İsimsiz (12. İstanbul Bienali)

Gittim, gideceğim hay allah derken sonunda gezebildim.  12. İstanbul Bienali’nin Tema Sponsoru olan Hitay Yatırım Holding’in daveti ile rehberli bienal turuna katıldım. . Hem o gün 28 ekim yani okulların tatil olması nedeni ile inanılmaz kalabalıktı. Hem de kabus gibi bir trafik vardı. 13.30 başlaması gereken bienal turuna 15 de başlayabildik.

Tüm hakları Yeşim Mutlu

Hitay Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay’ın da katıldığı turu çok hızlı tamamladık. Kendi adıma yeniden gezmek için sabırsızlanıyorum. İki sene önce size daha öncede yazdığım gibi bienali iş gereği çekmiştim. Bu yıl dikkatimi çeken en önemli konu hem mekanın bildiğiniz gibi sınırlanması hem de eserlerin bana göre daha yaratıcılıktan ziyade çok uç noktalarda olması. Sırf bu sebeple gezilir …

Tüm hakları Yeşim Mutlu

Serginin Ross başlıklı bölümünde Kutluğ Ataman’ın katalogda ve basın bültenlerinde yer almayan bir işi var. Sanatçı, Kasımpaşa Askeri Hastanesi’nden aldığı raporun tıpkısını duvara asmış. Tanı bölümünde ‘Homoseksüalite’ yazan rapor son bir yıl içinde alınmış. Ataman, Türkiye’de eşcinseller için büyük bir mesele olan ‘askerlik’ konusunda, kendi özel hayatını ortaya koymak pahasına sert ve cesur bir tavır almış. Yeni aldığı raporu, adeta bunu ondan isteyenlerin yüzüne çarpmış.

Eserlerden tek tek bahsetmek ve tercihimi belirtmeyi  yanlış olur diye düşündüm.. Zaten ” isimsiz”

12. İstanbul Bienali’ni 13 Kasım tarihine kadar 3 ve 5. Antrepo’larda görebilirsiniz.

Çektiğim fotoğraflarda isimsizliğe isimsiz gölgeler düştü. İzlemek isterseniz işte burada…

YSM-Photographer, blogger

Hitay Holdinge özel teşekkürlerimle…

“Hitay Yatırım Holding, Türkiye’nin önde gelen yatırım gruplarından biri olup, temellerinin atıldığı 1988 yılından beri kurumsal girişim sermayesi üzerine yoğunlaşmıştır. Grup, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinden Emin Hitay tarafından kurulmuştur.

Hitay’ın halihazırda, girişimci ruhunu yansıtan bilgi teknolojileri, finansal hizmetler ve gayrimenkul sektörlerinde yatırımları bulunmaktadır.

Hitay’ın şu anki portföyünde bulunan şirketler arasında Türkiye’nin lider saha hizmetleri ve sistem entegrasyon şirketi Teknoser; Türkiye’nin ilk ve en büyük bağlılık temelli, izinli pazarlama platformu Napolyon.com; Türkiye’nin ilk online pazar araştırma şirketi DORinsight; finansal hizmetler sektöründe Arena Faktoring, Türkiye’nin ilk ve lider yasal online spor ve şans oyunları platformu Bilyoner.com ve Aralık 2010’da faaliyete başlayan gayrimenkul sektörünün en prestijli markası olan ABD merkezli Turkey Sotheby’s International Realty bulunmaktadır.

Grup şirketlerindeki tüm Türkiye’ye yayılmış 700’ü aşkın personeliyle, Hitay geniş bir müşteri kitlesine hitap etmektedir.


Yorum yok

Yorum Yazın