Sabahları Farklı Tatlar Arayanlar İçin 5 Farklı Kahvaltılık Lezzet

Her sabah aynı kahvaltılıklarla güne başlamaktan sıkılmadınız mı? Artık herkesin tanışması gereken kahvaltılık çeşitlerini siz de menünüze eklemelisiniz. Hem hızlı hazırlanan hem de lezzeti ile kendine hayran bırakan az bilinen kahvaltılıklara hemen bazı örnekler verelim. 

Kaşık Dökmesi 

Doyurucu bir lezzet olması nedeniyle kalabalık aileler için de ideal bir seçenek haline gelen kaşık dökmesi pancake ile benzer bir görüntü sergiliyor. Ancak tadına baktığınızda aslında birbirinden çok farklı kahvaltılıklar olduğunu fark edeceksiniz. Tek lokmalık olarak hazırlanması ise çocukların da bu lezzeti sevmesini sağlıyor. Son olarak kaşık dökmesini hem tatlı hem de tuzlu olarak hazırlayabileceğinizi belirtelim. 

Kaygana 

Kaygana her ne kadar Karadeniz yöresine özgü bir kahvaltılık olarak bilinse de aslında pek çok yörede yapılıyor. Sadece tariflerde ufak tefek farklar bulunuyor. İçerisine yeşillikler de ekleme şansı sunan kaygana, yatılı misafirlerinize sabah kahvaltılarında rahatlıkla sunabileceğiniz tariflerden biridir. Malzeme listesi ve yapılışı bilgisine ise Yemek.com’un pratik kahvaltılık tarifler listesinden ulaşabilirsiniz. Şipşak hazırlayabileceğiniz kahvaltılıklardan biridir! 

Kömbe 

Eğer sabahları zamanınız oluyorsa ve mutfakta biraz vakit geçirmeyi göze alıyorsanız İç Anadolu yöresine özgü olan kömbeyi mutlaka denemelisiniz. Kömbe sade bir çörek lezzetini andıran ancak yedikçe daha fazla yeme isteği uyandıran bir lezzettir. Elbette hamur işi olduğundan gayet doyurucu olduğunu da açıkça ifade edebiliriz. 

Yumurta Dolması 

Eğer sabahları yumurta tüketmekte zorlanıyorsanız yumurta dolmasını rahatlıkla deneyebilirsiniz. Bursa’da, özellikle de Mudanya’da çok sık yapılan yumurta dolması, yumurtanın en fresh hallerinden biri ve bu yönüyle de yılın her mevsiminde sabah kahvaltılarında tüketilebilir. 

Hibeş 

İçerisinde tahin bulunan ve bu yönüyle enerjik bir gün geçirenler için harika bir seçeneğe dönüşen hibeş, denemenizi ısrarla önerdiğimiz kahvaltılıklardan biridir. Hibeş, bir sos çeşidi olsa da Antalya yöresinde meze olarak da tüketilebiliyor. Sos kıvamını yakalamanın kolay olması ve evlere şenlik lezzeti ise bu özel tarifi denemenizi önermemizi sağlıyor. Yemek.com adresine uğramanız durumunda doğru tarife de hemen ulaşmış olursunuz. Daha önce denemiş olmanız gerekmez tarifi birebir uygularsanız istenen lezzeti de yakalayabilirsiniz. 

 

Yorum yok

Yorum Yazın