Metaverse’te Faladdin’den İlk Fal Etkinliğindeydim

Faladdin, Sertaç, İdil benim kıymetlilerim. Onların geliştirdikleri her yeniliği takip etmek ve bir parçası olmak bana mutluluk veriyor. 

Perşembe günü (23 Haziran) Faladdin bir ilke imza atarak, Metaverse evreninde kahve fincanlarını okuduğu bir etkinlik gerçekleştirdi! Her gün daha da gelişen yorumcu algoritması ve kullandığı görüntü işleme teknolojisiyle Faladdin, geleneksel kahve falı deneyimini Metaverse dünyasına kazandıran ilk fal uygulaması oldu. Metaverse’de kahvesi yorumlanan kişilerden biri olarak bu deneyimi yaşamak muazzamdı.

 

Türkiye’nin ilk Metaverse platformu Vemaker ile ortak hazırlanan evrende yerlerini alan kullanıcılar Faladdin’e kahve fincanlarını göndererek fallarını dijital düzlemde canlı olarak dinlediler! Metaverse’de yerini alan herkes kendi avatarını oluşturarak evrende serbestçe gezme, sohbet etme ve kaynaşma fırsatını yakaladı. Ardından Faladdin sanal dünyaya aktarılan kahve fincanı fotoğraflarını yorumladı. İnteraktif olarak gerçekleşen etkinlikte kullanıcılar sorularını yöneltebildiler.

Artık Metaverse’ de fal da baktırmadım demem.

YSM

 

Yorum yok

Yorum Yazın