Heybeliada’da Mutlaka Gezmeniz Gereken 4 Yer ve En İyi Otelleri

-

Büyükada’dan sonra en önemli adalar arasında yer alan Heybeliada, gerek doğal güzellikleri gerekse tertemiz havasıyla ön plana çıkan bir tatil bölgesidir. Ada üzerinde birden fazla kültüre ev sahipliği yağan güzelliklerin yanı sıra kalabalık ve gürültüden kaçarak stresten uzak ve keyifli dakikalar geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bölgedir. Büyükada ziyaretiniz sırasında bisiklet kiralayarak ada bisiklet kiralayarak adanın eşsiz güzelliklerini görme fırsatını bulabilirsiniz.

Heybeliada otelleri, birbirinden kaliteli hizmetlerin yanı sıra güler yüzlü personelleri ve gezilecek yerlere yakın bir konumda olmaları nedeniyle yoğun bir şekilde müşterilerini ağırlamaktadır. Ayrıca tertemiz havası ve otellerin ev rahatlığını değerli müşterilerine sunması nedeniyle tatilinizin bittiğine oldukça üzülecek bir rahatlığı sunmaktadırlar. Heybeliada otelleri öncesinde adada bulunan birbirinden güzel ve farklı bölgesini gezmeniz için birkaç ipucu vereceğiz. Heybeliada ziyaretiniz sırasında birden fazla geçilecek yer olduğu için biz bunlar arasında eleme yaparak görülmesi gereken en önemlilerini sizin için aşağıda bir araya getirdik.

Heybeliada’da Gezilecek Yerler

  • Heybeliada Deniz Lisesi: Denizden adaya ziyaretiniz sırasında en dikkat çekici ve en göze çarpan bir yapı olan Heybeliada deniz lisesi, 1773 yılında inşa edilmiştir. İlk olarak Deniz Harp Okulu olarak inşa edilen bu okul, geçmiş dönemlerde farklı kurumlara bağlanarak farklı isimleri alsa da 1946 yılında günümüzdeki ismi almıştır. 245 yıllık bir tarihi izleri üzerinde taşıyan bu okul günümüzde aktif olarak eğitimi devam ettiren bir okuldur. 
  • Aya Yorgi Manastırı: Hangi tarihte inşa edildiği bilinmeye Aya Yorgi Manastırı’nın gerçek ismi ise Gahios Georgios tou Kremnou’dur. Ancak yapılan çalışmalar ve incelemeler sonucunda kesin bir bilgi edilmese de 16. Yüzyılın son dönemlerinde inşa edildiği tahmin edilmektedir. Manastırın 3 farklı yapıdan oluştuğu bilinmektedir. Ancak 1882 yılında bir yangın çıkması sonucundan büyük hasar almıştır. Yangından sadece günümüze Rus eserleri kalmıştır. Heybeliada ziyaretiniz sırasında gezilebilecek yerler arasında en önemli yerler arasındadır. 
  • İsmet İnönü Evi: 1924 yılında bir rahatsızlanma sonucunda dinlenmesi önerilen İsmet İnönü, dinlenme süresi boyunca bu adayı seçer. Ada Refah Şehitler Caddesi üzerinde yer alan bu evde konaklayan ismet İnönü, evi oldukça beğenir ve bir süre sonra bu evi satın alır. Ancak bu evi önemli kılan ise ev içinde bulunan eşyaların Mustafa Kemal Atatürk tarafından alınmasıdır. Günümüzde müze olarak kullanılan bu evdeki eşyaların yüzleri değişse de aktif olarak sergilenmeye devam etmektedir. 
  • Değirmen burnu: Heybeliada’nın görülmesi gereken en önemli alanlarından biri de değirmen burnudur. Heybeliada’nın en güzel koylarından biri olan değirmen burnu, eşsiz güzellikleri ve en güzel doğal manzarasıyla ön olana çıkmaktadır. Geçmiş dönemlerde sahil ve bostanlık alan olarak kullanılsa da günümüzde piknik alanı ve dinlenmek için en özel alanlardan bir tanesidir. 

Heybeliada’da Konaklayabileceğiniz En İyi Oteller

Heybeliada Otelleri, konforu ve kaliteli en iyi şekilde sunan oteller arasındadır. Güler yüzlü personelleri, konforlu odaları ve birbirinden güzel eşsiz manzaralarıyla ön plana çıkmaktadır. Heybeliada ziyaretiniz sırasında konaklamanız için ada içinde bulunan en iyi tesisleri sizin için bir gezinomi.com farklı ile bir araya getirdik. 

  • Perili Köşk Concept Hotel: Heybeliada merkeze 600 metre ve denize sıfır konumda yer alan bu tesis bünyesinde 8 oda bulunmaktadır. Tesis denize sıfır konumda olması nedeniyle eşsiz bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Güler yüzlü personelleri, konforlu odaları ve eşsiz manzarasıyla Heybeliada ziyaretinizde tercih edebileceğiniz en iyi tesisler arasındadır.
  • Merit Halki Palace: Heybeliada merkeze 350 metre ve Heybeliada vapur iskelesine 2 kilometrelik mesafede yer alan bu tesis birbirinden konforlu ve günlük düzenli olarak temizlenen 45 oda ile değerli müşterilerine hizmet vermektedir. Yemyeşil bir alan üzerine kurulu olan ve plaja 300 metrelik mesafede yer alan bu tesisin ayrıca kendine özel bir adet açık yüzme havuzu bulunmaktadır.

Keyifli günlerimiz olsun.

YSM

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

Ferhat Yılmaz: “Oyuncu olmak hayalimdi”

Sevgili Ferhat Yılmaz'ı arkadaşım İpek Kobaner'in Clubhouse'da "Göbeklitepe'nin Gizemi" kitabıyla ilgili gerçekleştirdiği bir sohbette dinleme şansı bulmuştum. Bir gece yarısı yine Clubhouse'da...

Sosyal Medya Etkileyicileri Klavuzu Neler İçeriyor?

Sonunda , sonunda demek istiyorum. 2011 yılından bu yana sosyal medya ekosisteminde var olan kişilerin yaptığı işleri (reklam, tanıtım vb) belirtmesi gerekliliğinin...

11 Mayıs Yeni Ayı ve Burçlara etkisi

21°Boğa Burcu Sabian Sembolü “ Belalı sular üzerinde uçan beyaz güvercin” Bu sembol müjde ve barış getiricidir. Yaşadığın olayların üzerine çıkabileceğin gücü sana...

Farklı ve Şık Tasarımlara Sahip Çanak Lavabo Modelleri

Banyo tasarımlarında birbirinden farklı zevke, renge ve büyüklüğe göre özel olarak tasarlanmış lavabo çeşitleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra banyolara farklı bir hava...

Siber Saldırılar ve Güvenlik

Gün geçmiyor ki yerli ve yabancı birçok şirketin hacker'ların saldırısına uğradığını okumayalım. Yazıyı yazarken “WhatsApp hesapları tehlikede” başlığıyla bir yazı daha ekranıma düştü.  Teknolojiyi...

popüler kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar