Jüpiter’in İkizler Burcuna Geçişi ile Hayatınızda Neler Değişecek?

26 Mayıs 2024 tarihleri ile 9 Haziran 2025 tarihleri arasında jüpiter ikizler burcunda…

Jüpiter mitolojide tüm tanrıların büyük gezegeni, Yay ve Balık burcunun yönetici gezegenidir. Örf, adet inanç, büyük şanslar gibi konulara hep jüpiter gezegeninden bakarız.

Yapay Zekanın Çığır Açacağı Dönem

Jüpiter ikizler burcunda seyrindeyken ikizler burcunun özelliklerini büyütecek, çok konuşma, zihinsel faaliyetlerde artış, yazımın artması, ticaretin artması, eğitim ile alakalı yeni gelişmeler, yayıncılık sektörü artması, yapay zekanın çığır açması vb.

Bununla beraber ikizler burcunun gölge yönünde de artışlar olacak. Yani yalan haberler, asılsız haberler artabilir, dolandırmalar çoğalabilir, ticarette zararlar artabilir, sahte imzalar artabilir.

Ülkemizin doğum haritasında yükselen yengeç olduğumuz için biz Jüpiter’in ikizler burcunda olmasını 12. ev dediğimiz yerden yaşayacağız. 12. ev konuları ise jüpiterle beraber casusluklar, gizli anlaşmalar, gizli tarikatlar, hapishane ile ilgili gündemler, grevler, hastahaneler ile ilgili gündemler, doktorlar, o kült konularda artışlar , mafya ile ilgili haberler bu dönemin konuları olacaktır.

Fotoğraf: Pavel Danilyuk

Yükselen Burcunuza Göre Jüpiter İkizler Burcunda

Şimdi yükselen burcunuza göre jüpiterin haritanıza etkilerinden bahsedelim.

Koç burcu: Jüpiterin ikizler burcuna geçmesi ile sizin kardeşlerinizle ilgili gündemleriniz olabilir, kardeşlerinizin hayatında gelişmeler, yenilikler değişimler söz konusu olabilir. Sizin hayatınıza yeni eğitimler girebilir, sınavlarınız gündeminizde olabilir, ticaret ile uğraşmaya başlayabilirsiniz. Ticarete atılabilirsiniz, araba almak, araba satmak gibi gündemleriniz olabilir. Sık sık kısa seyahatler, taşınma, yer değişikliği konuları gündemleriniz olacaktır. Jüpiter 12 sene önce ikizler burcunu ziyaret etmişti. Haziran 2012 ve Temmuz 2013 arasına baktığınızda buna benzer bir dönem yaşayacaksınız.

Boğa burcu: Jüpiterin ikizler burcuna geçmesi ile siz para ve kariyer anlamında gelişim ve değişimler yaşayacaksınız. Haritanızın potansiyeline göre kazancınızda büyük oranda artışlar olabilir. Harcamalarınıza dikkat etmeniz gereken bir zamandasınız, bu geçiş size büyük harcamalarda verebilir. Gelir kaynaklarınızı arttıracaksınız. Kariyerinizle alakalı güzel gelişmeler, değişimler olabilir. Kendinizin gelişimi ile alakalı eğitimlere başlayabilir, bu alanda yenilikler yapabilirsiniz.

İkizler burcu: Jüpiterin ikizler burcuna geçmesi ile siz yükselen ikizler burcuna yeni başlangıçlar gelecek. Yeni iş fırsatları, bekar bir yükselen ikizler iseniz evliliğe adım atabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Bu zamanda dikkat etmeniz gereken şey kilo alımı artabilir, jüpiter bolluk berekettir genişlemekte dolayısıyla size kilo almayı getirebilir. Devam eden bir rahatsızlığınız var ise jüpiter size burada şifalanmanız için yardımcı olacaktır. Ya da yeni çıkan bir rahatsızlığınız var ise sağlık konusunda jüpiter size destek olacaktır.

Yengeç burcu: Jüpiterin ikizler burcuna geçmesi ile siz yükselen yengeçler bunu bilinçaltı, ilahi bir koruma altına alınmak, spiritüel konulara, enerji konularına merak sarmak, bu konularda eğitime başlamak, maneviyatınızın artması, psikolojinizde sıkıntılar rahatsızlıklar var ise onların şifalanması gün yüzüne çıkmasını sağlayacaktır… Jüpiterin bu etkisi ile siz yengeç burçları biraz daha kendinizi sevmeye başlayacaksınız çünkü bilinçaltıınızda şifalanması gereken konular ortaya çıkacak ve jüpiter bu konuları çözmemizi isteyecek. Haziran 2025’ten sonra jüpiter yengeç burcuna geçecek ve o zamana kadar aslında sistem sizi yeni kimliğinize benliğinize hazırlıyor olacak.

Aslan burcu: Jüpiterin ikizler burcuna geçmesi ile sosyal çevrenizde büyüme, gelişme ve değişme yaşayacaksınız. İdealleriniz, hayalleriniz büyüyecek, gelişecek ve sistem bu ideallerinize adım atmak için size fırsatlar verecektir. Jüpiterin bu etkisi sayesinde vakıflarla, derneklerle hayır kurumlarıyla çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu bir yıl boyunca size sürekli fırsatlar gelecek kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Başak Burcu: Jüpiterin ikizler burcuna geçmesi ile siz yükselen başaklar kariyer ile ilgili yeni başlangıçlar yaşayabilir, işinizi büyütebilir, geliştirebilir, kazancınızı arttırabilirsiniz. Bekar bir başak burcu iseniz bu transit ile evlenmeniz mümkün. Boşanmayı düşünen bir başak burcu ise Jüpiterin yardımıyla boşanmanız kolaylaşacaktır. Sosyal statünüzün değişeceği bir zamana giriyorsunuz. Kariyer evinden Jüpiterin geçmesi kişinin kazancı açısından çok önemlidir ve çok güzel gelişmeler getirir.

Terazi burcu: Jüpiterin ikizler burcuna geçmesi ile siz yükselen terazi burçlarının hayata bakış açınız değişecektir. Biraz daha iyimser bakacaksınız. Daha maneviyatınızı güçlendirmek, inancınınızı gözden geçirmek isteyeceksiniz. Felsefi konulara merak, bu konularda eğitim almak istemek jüpiterin size getirilerinden olacak. Yurt dışında eğitim almak isteyebilirsiniz, yurt dışında iş kurmak, yurt dışına yerleşmek, yeni bir dil öğrenmek mümkündür. Yüksek lisansa başlayabilirsiniz. Yayıncılık hayatına geçebilir, sosyal medyayı daha fazla kullanmaya başlayabilir, oradan ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.

Akrep burcu: Jüpiterin ikizler burcuna geçmesi ile siz yükselen akrep burçları maddi konularda mali tablonuzda güzel bir ivme kazanırsınız. Ortak kazançlarınız artar. Kredi başvurusu yapabilirsiniz, kredi çekmek isteyebilirsiniz, buralarda getirileriniz artar, nafaka alıyorsanız nafakanızda artış olur. Dikkat etmeniz gereken konu aynı zamanda cinsellik evinizden de etki aldığınız için cinsel yolla bulaşan hastalıklara açıksınız, dikkat edin! Şu zamanda bir ameliyat olmanız gerekirse jüpiter sizi destekler ve kolay geçer. O kült konulara, spiritüel konulara merak duyabilirsiniz. Size tavsiyem enerji çalışmaları regresyon gibi deneyimler kazanmanızdır.

Yay burcu: Jüpiterin ikizler burcuna geçmesi ile yay burçlarına evlilik gelmesi çok mümkün. Biriyle ortak bir işe başlayabilirsiniz, yeni anlaşmalar imzalayabilirsiniz ya da evli bir yükselen yay burcu iseniz eşinizin hayatında güzellikler olur, eşinizin kazancında artışlar olur. Bu transit ile evliliğinizde çocuk gelmeside mümkün.

Oğlak burcu: Jüpiterin ikizler burcuna geçmesi ile yükselen oğlak burçlarının sorumlulukları artacak, gün içinde koşturmalarlar, yoğunluklar artacak. İş hayatında fırsatlar gelecek, kariyerde yükselmeler, artışlar olacak, günlük rutinleri değişecek. Bu zamanda sağlıklarına çok dikkat etmeleri gerekiyor çünkü kilo almaya çok açık bir zaman dilimindeler. Gündemleri daha sağlıklı beslenmek, daha bağışıklığını güçlü tutmak olmalı. Bu transit ile yükselen oğlak burçları evcil hayvan sahibi olabilir.

Kova burcu: Jüpiterin ikizler burcuna geçmesi ile siz yükselen kova burçları aşk hayatınızda hareketlenmeler olacaktır. Jüpiterin bu transı ile güzel bir aşka başlayabilirsiniz. Gizli bir yeteneğiniz ortaya çıkıp bu yetenekle alakalı gündemleriniz olabilir. Bir çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu transit sizi çok destekler. Spekülatif yatırım yapmak istiyorsanız haritanızın potansiyeline göre bu transit ile yapabilirsiniz. Hayatınıza şans oyunları girer, şans oyunlarında da kazanmanız çok mümkün.

Balık burcu: Jüpiterin ikizler burcuna transiti ile siz yükselen balık burçları mal, mülk, gayrimenkul gibi konularda jüpiter sizi destekleyecektir. Ev alabilirsiniz ya da eviniz varsa ikinci ev alabilirsiniz. Evi tadilata sokabilirsiniz. Aile büyüklerinden sağlığında problemler olan var ise onların şifalanması olur. Manevi konulara yönelebilirsiniz, bu konularda derinleşebilirsiniz. Bazı yükselen balık burçlarının astrolojiye merakları artabilir bu konuda eğitim almak isteyebilirsiniz.

Astrolog/Yazar Aslı Uruç

Yorum yok

Yorum Yazın