NG Güral Sapancadaydık!.

Yeşillikler içinde, huzurun tam ortasındaydım. Geçtiğimiz günlerde hayata dur diyerek kısa bir mola vermek için en yakın yere kaçtık. NG Hotels Güral Sapanca’daydık. Bizim Mutlu ailesi olarak bir yerlere gidebilmemiz çok zor. Mutlu Dr işine aşık bir adam. Onu tatile ikna etmek çok ama çok zor. Geride bırakacağı anne adaylarını ve çıkabilecek acil durumları on milyon kere hesaplar. Böyle olduğu içinde ben hadi gel bir yere kaçalım kafa dinleyelim demek istesem de diyemem. Çünkü bilirim hayallerim hep suya düşer. Yaz tatillerimiz de bile hayatımızda hiç erken rezervasyon yapamamış bir aileyiz biz. Ama ne yapalım benim hayatımda bu kabullenmek. En baştan her şeyi kabullenmek…

Bu kez uğraştım. Günler öncesinden ikna etmek için uğraştım. Çok yorulduğumu, kızlarla onsuz bir tatile daha gitmek istemediğimi anlattım. Çünkü onsuz kızlarla iki kez tatile çıktım ve bin kere pişman oldum. Yine de tatile onsuz gitmem gerekirse giderim ayrı 🙂 Çünkü adı bile bende mutluluk yaratıyor.

guralsapancang

Tüm fotoğraflar YSM İphone

Neyse cuma çıktık yoğun İstanbul trafiği sonrası Sapanca Güral’e ya da yeni adıyla NG Sapanca Wellness & Convention’e gittik. Bir yandan da içim içimi yiyor. Çünkü konu tatil olunca Mutlu Dr’un belirli kriterleri var. Bir kez korkunç bir Bozcaada deneyiminden sonra gideceğimiz yerlerde seçimleri birlikte yapmaya özen gösteriyorum. Bu kez ona bırakmadım çünkü kararımı çoktan vermiştim. Doğa ile iç içe bir yerde olacaktık. Hatta öyle ki kendimizi dünyadan soyutlayacaktık. Tam istediğim buydu. Bir de çocuklar için çocuk dostu olacaktı. Eh bunu da karşılayabilecek yer doğal olarak NG Sapanca Wellness & Convention. Şükür ki hiç bir an da iğneleyici söz, cool tavırlar yaşamadım. Aksine son dönemlerin en huzurlu tatilini yaptık. Ta ki pazar sabahına kadar. Kendime verdiğim erken anneler günü hediyesi Aliva Spa aromaterapi masajından çıktığımda , ben neredeyim bu nasıl mutluluk dediğim anda Mutlu Dr’un  hastasının doğum için sancıları başlayıp, suyu gelince apar topar döndük cennetten.  Ama ilk fırsatta yeniden gideceğimiz sözünü aldım 🙂 

Aliva Spa / YSM İphone

Aliva Spa / YSM İphone

Kısaca bu cenneti size anlatmak istedim. İstanbul’a yakın bir yer aradığınızda ilk aklınıza gelecek yerlerden olmalı. NG Sapanca Wellness & Convention Sapanca Kırkpınar’da . Sessiz, sakin, yemyeşil bir ormanın içinde kuş sesleri içinde uyandığım gece gündüz huzuru yaşadığım nadir yerlerden. Otel, #benimgibi çocuklu anneler için ideal. Kaldığımız süre boyunca Maya Su ve Mira Sincap Kulüp’te oyun ablası eşliğinde harika zaman geçirdiler. Zaten çocuklu ailelerin uğrak yeri olduğunu gittiğinizde görebilirsiniz.

Sincapkulupngsapancagural

Civcivler Sincap Kulüpte.. YSM İphone 🙂

 

Dikkatimi çeken resepsiyondan itibaren nazik personele sahip olmaları. İşim gereği 2002-2006 yılları arasında butik bir otelin pazarlama ve iletişim çalışmalarını yürüttüğüm gibi belirli dönemlerde işletme müdürü olarak otelde olmuştum. Bu sebeple bir otel işletmesinin ve müşteri memnun etmenin ne zor olduğunu bilirim. Hatta hiç unutmam bir müşterimiz sabah horoz sesinden rahatsız olup horozun sesini kısmamızı istemişti. Ben de içimden yahu burası köy ve konsept bu. Hem horoz bu elbette ötecek demiştim ama gel gör ki kaç kişi horuzu yakalayıp susturmaya çalışmıştık. Zordur insanları memnun etmek. Bu sebeple otele ilk giriş ve ilk karşılama ya da “welcome” benim için çok değerlidir. Biz yolda bunalmış 7 ve 4 yaşında ki iki civcivlere laf anlatmaya çalışırken bavullarımız çoktan odaya çıkmıştı. Anlayın ne kadar hızlı bir hizmet sunduklarını. Biz ilk andan son ana kadar tüm ekibe tam puan verdik haddimize düşmeden. Çünkü her zaman güler yüzlü, yardımcı ve çok organizeler.

httpv://www.youtube.com/watch?v=aI0DDdLNZQ0&feature=youtu.be

Otelin genel tarzı, oda vb detayları yazmak istemiyorum. Olması gereken her şeyin olduğu iki odamız (bağlantılı ) da ormanın içinde kuşlar gibiydik. Özgür, hafif, mutlu. Civcivlerin gürültücü ve yaramaz halleriydi sadece sessizliği bozan. Şansımıza aralıklı yağan yağmur ile doğanın tadını çıkardık. Akşam keyifli anların yaşandığı Leylak Bistro da  anılarımızda.. 

IMG_3718

Melis&Me Selfie

Kaldığımız süreç boyunca da bir çok şirket toplantılarına şahit olduk. Ortalıkta göz yoran kalabalıklar yok sadece yemek esnasında aaa ne kalabalık diyorsunuz. Yemek konusunda size gurme bir yazı yazamam. Çünkü biz yemek konusunda hassasız. Az, öz yiyen bir aileyiz. Ama herkesin tabaklarını tıka basa doldurduğunu ve bol çeşidin olduğunu söylemeden geçemem. Sabah kahvaltıları da öyle Yani olması gereken her şey var. Ama bu sizin olmanız gerekeni nedir bilmiyorum. Bizim için peynir , zeytin ve bol yeşillik yetiyor. Çocuklarda en yaramaz halleriyle ortada. Hatta bir akşam masamızda gül yaprakları vardı çok şaşırdık. Mum ışığında yemek yemeyi epeydir atlamışız biz. Mira uyuduğu için ben Melis ile Mutlu Dr Maya Su ile yemek yemiş olsa da bir kadeh şarap ile daha da romantiktik 🙂 

IMG_3525

YSM İphone

Yürüyüş parkurunun, bahçenin ve spor alanlarının ve doğanın tadını çıkardık kaldığımız süreç boyunca. Sincaplarla karşılaşmak, kuşlarla konuşmak, dalından erik toplamak, salıncakta sallanmak aklınıza ne gelirse yaşadık. Çocuklar oyuna doyamadı. Düşselerde, yaralansalarda hiç bir detayı önemsemedik. Sadece kendimizi bıraktık, dinlendik, anın tadını çıkardık.

YSM İphone

YSM İphone

Gün içinde civcivler havuza da girdiler. Hatta öyle ki salak anneleri çocukları  sıcak havuz varken soğuk havuza sokmuş. Odaya çıkmadan önce son yarım saatte sıcak havuza bakmak aklına düştü de çocuklar donmadan keyifle yüzdüler. Ama ne yapayım ben soğuk su ile stres yaşamam. Çanakkaleliyim ve Asos, Bozcaada buz gibi sularda yüzmeye alışkınım. Bu sebeple civcivlerde anne izinden gitsin alışsınlar diyorum soğuk bile olsa. Ama meğer sıcak havuz varmış. Neyseki aklın yolu bir sonunda ısındılar. Ha bu arada hasta vb olmadılar. Demek ki soğuk iyi geldi bize 🙂 

mutlularcigdemtoygunomer

Pazar günümüzü birlikte geçirmeyi planladığımız halde Mutlu Dr acil durumu sebebiyle çok kısa da olsa birlikte olduğumuz canım Çiğdemim damadım Toyguna anlayışları için çok teşekkür ederim. Minik Ömerime de kocaman öpücük ve sevgiler buradan.

Size NG Güral ile ilgili sadece bunları yazmak geliyor içimden. Daha fazlasını yaşamak için gidin yerinde görün derim. Huzursa huzur, enerjiyse enerji, mutluluksa mutluluk. Stresler kısa bir süre içinde olsa geride kalıyor.

Zaten hayatta sadece yaşadığımız anlar kalıyor bize. Gerisi hikaye değil mi?

YSM- Tatilsever

 

Yorum yok

Yorum Yazın