Nedir şu Feng Shui’nin Kaplumbağa Kabuğundan çektiği 🙂

-

Yazı “Funda Ceyhan İle Hayata Dair”  alınmıştır.

Teşekkürler Fundacım..

baby.jpeg

Nedir şu Feng Shui’nin Kaplumbağa Kabuğundan çektiği..:)
Feng Shui kaplumbağa kabuğundan çıkmamıştır. Feng Shui uygulamak için mutlaka Çin objeleri kullanmak gerekli değildir. Çin objesi kullanmazsanız şansınızı yitirmez veya Feng Shui uygulamamış olmazsınız.

ÖNERİLER

1 – Işık ile dost olun. Evinize ışığı davet edecek tüm uygulamalar enerji açığınızı kapatır. Güneş ışığı en iyi dostunuz olsun. Evin ışıksız, karanlık taraflarını depo, saklama alanları olarak değerlendirin.

2 – Evinizin duvarlarının size söylediklerine kulak asmayın. Evdeki duvarlar zorunluluklar getirir. Yatak veya dolap yeri için sizi zorlar. Her zaman yaptıklarınızın dışına çıkın. Boşlukları farklı değerlendirin. Adı yatak odası diye orayı yatak odası yapmak zorunda değilsiniz.

3 – Yeni bir eve giriyorsanız, eşyalarınızı eve sokmadan önce, bir süre evde vakit geçirin. Yalnız kalın. Kendinize güzel kokulu bir kahve yapın, onu yudumlarken oda oda gezin. Mekanların keyfini çıkarın, hayal kurun. Hayallerinizin gerçekleşmesi için önce onları tanımlayın. Gerekirse kendi kendinize sesli söyleyin. Kulaklarınız da duysun.

4 – Evinizin odalarında gezinirken, hayalini kurduğunuz dekorasyona ait eşyaları koymak istediğiniz yerlerde durun. Onları kullanırken hayal edin. Hissettiğiniz şeyler size yol gösterecektir. İlk ‘Hayır’ı ve ilk ‘Evet’i o zaman alacaksınız.

5 – Mekanınız az ışık alıyor ise, başta duvarlarınız olmak üzere eşyalarınızın renklerini açık renklerden seçin.

6 – Dokunmaktan hoşnut olacağınız kumaşlara sahip, bedeninizi rahat ettirecek eşyaları tercih edin.

7 – Perdeleriniz değil ama tülleriniz içeri alacağınız ışığın rengini değiştirir. Renkli tüllerin, içerideki eşyaların renkleri üzerinde etkide bulunacağını unutmayın.

8 – Evinize girişte ayakkabılık veya portmanto giremeyecek kadar küçük ise, önceliği eşyaya değil, ferah bir girişe verin. Mobilyaları küçük bir girişe sıkıştırmaktan vazgeçin.

9 – Her boşluğu doldurmayın. Boşluk bırakmak önemlidir. Eşyalarınız arasında mesafeler kalmalıdır. Mekanlarınızı eşya yığınları haline dönüştürmeden önce, gerçekten neye ihtiyacınız var ise onu alın. Satış şekilleri, size takım almayı öneriyor diye, takımlar almak ve ihtiyacınızdan fazlasını eve yığmaktan uzak durun.

10 – Mekanda kırmızı rengi kullanırken dikkatli olun. Renk keskinliği ve frekansı, başta size güzel ve alımlı görünürken, bir süre sonra sizi yoracaktır. Kırmızı az, öz ve yeteri kadar kullanılmalıdır.

11 – Aydınlatmalarınızı seçerken, ışık kaynaklarının yani ampullerinizin gözünüze görünmemesine dikkat edin. Önemli olan bir aydınlık seviyesi yaratmanızdır. Ampul seyretmek değil.

12 – Işıklarınızın aydınlık seviyesini ayarlamak için dimmer tercih edin.

13 – Banyonuzu önemseyin. Kapısını kapalı tutarak yok sayamazsınız. Onlara gereken değeri verecek bir dekorasyon ile şenlendirmelisiniz. Mumlar, resimler gibi detayları ekleyebilirsiniz.

14 – İnce uzun koridorlarınızı yapacağınız kemerler ile bölebilirsiniz. Kemerlere yerleştireceğiniz aydınlatmalar, koridorunuzu aydınlık ve içinden geçilmesi keyifli hale getirecektir.

15 – Eşyalarınızın sayısı çok ise, halılarınızın sayısını azaltın. Yerdeki leke etkisi görsel kirliliğe dönüşmeden, bir tercih yapmalısınız.

16 – Perdelerinizi ve tüllerinizi en son seçin. Aksi halde bir de bakmışsınız, tül ve perdelere göre dekorasyon yapmışsınız.

17 – Öncelikle eve almak istediğiniz ve en çok sevdiğiniz eşyanın rengine odaklanın. Sonra diğer renkleri tercih edin. Fakat son karar için başa dönün ve tekrar düşünün.

 Sevgilerimle,

İçmimar Funda Ceyhan
https://www.facebook.com/pages/Funda-Ceyhan-ile-Fengshui/250284538381355 

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

Sosyal İkilem (The Social Dilemma) sonrası endişelenmeli miyiz?

Geçtiğimiz hafta Netflix belgeseli Sosyal İkilem'i (The Social Dilemma) izledim. Uzun yıllardır sosyal medyanın içinde olan biri olarak izlediklerim herkes kadar beni...

Sat-7 Türk’teydim!

Bugün (10 Eylül 2020) SAT7- TÜRK’te sevgili Şemsa Deniz Bakır'ın “Lezzetli Sohbetler” programına konuk oldum. Fotoğraf, sosyal medya ve...

Duchenne’nin dostu olalım!

"Düşenin dostu olmaz" atasözünü herkes duymuştur. Bir de bir hastalık var ki "Duchenne" diye yazılıyor ve "düşen" şeklinde okunuyor. Geçtiğimiz yıl; 7...

Büyük Aşk; Miles Davis & Juliette Greco

Pandemi sürecinde en büyük arkadaşım Netflix oldu. Temizlik, ev işleri, canlı yayın ve hayatı devam ettirme çabaları derken bana kalan gecelerdi. Dizi...

Evde Kışlık Domates Püresini Nasıl Yaptım?

Uzun bir aradan sonra merhaba. Blog yazmaya başlayalı 15 yıl oldu. İlk günlerde tamamen günlük mantığıyla yazdığım blogumla bugüne kadar neler yaşadık....

popüler kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar