Kova Burcunda Mavi Dolunay

Yazının aslı Demet Baltacı http://www.bilincokulu.com’da yer alır. Demet Baltacı ve Oğuzhan Ceyhan’a teşekkürlerimle..

_________________________ &______________________________

21 Ağustos sabaha karşı saat 04:45’de Güneş ve Ay Aslan –Kova aksında karşı karşıya gelecek ve Kova burcunun 28.derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Geçtiğimiz ay yaşadığımız dolunay ile birlikte bu yıl Kova burcunda yaşayacağımız ikinci dolunay olacak. Süper dolunay, blue moon olarak adlandırılan bu dolunay etkisini daha fazla hissettirecek gibi görünüyor.

1 Ağustos sabaha karşı saat 04:45’de  Güneş ve Ay Aslan –Kova aksında karşı karşıya gelecek ve Kova burcunun 28.derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Geçtiğimiz ay  yaşadığımız dolunay ile birlikte bu yıl Kova burcunda yaşayacağımız ikinci dolunay olacak. Süper dolunay, blue moon olarak adlandırılan bu dolunay etkisini daha fazla hissettirecek gibi görünüyor. Dolunay zamanlarında yeni ay dönemlerinde başlayan işlerimizle ilgili gelişmeler hızlanabilir, hayatımızdaki bazı kavramlarda sonuçlanmalar, dönüşümler yaşayabiliriz. Farkında olmadığımız bazı gerçeklerle yüzleşebiliriz. Kova burcu dolunayları gelecekle ilgili projelerimiz, grup çalışmaları, arkadaşlıklar, toplumsal konular ve ideallerimize dikkat çekiyor.  Temmuz ayındaki dolunayla birlikte hayatımıza bazı kavramlar girmişse, bunlarda hızlı sonuçlanmalar oluşabilir. Dolunay zamanlarında çok hassas olabiliriz ve duygularımızı kontrol etmemiz zorlaşabilir. Bu etki birkaç gün sürebilir. Güneş ve Merkür’ün Aslan burcunda olması yaratıcılığın ve bireysel ifadenin güçlü bir şekilde ortaya konulabileceğini, fikirsel paylaşımların ve haberleşmenin artabileceğini işaret ediyor.İletişimlerimizde benmerkezci, egoist ve inatçı tutumlar artabilir, dikkatli olmalıyız. Jüpiter Uranüs karesi ilginç, abartılı, riskli ve kontrolü zor  kavramları ortaya çıkarabilir. Çevremizde de beklemediğimiz olaylarla karşılaşabiliriz. Farklı, orijinal, güçlü bir yaratıcılık olabileceği gibi, özgürlük, bilim, insan hakları, evrensellik, idealler ile inançlar, felsefe, eğitim, hukuk gibi kavramlar çatışabilir. İsyan, başkaldırı, özgürlük isteği ile, inançlar, gelenekler, fanatizm karşı karşıya gelebilir. Oldukça gerilimli, yüksek enerjilerin olduğu bir dolunay olacak.

Bilincokulu.com dan alınmıştır.

Bilincokulu.com dan alınmıştır.

Dolunay haritasında Aslan burcu yükseliyor. Bulunduğu derece Güney Asellus Mars enerjisi taşıyan sert etkili bir sabit yıldızdır. Öfke, tartışma, toplumsal sorunlar, şiddet olayları, ölümler, büyük kazalara neden olabilir.  Yönetici gezegen Güneş’in de Aslan burcunda güçlü yerleşmesi bu etkileri güçlendiriyor. Aslan ünlü insanlara, sanatçılara, yöneticilere de dikkat çekiyor. Mars Yengeç burcunda zayıf ve zararlı durumda. Haritanın on ikinci evinde yerleşerek sinsi ve gizli düşmanlıklara, ortalığı karıştırmaya devam edecek gibi görünüyor. Venüs Terazi burcunda güçlü yerleşimde. İlişkilerde, ortaklıklarda, politik kavramlarda anlaşma zemini yaratmak için elinden geleni yapacaktır ama yeterli olması bu gökyüzünde zor görünüyor. Plüton Uranüs karesi uzaktan da olsa Venüs’ü etkileyecek. Bireysel olarak Kova ve Aslanlar için önemli bir dönem. Doğum haritalarında aldıklara etkilere göre önemli değişimler, dönüşümler yaşanabilir hayatlarında. İş, kariyer ve özel ilişkilerinde yeni kararlar alabilir, bazı ilişkileri sonlandırabilirler. Tabii her bitiş yeni başlangıçları da getirecektir. Terazi, İkizler, Akrep, Boğa burçları da dolunaydan en fazla etki alan burçlar olacaklar.

Ülkemiz haritasında dolunay 9. Evde gerçekleşecek. Yüksek öğrenim, gençler, hukuk, yargı, mahkemeler, uluslararası ilişkiler, haberleşme, azınlıklar, elçiler,  turizm, seyahat, ulaşım, medya, yayıncılık, havayolları, gibi konularda gündem daha hızlı olabilir. Dolunay derecesi İkizlerdeki Natal Ay’ımızı ve Terazi burcundaki Merkür Satürn kavuşumunu etkiliyor. Aslında büyük üçgen bir görünüm olmakla birlikte çok da rahat gelişmeler olacağını söyleyemeyiz; en azından kısa vadede. Halkı ve en fazla bayanları, gençleri etkileyen bazı hukuksal, eğitimle ilgili ya da ülkedeki azınlıkları etkileyen  gelişmeler olabilir. Lilith ( kara ay) tam yükselen üzerinde. Başkaldıran dişi enerji etkinleşecek gibi görünüyor. Jüpiter yükselendeki Plüton ile kavuşumda ve onuncu evdeki Uranüs’e kare. Patlayıcı, dönüştürücü, yıkıcı, iskanyar, başkaldıran enerjiler Jüpiterin tetiklemesi ile daha da artabilir. Mars natal haritadaki Merkür Satürn kavuşumuna kare yapıyor. Çok huzurlu olmayan bu enerjiler, hak, hukuk, adalet, eğitim, eşitlik, dış politika, komşularla olan ilişkilerde uygun politik bir zemin bulmakta zorlanmaları devam ettirecek. Terazi burcundaki Venüs de Mars ile kavuştuğu için dengesiz ve agresif durumda. Kova dolunayları bireysel olaylardan çok tüm toplumu etkileyen, insanlığı ilgilendiren evrensel konuları gündeme getirir. Geleceğimizi etkileyen, şekillendiren, önemli icatlar, buluşlar, girişimler, kitlesel olaylar, politikalar Kova dolunaylarında ortaya çıkabilir. Toplumsal bilincin yükseldiği, uyanışların olduğu, eskiden yeniye ve geleceğe doğru adım atıldığı zamanlardır. Bu dönemde bizi engelleyen tüm geri, eskimiş, akıl dışı, bencil kavramları ve davranışları hayatımızdan çıkarmamız; akıl, bilim, ilim, özgürlük ve eşitlik yolunu takip ederek tüm insanlığa kucak açmalıyız.

Burç yorumlarınızı öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim…

KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)

Dolunay 11. Evinizde gerçekleşiyor. Sosyal yaşamınızın, arkadaşlık ilişkilerinizin canlanacağı bir dönemdesiniz. Kendinizi birden kalabalıklar içerisinde bulabileceğiniz gibi, arkadaşlarınızla ilgili ilginç gelişmeler sizi şaşırtabilir. Alacağınız davetleri reddetmeyin ve sosyal ortamlara katılın. Özgürlük dürtünüz arttığı için aile üyeleri ve ebeveynlerle bazı çekişmeler yaşayabilirsiniz; tepkilerinizi kontrol etmeye çalışın.

BOĞA (21 Nisan – 21 Mayıs)

Dolunay 10. Evinizde gerçekleşiyor. İş ve kariyer hayatınızda bazı sonuçlanmalar yaşayabilir, yeni kararlar alabilirsiniz. Düşüncelerinizin çok güçlendiği ve yaratıcılığınızın arttığı bir dönemdesiniz. Yakın çevrenizde sizi şaşırtan beklemediğiniz gelişmeler olabilir. Bu durumun gelecek projelerinizi ve iş planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Kararlı davrandığınız takdirde yeteneklerinizi kullanabileceğiniz bazı fırsatlar karşınıza çıkabilir.

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)

Dolunay 9. Evinizde gerçekleşiyor.Yeni şeyler öğrenme isteğiniz artabilir ve sürekli merak etmekte olduğunuz konuları araştırmaya yönelebilirsiniz. Yüzeysel bilgi edinmeyin; derinlemesine öğrenmeye özen gösterin. Seyahatler, eğitim ve hukuksal konularla ilgili bazı işlerinizde hızlı sonuçlanmalar gündeme gelebilir. İş yerinden gelecek olan gelirlerinizle ilgili bazı ani gelişmeler olabilir. Bütçenizi planlarken değişik olasılıkları göz ardı etmeyin. Sosyal yaşamınız bazı masrafları arttırabilir, kontrollü olmaya çalışın.

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Dolunay 8. Evinizde gerçekleşiyor. Ortak gelirler, yatırımlar, kredi, prim, miras, sigorta gibi kavramlarda gelişmeler bekleyebilirsiniz. Sağlıkla ilgili bir operasyon gündeme gelebilir. Bu dönem masraflarınız artabilir. Duygusal olarak zorlanabileceğiniz bir dönem olacak, daha kontrolü olmaya çalışmalısınız.

 ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Dolunay 7. Evinizde gerçekleşiyor. Eşiniz, ortağınız, birlikte olduğunuz kişi ile ilişkilerinizde yeni bir dönem başlayabilir. Yolunda gitmeyen ilişkiler sonlanabileceği gibi, sağlam ilişkilerde yeni açılımlar yaşayabilirsiniz. Geleceğinizle ilgili düşünceleriniz ve hayalleriniz zihninizi daha fazla meşgul edecek.Yurtdışı, eğitim, hukuksal konularda beklemediğiniz, hızlı gelişmeler olabilir.

 BAŞAK (24 Ağustos – 22 Eylül)

Dolunay 6. Evinizde gerçekleşiyor. Günlük hayatınız ve iş yaşamınızda bazı koşullar değişebilir. Giyim stili, imajınızda bazı değişimler olabilir, ya da bazı alışkanlıklarınızdan vazgeçebilirsiniz. Bu dönem diyete başlamak için uygun bir zaman olacaktır. Evcil hayvanlarınız ve yanınızda çalışan yardımcılarla ilgili bazı ani gelişmeler olabilir.

 TERAZİ (23 Eylül – 23 Ekim)

Dolunay 5. Evinizde gerçekleşiyor. Aşk ve duygusal yaşamınız bu dolunay ile birlikte hareketlenebilir. Yaratıcılığınızın ve romantik duyguların arttığı bir dönemdesiniz. Çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler olabilir ve onların gelecekleri ile ilgili kararlar alabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili şanslı bir dönemdesiniz ancak iş arkadaşlarınız veya iş ortağınızla ilgili beklenmedik gelişmeler zaman zaman sizi zorlayabilir.

 AKREP (24 Ekim – 22 Kasım )

Dolunay 4. Evinizde gerçekleşiyor. Ev yaşamınıza eskisine oranla daha fazla önem verebilir ve göz ardı ettiğiniz konuların üzerine gitmeye başlayabilirsiniz. Evde çalışabileceğiniz bir işle ilgilenebilirsiniz. Bu dönemde ev alımı, satımı, kiralama, taşınma, kontrat yenileme gibi konular daha fazla gündemde olabilir. Eviniz içinde tadilat, dekorasyon vb. çalışmalar da yapabilirsiniz. Uzak akrabalarla ilgili şaşırtıcı gelişmeler olabilir.

 YAY (23 Kasım-21Aralık)

Dolunay 3. Evinizde gerçekleşiyor. Çevrenizle iletişiminizin yoğun olacağı bir dönemdesiniz. Entelektüel yönünüzü ön plana çıkarıp insanlara ilginç bulacakları birçok şey anlatabilirsiniz. İş veya özel kısa seyahatler yapabilir, kardeşleriniz, arabalarınız ve komşularınızla ilgili farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Bir süredir planladığınız tatile de bu dönemde çıkabilirsiniz. İletişim cihazları, telefon, bilgisayar, otomobil vb. bazı sorunlar çıkabilir ya da değiştirebilirsiniz. Masraflarınız artabilir. Çocuklarla ilgili kavramlar sizi biraz zorlayabilir.

 OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Dolunay 2. Evinizde gerçekleşiyor. Güvenlik ihtiyacınızın arttığı bir dönemde olabilirsiniz. Kendinizi rahat ve güvende hissedebilmek için kazanımlarınızı ve varlıklarınızı daha iyi değerlendirmek isteyebilirsiniz. Kazançlarınızla ilgili  beklediğiniz bazı gelişmeler hızlanabilir ve işinizle ilgili daha kararlı davranabilirsiniz. Eşiniz ve ortağınızla ilgili bazı beklenmedik gelişmeler bütçenizi kontrol etmenizi zorlaştırabilir.

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Dolunay 1. Evinizde gerçekleşiyor. Hayatınızın her alanında atılım yapmak, isteklerinizi gerçekleştirmek dürtüsü ağır basabilir. Elinizdeki gücü kullanın ama gereğinden fazla da hırslanmayın. Düşüncelerinizin değiştiği ve özgürleştiği bir dönemdesiniz. Yakın çevrenizi zaman zaman şaşırtıyorsunuz. Günlük hayatınızda ani değişimler meydana gelebilir. Bu dolunayla birlikte kararsız kaldığınız konular netleşecek ve hayatınızdaki bazı belirsizlikler artık kaybolacak. Size zararı dokunan ve ihtiyaç duymadığınız kişilere veda edebilirsiniz.

 BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Dolunay 12. Evinizde gerçekleşiyor. İçinize kapanma eğilimine girebilirsiniz. Bu dönemde son zamanlarda yaşadıklarınızı ve genel hayatınızı , hissettiklerinizi analiz edebilir, farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Genel sağlınızla ilgilenmek, zararlı alışkanlık ve bağımlılıklardan kurtulmak için iyi bir dönemdesiniz. Evrenle bir olduğunuzu hissedip, yaşadığınız her olayın hayrınıza gerçekleştiğini kavrayabilirsiniz. Duygusal hayatınızdaki bazı gelişmeler kendi değerleriniz ve güvenliğiniz ile ilgili kaygılar verebilir. İş hayatınızda daha kararlı ve özgüvenli davranmalısınız.

Sevgilerimle

Astrolog Demet Baltacı

 

Yorum yok

Yorum Yazın