Maya Su Dinazorlara Yolculuk Sergisinde!..

My İphone

Maya Su’nun gazete de gördüğü günden beri gitmek istediği ve aklımızda olan “Dinazorlar Sergisine” bugün gidebildik. Maya Su sabahtan okula gitti. Yoksa evde ne zaman gideceğiz diye sormaktan bıkmıyor. Öğlen yuvadan aldım ve gidebildik diyorum çünkü Torium AVM bize pek yakın değil. Biz zaten şehrin dışındayız bir de Hasdal’da ki bitmek bilmeyen yol yapım çalışması eklenince 10 dk yol 30 dk bir saatlik yol neredeyse iki saate çıkıyor . Malum bir de yağmur var İstanbul’da yolda iki kaza gittik ama ne gidiş ne geliş.

My iphone

Şimdi bu sergi için bu kadar tantana gereklimiydi belki AVM’nin açılışı için evet ama içerik olarak çok yeterli değil. 5 dk. gezip bitiyor. Bir de kız çocuğunun dinazorlardan korkma meselesi giriyor devreye o zaman iyi düşünmek lazım. Maya Su başta çıkan seslerden tedirgin oldu ama ardından hemen adapte oldu. En sevdiği ve korktuğu T-Rex oldu. O da az değil kocaman canım.

My iphone

Ha gitmeye değer mi, her anne gibi  çocuğunuz istediği için içinizde kalacağına gidin ama yine de çok fazla beklentiniz olmasın. Çünkü çok şaşalı değil ve görünce bu mudur dedirtiyor insana. Sergi zaten iki yaş altına önerilmiyor. Ben 4 yaş bile iyi bir skala derim.

AVM çok büyük gezmek iki gün sürer bana göre. ben zaten AVM sevmiyorum ne zaman gitmem gerekse alır çıkarım bir de iş için kahve vb için buluşurum o kadar. Saatlerce AVM de dolaşmayı da hiç anlamıyorum anlamayacağımda. Sevdim mi? Hayır, iyi yanı vale servisi var ve çok kibarlar. Benim için Vale servisi önemli çocuklarla park yeri vb çok ciddi stres oluyor.  Biz H&M dışında hiç bir yere girmedik. Çünkü daha Hello Kittyi görür görmez Maya Su cama yapıştı. Bir şemsiye, gözlük alıp çıktık ama zaten H&M ödediğimiz fiyat Dinazor sergisi ile eşit.

Kısa günün özeti..

Sergiyle ilgili kısa bilgi ise:

“Londra’nın dünyaca ünlü müzesi ‘Natural History Museum’da (Doğa Tarihi Müzesi) sergilenen ‘Dinazorlara Yolculuk’ sergisi, Haramidere’deki Torium Alışveriş Merkezi’nde İstanbul Çocuk Tiyatrosu Başkanı Kemal Gürkaynak’ın Londra’dan getirttiği sergide; dokuzu hareketli 11 dinazor simülasyonu, 18 tane fosil ve bir iskelet replikası bulunuyor. Serginin giriş ücreti 15 lira. Sergi, ne kadar açık kalacak şu an belirtilmemiş…”

YSM-Dinazorcu

Yorum yok

Yorum Yazın