Menajerimi Ara

Fransız filmlerine ve dizilerine genellikle ön yargılı yaklaşılır. Ya çok sıkıcı bulunur ya da çok sevilmez. Oysa çok güçlü oyuncular sektörün yapı taşlarındandır.

Menajerimi Ara” orijinal adıyla “Dix pour cent” dizisinde renkli kişilikleri ve karmaşık kişisel yaşamları olan dört oyuncu temsilcisi, prestijli müşterileri için en iyi rolleri bulmak için her gün mücadele ediyor. 

4.sezonluk dizinin ilk üç sezonu çok keyifli akıyor. 4.sezonda aynı duyguları yakalamak zor olsa da göz alıcı, tanıdık ya da fikrimiz olmayan yıldızları tanımak adına oldukça keyifle izledim.

Ünlü aktrislerin ve oyuncuların kendileriyle eğlendiği çok neşeli sahneler söz konusu. Andréa, Mathias, Gabriel, Arlette, Camille , Herve, Noemie, Sofia ve diğerleri bazen çok komik, bazen hüzünlü, dokunaklı, karmaşık, komik karakterleriyle ASK ajansında geçen başta çok sıradan bir diziyken hızla kendinizi içinde buluyorsunuz.  

Dizi karakterlerinin her birinde günlük yaşamda karşılaşabileceğiniz kişiler kadar yakınlık hissediyorsunuz. Açıkçası ha Fransız ha Türk fark yok. Film sektörüne dair derin bilgi ve deneyimim olmasa da yönetmen, oyuncu, menajer vb arkadaşlarımdan üç aşağı beş yukarı biliyorum. İşin özünde her zaman insan var. İnsanın olduğu yerde hırslar, entrikalar ve kaybedilen fırsatlar çok fazlasıyla oluyor. 

ASKda sıradan bir toplantı hali 🙂

ASK ajansının ajanları her gün hassas durumlarla işin gerçeklerini ortaya koyuyor. Kendi işlerinin gereği oyuncular kendi vizyonlarını kabul ettirmek için manipüle etmekten hiç çekinmiyorlar. Bir dizi aile dramı, beklenmedik aşklar, bebek, Paris manzarası, filmlere ve oyunculara göndermeler derken dizi akıp gidiyor.  

Arlette Azémar çok çok özel bir karakter bana göre dizide 🙂

En eğlenceli ve en sevdiğim karakterlerden bir tanesi Hervé André-Jezak

Son bölüme damgasını vuran Jean Reno dizinin nihai kurtarıcısı olur mu bilmiyorum. Ama yeni sezon gelirse çok sürpriz olur bana. Tüm karakterleri için baştan çıkarıcı acı-tatlı sonlarla dolu 🙂 

4 sezon boyunca hikaye iyi, oyuncular her zamanki kadar iyi ve yıldızların görünüşü hep çok güzel. Açıkçası Netflix’de 4 sezon yer alan bir dizinin başarmış olmama ihtimali yok. Yine de son sezon da böyle olmamalıydı diyorsunuz. Çok klişe gelebilecek durumlar ortaya çıkıyor. Ama yönetmen, senarist, yapımcıya biz ne diyebiliriz ki. Her şey seçimlerden ibaret. Beğenmeyen izlemez. 4 sezonu bir haftada bitirdiğime göre size önerimi siz çoktan anlamışsınızdır 🙂 Özleyeceğim bir dizi 🙂 

En çok güldüğüm karakter Noémie Leclerc

Kısa özet; menajerlerin müşterileri için çabaladıkları, birbirlerine ihanet ettikleri, aşık oldukları, her zaman nezaket halinde ve belli bir incelikle işlenmiş bir dizi. Hiç kaba olmadan gerçek hayatta da aynısı var dediğimiz insanlar, mükemmel bir oyunculukla dolu 4 sezon. 

Camille Valentini dizinin en özel karakterlerinden

Dizide Jean Reno, Monica Belluci, Isabelle Adjani ise çok favorim 🙂 

İyi seyirler

YSM

YSM’in notu: Her bölümde bir konuk oyuncu var. Cécile de France, Line Renaud, Françoise Fabian, Nathalie Baye, Laura Smet, Audrey Fleurot, Julie Gayet, Joey Starr, François Berléand, Franck Dubosc, Jean Reno, Mimie Mathy, Sandrine Kiberlain  Muriel Robin, Rayane Bensetti, Nathalie Baye, José Garcia, Charlotte Gainsbourg, Tony Parker, Sigourney Weaver ve daha niceleri.

Tüm görseller GOOGLE 

 

Yorum yok

Yorum Yazın