Persil Expert Jel ile Pınar Altuğ ve Feriye

Feriye benim en sevdiğim yerlerden biri. Çok sevdiğim dostlarımla buluşma yerimiz. Geçtiğimiz günlerde Henkel’in, yeni nesil deterjanı Persil Expert Jel’i, Türk tüketicilerle buluşturma öncesi ürünü anlattığı bir buluşmadayım. Bloggerların basın toplantılarına davet edilmesi çok nadir gerçekleşir. Genelde bloggerlara özel buluşmalara katılıyorum. Bir çok ajans ile de zaten işbirliği halindeyiz. Ama bu bir ilk ve davet için Müge Hanım’ teşekkürler.

Kendi adıma uzun yıllar işin mutfağında olan biri olarak böyle bir mekanda süper bir organizasyona imza attıklarını söylemem gerekir. Bir basın toplantısının öncesinde çok detay vardır. Yer seçiminden kahvaltıya, katılımcı listesinden, teknik sisteme, marka yerleştirmesinden marka yüzü kim olacağa, basın dosyası ve eğer verilecekse hediyeye kadar bir sürü aşamayı düşünürsünüz. Buna otopark, karşılama , ajans etc da ayrıcadır.

Yer Feriye olunca stres yok otoparkı var. Sabah saati olunca ve henüz kahve içmeden ayılamayan YSM modu da bünye de olunca otopark girişini kaçırdım. Hemen yakın katlı otoparka bıraktım. Ama nereden baksanız 500mt. Bir de ayağımda en az 12 punto ayakkabı. Neyse , soluk soluğa ulaşabildim. İnanılmaz bir ilgi vardı toplantıya . Blogger masasında moda, yemek vb farklı alanlardan bloggerla tanışmak günün güzel keşfi oldu. İşim gereği çok kişiye ulaşıyorum ama maaelesef dakika da bir blog açıldığı düşünülürse herkesi tanımak mümkün değil.

Persil arşivinden

Persil Expert jel’in, marka yüzü Pınar Altuğ Atacan. Üç yıldır bu değişmemiş.  Pınar Altuğ Atacan’ın rol aldığı Persil Expert Jel reklam filminin gösterimi yapılırken ürünün yeni formülünün gelişmiş leke çıkarma özelliği de bir sunum ile tanıtıldı. Burada söylemem gereken şu var ki reklam filmini Metin arolat çekmiş, fotoğrafları Tamer Yılmaz. Bu arada Pıbar Altuğ Atacan Taylan Kümeli’ye giderek 5 ayda inanılmaz fit olmuş ve 5 gün spor yapmış. Gerçekten barbie bebek gibiydi incelikte.. Reklam filmini beğendim, fotoğrafları ise eh işte. Üstada ayıp olmasın ama beyaz zaten kilolu gösterir kıafet seçimiyle keşke daha ince olabilseymiş.

Persil arşivinde

Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Ürünleri Pazarlama Direktörü Didem Şekerel Erdoğan kısa bir açılış konuşması yaptı. Hemen ardından Persil Ürün Müdürü Beçhan Sayıner, genel marka tanıtımı ile birlikte ürün sunumunu gerçekleştirdi. Ki her ikisinin anlatımı doğal ve çok kısa olması sebebiyle çok yerindeydi.

Öğrendim ki  Persil Expert Jel daha güçlü bir yıkama performansı için özel geliştirilmiş enzimler içeriyor. Yeni formülün leke çıkarıcı kapsüller ve enzimler ile çikolata, reçel ve meyve lekeleri başta olmak üzere çamaşırdaki lekelerde inanılmazmış.

Devamında Elif Korkmazel’in çikolatalı fondü workshop’u vardı ama Seda Sayan’ın programına http://www.hibpo.org için katılacağım için kalamadım.

Başka bir zaman kısmetse…

1 Yorum
  • mehtap
    19 Mayıs 2012 saat 08:48

    Yeşimcim Ahh gittinmi sen :)) Valla bilsem gelirdim maalesef gelemedim o gün ama imkanları zorlardım belki .. çokta kalabalık olmuş :)) öpüyorum seni @degisiktatlar

Yorum Yazın