Hotpoint Family Portrait fotoğraf yarışması Türkiye Jürisindeyim..

Nereden başlasam nasıl yazsam bilemiyorum. Kendimi yani gittim, gezdim, beğendim beğenmedim, yedim, içtim, gördüm, eğlendim etc yazarken çok rahatım . Ama konu işim olunca şunu yaptım, bunu yaptım şöyle oldu böyle oldu vb yazmak çok hoşuma gitmiyor. Bloğum, twitter  ve facebook sayfamı takip edenlerle çok iyi bir iletişim içindeyiz. Ama bunun yanı sıra farklı duygular içinde olanlar da var. Mümkün olduğunda iş konularımda sessiz olmaya çalışıyorum. Her zaman yaptığım iş ile takdir edilmek isterim. Bu konuda da içim çok rahat çünkü kendim beğenmediğim ve bana sunulduğunda ay nasıl bir albüm, nasıl fotoğraflar dedirtecek hiç bir çalışmaya imza atmadım . Fotoğraf çekmek, sonrasında onları düzenlemek ve anı paylaştığım kişilerin yüzünde mutluluğu görmek benim için çok yeterli.

19 Temmuz da “Merhaba Yesim, size Family Portraits adli fotograf yarismasindan bahsetmek isteriz..” konu başlıklı bir mail aldım. Maili açtıktan sonra okuduğum satırlara inanamadım tekrar tekrar okudum. Sevgili Orkide , We are Social”   iletişim ajansından ve Hotpoint ve Steve McCurry (evet, yanlis okumadınız )  ile bir proje üzerinde çalıştıklarını, ilgimi çekebileceğini düşündüklerinden dolayı iletişime geçip bu projeden bahsetmek istediklerini yazmıştı mailinde. O an Steve McCurry, fotoğraf yarışması aman tanrım oldum tabiiki .

“Family Portraits” fotoğraf yarışması ile Avrupada’ki ailelerin günlük hayatlarından aile kavramını en iyi anlatan, insanlar arasındaki bağı en güzel gösteren, eşsiz ve unutulmaz anların yakalandığı fotoğraflar “aradıklarını yazmıştı Orkide mailin içerisinde. Şimdi ben ne yapacağım diye mailin sonuna gitmek istedim hızlıca ama o an proje sitesine göz attım hemen mailin gerçekliğine baktım. Gün içinde bazen olmadık mailler de gelmiyor değil bana. Sevenim kadar sevmeyenim de var 🙂

Evet proje gerçekti. Site de Steve McCurry’nin yarışma videosu ve tüm bilgiler karşımdaydı.

httpv://youtu.be/IJGf40td9Tw

okumama fırsat kalmadan Sevgili Orkide; detaylari açıklamaya devam ediyordu.

Hotpoint Family Portrait fotoğraf  yarışmasına katılmak için aileler,10 Ekim 2011’e kadar  fotoğraflarını  Hotpoint’in Sitesi’nde http://family.hotpoint.eu yükleyecekler. Fotoğraflar siteye giriş yapan kullanıcılar tarafindan oylanacak. En fazla oy toplayan ilk 100 fotoğraf finale kalacak. Finale kalan 100 fotoğraf benim de içinde bulunduğum ve diğer 4 fotoğraf blogcusu tarafından değerlendirilecek ve 10 fotoğraf seçilecek. Steve McCurry’de bizler tarafından seçilen 10 fotoğrafı değerlendirip kazanan fotoğrafı belirleyecek. Kazanan aile , Steve McCurry’nin kendi stüdyosunda  özel bir fotoğraf çekimi ve unutulmaz  bir hafta geçirmek için New York’a gidecek.
İşte mailin kısaca özeti buydu. Mailin içinde neden jüri seçildiğimi de anlatmışlardı. Şimdi ben fotoğrafladığım herkese teşekkür etmek istiyorum. Çünkü sitem de yayınlanan tüm fotoğraflar sizin izninizle yayınlandı ve sizin çok mutlu anlarınızı yakalamam bana bu şansı getirdi.
Çok teşekkür ederim. Hayallerimde olan bir fotoğrafçı ile birlikte bir proje de olmak benim için çok ama çok değerli.
Teşekkürler Hotpoint, Teşekkürler We Are Social 🙂 Teşekkürler Orkide
YSM_jüri 🙂
4 Yorum
 • burce orcan
  07 Ağustos 2011 saat 21:40

  Heyecan verici… Harika ama zor bir durum… En iyisini dilerim.

 • Ozden bitis
  07 Ağustos 2011 saat 22:01

  Seninle gurur duyuyoruz bize yasattigin bu gurur kivanc sevinc… Duygularin icin biz de sana coook tesekkur ederizzz new york’ta grsmek uzere…

 • Deniz
  09 Ağustos 2011 saat 07:19

  Harikaaaa harikaaa harikaaaaa……

 • Missred
  09 Ağustos 2011 saat 11:20

  Çok tebrik ederim, ne kadar güzel bir olay. Bana da mail gelmişti ama Begüm’ün maili silmesinden sonra bir daha ulaşamadım maile ta ki sen Orkide Hanım diyene kadar. Gmailimden Orkide diye aratınca çıktı tekrar, en azından kendisine bir teşekkür ettim blogum vesilesiyle beni bulduğu için. Sonra bugün Eylem’in de jüride olduğunu okudum, demek ki sadece fotoğrafçıları almıyorlar jüriye dedim ve belki de benim de şansım vardı jüri için ama değerlendiremedim. Kısmet diyorum, senin adına çok sevindim.

Yorum Yazın