Model ve Fotoğrafçı İlişkisi

Sanatsal, moda ve nüde gibi fotoğrafçının yeteneği ve modelin yeteneği ile arasında dengede duran bir model fotoğrafçı ilişkisidir. Yaratıcılık ve yönetmenlik fotoğrafçıdadır, Modelinize asla agresif moral bozukluğu yaratacak veya stres yaratacak hareketlerden kaçınılmalıdır. Modelinizi rahat hissetmesi için ona kafanızdaki fikirleri anlatın ki o da kendini ayarlayabilsin.

https://www.instagram.com/yukselozenphotoarts/

Bakış açısı ve yönlendirmek önemlidir, ışık ve hareketleri görmediğinden nazikçe yönlendirilmelidir. İletişim gereklidir, model fotoğrafçıdan çekinir, fotoğrafçıda modelden çekinebilir, fotoğrafları göstermek gereklidir. Hatta çekimi stüdyoda yav dmekânana gitmeden tanışmak, arkadaş olmak ne istediğimizi onun neler yapabileceğini bilmemiz önemlidir.

Uzun boylu, düzgün hatlar ve fotojenik olmak model olmak için yeterli değildir. Eğitim şarttır duruş, pozlar, podyum yürüyüş ve eğitimleri veren okullar ya da moda ajansları vardır. Bu diğer rakiplerine büyük fark atarsınız. Gülümsemenin gücünü de önemlidir.

https://www.instagram.com/yukselozenphotoarts/

Profesyonel fotoğrafçı ve model ilişkisi disiplin, sabır ve eleştirilere hazır olmak demektir. Bazı hadsiz kişiler fotoğrafçılar ve model ilişkileri içinde gereksiz yorumlar eleştiriler olacaktır.

Tarihin büyüleyici sayfaları arasına adını yazdırmak hiç de göründüğü kadar kolay değildir. Fotoğraflara ilham kaynağı olmak önemlidir. Olağanüstü bir yüz her zaman fotojeniktir, insanların bu güzelliği ve mükemmelliği görmelidir.

https://www.instagram.com/yukselozenphotoarts/

Fotoğrafçı olmak ya da olamamak işte bütün mesele bu …

Yüksel Özen, Sanat Yazarı ve Fotoğraf Sanatçısı, Mart 2021, 

Yorum yok

Yorum Yazın