefonu ile en uygun manzarayı arayanlar ve birbirine girenler. Arka fonda gözüksün abi..

Biraz zayıf çek selfie
Ya telefonu çok yukarıdan tut oram buram gözükmesin ince çıkayım En çok biz kadınlara.

Ben tutayım sen çek selfie
Kamerayı tutan başka çekme tuşuna basan başka en çok didişme bu anda oluyor

Gülerek çek selfie
Kaç kişi birbirine giriyor olsa da o fotoğrafta sanal gülüşler mevcut. Bizzat şahitim iki sevgili bağıra bağıra selfie için kavga ettiler. Oğlan çektirmemek, kız çekmek istiyor.Kız, oğlana “biraz gül gören ayrıldığımızı sanacak.” Sonuç kız kazandı.

Kadraja sığalım selfie
Kaç kişi olursa olsun herkes o kareye girecek. İtiş, kakış, gülmece sonuç selfie 🙂

Göbeğini içine çek selfie
Bir çok balıkçı bir kasanın etrafında toplanmış akşam muhabbeti eşliğinde demleniyor. Demlenirken de selfie çekiyor ve “göbeğini içeri çek” diye gülüşüyorlardı Maalesef fotoğraflarını çekmedim. Çünkü izinsiz çekilen fotoğraflar başa beladır. Siz siz olun izin almadan başkasının fotoğrafını çekmeyin.

Apaçi Selfie
Selfie çekerken abuk sabuk mimikler yapanlar. Hatta özellikle “apaçi modu kanka” diye bağırış..

Rujumu süreyim selfie
Ruj mutlaka tazeleniyor. Yoksa da ruj sürülüyor.

Düğün Selfie
Damat, gelin ile yan yana eskiden hatıra fotoğrafı çekilirdi artık selfie çekiliyor. Net çok net 🙂

YSM olarak #benimgibi selfie çekmeden duramayanlara bol selfie’li günler diliyorum.

YSM-Selfie Bakanı

Selfie  özçekim  halleri!

 

 

Yorum yok

Yorum Yazın