“İyi Uykular, Tatlı Rüyalar” ama nasıl?

Geçtiğimiz günler de size “Uyku Meleği İş Başında” diyerek Seride Hanım’dan bahsetmiştim. Bir kaç kez bir araya gelme denemelerimiz oldu. Hem onun tam zamanlı uluslar arası bir firma da yönetici olarak çalışması hem de onun uygun olduğu zamanlarda benim çekim vb başka sebeplerle bir araya  gelemedik. Kısmet geçtiğimiz cuma gününeymiş.

Gymboree Ulus’un ev sahipliği yaptığı toplantı da bir çok anne blogger bir araya geldik. Gymboree’nin sosyal sorumluluk projesini de sizlerle paylaşacağım ama bu bloglamamdan sonra 🙂

Tesekkurler 11Digital

Yatağa koyduğumuzda hemen uykuya dalan, gece nadiren uyanıp birkaç saniye içinde yeniden mışıl mışıl uyumaya başlayan bir çocuğumuz olmasını hepimiz isteriz. Hele son 4,5 senemi uyku uyku diye sayıklayan bir anne olarak bu konu son günlerde top listemde. Çocuğu uyuyan ve stres yaşamayan anne babalar çok şanslı kıymetini bilin derim.

İşte o gün Uykumeleğinin paylaştığı bilgilere göre; her 4 kız çocuğundan 1′inin ( % 25 ‘i ) ve her 2 erkek çocuğundan 1′i  ( % 50′si ) uyku bozuklukları yaşıyormuş. Bizimkiler %25 dilimine girdiler. Evde kortizol salınımı maksimumda… Uyku sorunumuz var demeden önce şu tabloya göz atın lütfen:


Sizlere uykumeleğinin hazırladığı uyku ihtiyaç takvimini paylaşmak istiyorum. Her yaş için detaylı paylaşılmış Neymiş belirtilen sürelerde uyması gerekirmiş.

Uykumeleği Kim West’in kitabının çevirisini yapmış. Bir çok anneye bildiği yöntemlere göre destek olacağına inanıyorum. Kitabı bir solukta okudum bitti. Kararlı  ve istekli olmanız halinde çözülmeyecek bir sorun değil diyor Kim West.

Keyifli buluşmanın ardından cuma trafiğine takılmadan eve dönme telaşı sardı herkesi. Ama durun dedim bir fotoğraf karesinde buluşalım. İphone azizliği, bu kadar sık kullanan YSM’e  şarj dayanması ne mümkün. Slingomom sağolsun tweetlemiş hepimizi. Sena,ile karanlıklar prensesi halindeyiz. O kadar dedim onlara dinlemediler ters ışık karanlık çıkacak diye. Adım fotoğrafçı olduğu için epey tiye aldılar beni sağ olsunlar çok eğlendik. İrem ile ışığımız süper. Diğer kare de ışığı yakayalabildik 🙂 Elif, YSM,İrem, Sena, Tansu, Devletşah ışığımız hiç eksilmesin yıldız kadar parlayalım.

Teşekkürler @slingomom

İyi uykular, tatlı rüyalar

YSM-uykucu

Yorum yok

Yorum Yazın