Mucizeler “Ozon Tedavisi”nde Saklı

Geçtğimiz pazar günü Biontech aşısının ikinci dozunu oldum. İlk dozda kol ağrısının dışında hiçbir yan etki yaşamamışken ikinci doz sonrası deyim yerindeyse yerle bir oldum. 

Eklem ağrısı, kas ağrısı, uyku hali, lenflerde şişlik hissi, sol tarafımda (zona geçirdiğim yerde sanki yeniden zona ağrım tutmuş gibi ağrı) baş ağrısı, geçici koku kaybı, üşüme allah ne verdiyse 48 saat içinde yaşadım. Halsizlik, yorgunluk da üzerine bonusu. Aşıyla ben bu kadar devrilmişsem hastalığı geçirenler kim bilir nasıldı?

Aşıyı ilk doz gibi geçireciğimi düşündüğüm için işlerimi vb rutininde planlamıştım. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Bayram öncesi Ferhat ile “Ozon Terapi” planlamıştık. Ama malum aşı evden çıkmak ne sürünüyordum.

Kendimi daha iyi hissettiğim aşının 72. saatinde soluğu Elit İstanbul’da aldım. Daha önce ozon sauna ile mucizeler yaşadığım için ozon tedavisiyle bir an önce -hele ki aşı sonrası- şifalanmalıydım. Nitekim öyle de oldu.

Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Murat Şener tarafından hemen tedaviye alındığım gibi klinikten çıkarken mucize gerçekleşmiş sol tarafımda ki hassasiyet ve ağrı hissi tamamen kaybolmuştu. Açıkçası bir daha olur da aşı olmam gerekirse hemen Ozon tedavisine koşarım net.

Ozon tedavisi oldum ama sizlerle de paylaşmak için Murat Bey’den “Ozon tedavisi nedir, ne değildir” tüm detayları da aldım. Sevgili Ferhat Göktaşlar ve Uzm. Dr. Murat Şener’e yakın ilgileri için teşekkür ederim.

Herkes umarım benim kadar şifalanır. Yarın ikinci seansım var.  Yine keyifli sohbet ve tedavi beni bekliyor. Çok şanslıyım ki hem işin uzmanı hem de Türkiye’de en çok ozon tedavisini uygulayan bir hekim ile bu süreçte beraberiz.

Murat Bey; “Ozon Tedavisi” Nedir?

Ozon tedavisi ile Medikal Ozon, oksijenin yüksek voltajdan geçirdikten sonra O2 molekülünün, O3 molekülüne dönüştürülmüş halidir. Çok stabil bir molekül değildir. Bu özelliği sayesinde toksik maddelere daha çabuk bağlanabilir ve aynı zamanda mikropları öldürme özelliği vardır.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ozon kanın oksijenlenmesini arttırır, aynı zamanda dokuların iyileşmesini hızlandırıcı bir özelliği vardır. 

Bütün bu özellikleri kullanmak için damardan kan alıp onu ozon gazı ile karıştırıp tekrar hastalara vererek tedavilerini uygulayabiliyoruz. 

Ozon Tedavisi Sonrası Neler Oluyor?

Bu tedavide bizim en çok işimize yarayan kısmı bir kalp doktoru olarak damar tıkanıklıkları. Çünkü damar tıkanıklığı olan özellikle kalp ve bacak damarları bazen de beyin damar tıkanıklığı olan hastalarda uyguladığımız ozon tedavisinin dokulara daha çok oksijen gönderdiğini dokuları iyileştirdiğini ve damar yapısının kalitesini arttırdığını görüyoruz. Bu sayede de hastalarda dramatik bir iyileşme görüyoruz.

Ozon tedavisi aynı zamanda kas ağrısı, yaygın vücut ağrısı, fibromiyaljisi, akciğer hastalığı ya da tanımlanmamış ağrıları olan hastalara da uyguladığımızda ağrılarının geçerek hastaların daha iyi hissettiklerini görüyoruz.

Yine damar tıkanıklığı olup da tablonun kangrene doğru gidip ayağı kesilmek zorunda olan hastaların organlarının kesilmekten kurtardığını göstermiş bulunmaktayız. 

Hastalarımızda ciddi bir performans iyileşmesi oluyor. Mesela yürürken nefes daralması olan hastaların artık daha uzun mesafelerde nefes darlığının olduğunu görmekteyiz. Bunun da en büyük faydası yani bu faydayı da en çok kanın oksijenlenmesini arttırma özelliği sayesinde yapmaktayız. Tüm damar tıkanıklığı olan hastalarda hangi damar olursa olsun ozon tedavisini önermekteyiz.

Ozon, damar kalitesini iyileştirme ve kanın oksijenlenmesini arttırması sayesinde bizim esas olarak tıkalı olan damarın ilerisine daha fazla oksijen iletemememizin dezavantajlarını ortadan kaldırarak damar tıkanıklığının semptomlarını yani şikayetlerini azaltmakta, tam olarak yok etmek de değil ama ciddi oranda azaltmakta. 

Eğer hasta bir ilaç tedavisi kullanıyorsa ve bunun üzerine ozon tedavisi kullandığımızda ciddi faydalar görmekteyiz. 

Eğer damar tıkanıklığını açma planımız varsa, açtıysak veya açtıktan sonra da ozon tedavisi vererek hastanın iyileşmesini hızlandırabiliriz. 

Tedavi hangi sıklıkta yapılır? Etki süresi ne kadardır? 

Ozon tedavisinde uygulama genelde 1 yıllık yükleme dozu ile yapılıyor. 1 yıllık yükleme dozunu 12 seans şeklinde yapıyoruz. Her seans 20-30 dakika sürüyor. Hastanın kanı alınarak ozon gazı ile karıştırılıp ozonlanmış kanı tekrar kişiye geri verme şeklinde oluyor. 

İlk başta 1 ay boyunca haftada 2 seans şeklinde başlıyoruz. Bir sonraki ayda haftada bir seansa düşüyoruz. Toplam 12 seansı tamamladıktan sonra hastanın durumuna göre belki bir iki seansta üzerine ekleyebiliyoruz. 

Eğer hasta bu iyilik halinin devam etmesini istiyorsa ki bu iyilik hali bir yıl aslında devam ediyor ama azalarak devam ediyor. Hasta bunun azalmasını istemiyorsa ayda bir idame dozu dediğimiz ayda bir destekleyici dozlarla devam edebiliriz. 

Hastanın durumuna göre tedavide doz ayarlamaları doktor kontrolünde yapılmaktadır.

Ozon Tedavisinin Faydaları nelerdir?

Ozon cildi yeniler.

Ozon kan oksijenini arttırır.

Ozon tedavisi cinsel performansı arttırır.

Ozon saç köklerini kuvvetlendirir.

Ozon damar yapısını daha iyi hale getirir.

Ozonun mikropları öldürme gücü vardır. Bu yüzden enfeksiyon hastalıkları tedavisinde ozonu da ciddi bir şekilde kullanmaktayız.

Ozon tedavisi tansiyon hastalarında tansiyonu düşürdüğü gibi; şeker hastalarında şeker kontrolünü daha iyi hale getirmektedir.

Ozon tedavisinin en önemli faydalarından birisi de bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi ve enfeksiyonlara karşı insanları daha dayanıklı hale getirilmesidir.

Hangi durumlarda ozon tedavisi önerilmiyor?

Aktif kanaması olan hastaya ve favizim hastalarına ozon tedavisi önerilmez. Onun dışında çocuk hastalara da dahil olmak üzere her hastaya ozon tedavisi yapılabilir.

Yan etkileri var mı?

Ozonun hiçbir yan etkisi yoktur. Ozon tedavisini kardiyoloji uzmanı olarak tüm hastalarıma öneriyorum.

Değerli bilgi ve deneyimlerini paylaşan Murat Bey’e çok teşekkür ederim. 

YSM

YSM’in kişisel notu: Buradaki bilginin hekim muayenesi ve hekim konsültasyonu sonucu sağlanan bilgi ile kıyaslanamayacağını hatırlayınız. Site de verilen bilgiler muayene ve tıbbi tedavi amaçlı değildir. Kişisel deneyimimle birlikte hekimden birebir aldığım soruların cevaplarını içermektedir.


DR MURAT ŞENER

Uzm. Dr. Murat Şener  1975 yılında Çorum’da doğmuştur. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi, (İngilizce)Tıp Fakültesi mezun olup,  2003-2008 yılları arasında İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kardiyoloji Anabilim dalında ihtisasını tamamlamıştır. Florence Nightingale Hastanesi, Gümüşsuyu Askeri Hastanesi, Ethica İncirli Hastanesi ve Bahçelievler Acıbadem Aile Hastanesi’nde Uzman Kardiyolog olarak çalışmıştır.

2016 yılında ise  “Etik Tedavi, Elit Hizmet” anlayışı ile konusunda uzman kadrolarla Özel Elit İstanbul Tıp Merkezi’ni açmıştır.

Uzman Dr. Şener kalp ve damar hastalıklarının tanısında önemli bir yere sahip olan kasıktan anjiyo işlemini “Bilekten Anjiyo” ile geliştirerek hastalarının yaşam kalitesini arttırmaya önem vermiştir. İngilizce ve Türkçe bilimsel yayın ve makaleleri bulunmaktadır.

Uzman Dr. Murat Şener evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorum yok

Yorum Yazın