HP ile Hesaplı Baskıyı Kutladık..

Geçtiğimiz günler de blogger arkadaşlarım ve yeni tanıştığım bir iki blogger ile HP’nin bir toplantısına katıldım.

HP’nin 1 yıl önce piyasaya sunduğu HP Deskjet Avantajlı Mürekkep 2060 AIO Serisi ile baskı sektöründe çığır açtığını o gün öğrendim.  Son derece düşük maliyetli mürekkep kartuşlara sahip yeni HP yazıcı serisi bana göre ev de fotoğraf basmak için ideal. Kendim albüm ve diğer sergi vb çalışmalarım da profesyonel baskı çözümleri ile çalışıyorum. Fakat hemen basmak ve hediye etmek için ev de bir tane HP yazıcım var. Kartuşları da süper renkler vb solmadığı için memnunum. Daha önce bir markanın yazıcısından hiç memnun kalmamıştım. O da ayrı bloglama konusu 🙂

İşte o toplantıda da HP Deskjet Avantajlı Mürekkep AIO Serisi’nin

  • HP Deskjet Avantajlı Mürekkep AIO Serisi, sayfa başına son derece düşük bir maliyetle yüksek baskı hızı sağladığını,
  • HP Deskjet Avantajlı Mürekkep 2060 AIO Serisi, sarf malzemeleri azaldığı zaman kullanıcıyı uyaran, kullanışlı bir LCD mürekkep düzeyi göstergesi içerdiğini
  • Mürekkep kartuşuna erişimin kolay ve kolay değişebildiğini öğrendim.

Sohbet boyunca HP’nin eski kartuşları toplamak isteyenler için önce saklama kutusu gönderdiğini sonra da 10 kartuş olunca evden gelip aldığını öğrendim. Açıkçası çevreci yanı çok hoşuma gitti.

Ayrıca  Deskjet 2060’ın %99’u geri dönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir olduğunu, orijinal HP 704 kartuşları %70’e kadar geri dönüştürülmüş plastik içerdiğini de o gün öğrendim.

Elektronik atık konusunda hatırlarsanız

“Bir fotoğrafçı olarak elektronik atık sınıfı için biraz araştırma yaptım. Var olan digital fotoğraf makinası ve işe yaramayan diğer ekipman için atık yeri ararken  kendilerine ulaştım. Şimdi mailime cevap bekliyorum Ama Kadıköy Belediyesi konu ile ilgili çok güzel veriler paylaşmış. ki şöyle ” Elektronik Atık (E-Atık) sınıfına giren monitör, bilgisayar ekipmanları, TV ve her türlü elektrikli-elektronik ekipman demonte edildiklerinde, yakıldıklarında veya tekrar kazanım/kullanım için parçalandıklarında, içeriğindeki tehlikeli maddeler nedeniyle, doğaya atıldığında ve/veya yakıldığında çevre sağlığını tehdit etmeklerinin bilinmesine rağmen 2009 yılında diğer evsel elektronik atıkların (Televizyon, Elektrikli Ev Aletleri vb.) toplanması hakkında gelen 87 adet; 2010 yılı itibari ile ilk 6 aylık dönemde ise, 38 adet bildirim tarafımıza ulaşmıştır.2010 yılında Kağıt karton atık sayısı ise 4.307.437 kg”” bilgilerini sizinle daha önce paylaşmıştım.

Her firmanın çevreye ve ürettiği her ürün ile ilgili yerinde çalışmalar yapması gerektiğine inanıyorum.

Biz o gün kutlama için orada olsak da sosyal sorumluluk projelerinden, yeşil şirket karnesi olmalıya kadar pek çok konuyu paylaştık.

Hp’ye teşekkürler duyarlılık ve yerinde ürünler için

YSM-Teknolojik

Dip Not (Basın bülteninden)

Yepyeni HP Deskjet Avantajlı Mürekkep 2060 AIO Serisi, 119 TL satış fiyatı ile Türkiye’de satışa sunulmuş. Yazıcıya özel kartuşları olan, HP 704 Deskjet Siyah Mürekkep Kartuşu’nun satış fiyatı ise sadece 16.90 TL! Üstelik bu fiyatlar ile kıyasladığınızda tam 100 sayfa baskıyı 4 TL’ye alabileceksiniz.

Orijinali ile daha fazla sayfaya daha az maliyet!

HP Deskjet Avantajlı Mürekkep 2060 AIO Serisi ile son derece düşük maliyetli HP 704 Deskjet Siyah ve Üç Renkli mürekkep kartuşları bir arada kullanacaksınız. Sayfa verimi 480 siyah-beyaz sayfa ve 200 renkli sayfaya kadar çıkan bu ürün, standart Deskjet kartuşlara kıyasla tam 2 katı oranında daha fazla sayfayı daha az maliyete üretiyor. Siyah baskıda 3.6 kuruş, renkli baskıda ise, 12 kuruş sayfa başı maliyet ile rakiplere göre tam 4 kat baskı avantajına sahip olacaksınız.

Dünyanın önde gelen tasarım firması IDEO ile birlikte tasarlandı.

HP Deskjet Avantajlı Mürekkep AIO Serisi, özel kalıp içi dekorasyonu, dünyanın önde gelen tasarım firmalarından IDEO ile birlikte tasarlandı. Bu kalıp içi dekorasyon sayesinde, HP, pratik olduğu kadar görsel açıdan da çok etkili grafikler üretiyor.

Ürün, ‘parlak’ kalıp içi tasarımı ve parlayan görünümüyle kullanıcının dikkatini kontrol panel alanına yönlendiriyor, böylece ürünün eşsiz özelliklerini araştırmaya teşvik ediyor. ‘Parlak’ tasarım kullanıcıda kalıcı bir izlenim bırakırken, her tür ev ortamına, tarz sahibi ve cazip bir tasarım sunuyor.

Yorum yok

Yorum Yazın