Gülden Güneren: Astroloji bana teslimiyeti öğretti!

Astroloji ile ilginiz ne durumda? Günlük burç yorumlarınızı okur geçer misiniz? Yoksa not alır ve ön görülere göre hayatınızı düzenler misiniz?

Belki sizin etrafınızda astroloji ile ilgili çok kişi yok. Olabilir, ilginiz de olmayabilir. Ama astroloji bir bilim ve geçmişte Osmanlı Döneminde sarayda görev yapan müneccimbaşıların sayısız görevi bulunuyordu. Tarihe ve eski evraklara bakıldığında savaş, doğum, düğün, padişahın yazlıktan tutunda kışlığa gitmesi vb. birçok detayda “Eşref Saati’ne yani Uğurlu Saat’e” göre iş yapıldığı görülmektedir.

Günümüzde kurumsal firmalardan devletlere, kişilerden topluluklara çok kişi astrolojik destek alıyor. Astroloji birçok kişiye yol haritası oluyor. 2010 yılından bu yana astrolojik destek alıyorum. Instagram’da da sayısız hesabı takip ediyorum. Geçtiğimiz aylarda sevgili Gülden Güneren’in hesabı çok dikkatimi çekti. Takip etmeye başladım. Açıkçası bir his var ki o kişiye doğru çekildiğiniz oluyor. Benim de öyle oldu. Kişisel merakımı az çok öğrendiniz. Hem kendim için hem de sizlerle paylaşmak için Gülden Hanım’ın hikayesini dinlemek istedim. Çok yakın astrolog arkadaşlarım olmasına rağmen “neden onlar değil de Gülderen Hanım” derseniz sebebi her sabah merakla paylaşımlarını beklemem, güzel enerjisini paylaşımlardan hissetmem diyebilirim.

Konu astroloji olunca hepsi bu yazıya sığmadı. Benim sorulacak çok sorum oluyor. İlk olarak sevgili Gülden Güneren ve astroloji yolcuğunu konuşalım istedim. Bu sebeple sevgili Gülden Güneren ile sohbetimizin ilk bölümünü paylaşıyorum.

“2021’de Dünya ve Türkiye’yi neler bekliyor? Tüm burçlar için 2021 genel yorumu” başlıklarıyla iki farklı yazı daha sizi bekliyor 🙂

Gülden Güneren’i tanıyabilir miyiz?

1979 yılında, değerli yüksek hakim bir baba ile zeki ve güzel ev hanımı bir annenin ikinci çocukları olarak doğdum. Babamın mesleği gereği birçok şehir dolaştım. Üniversiteyi derece ile Uluslararası ilişkiler bölümünden mezun olarak bitirdim.

Attığım her adımda spiritüalizmin izlerini yaşamıma taşımış biri olarak, 2002 yılında yaşadığım “ölüm ötesi” deneyim ile yaşamlar arasındaki o pencereden artık farklı bir bakış açısına sahip oldum. Kendime, bilgi değerli ve isteyen, ihtiyacı olan herkes ile paylaşılmalıdır ilkesini edindim. Tecrübelerin, acıların, travmaların, iniş ve çıkışların tam içinden dolu dolu yaşayarak geçtiğim için, deneyimlerim ile harmanladığım bilgilerimi eğitimler, seminerler ve seanslar aracılığı ile paylaşmaktayım.

Yolculuğuma, Karma Astroloji eğitimleri, çeşitli spiritüel danışmanlıklar ile devam etmekteyim.

Astroloji ile yolunuz nasıl kesişti? Kimden eğitim aldınız? Ya da eğitim sürecinizde neler yaşadınız?

Benim üstadım, değerli Oğuzhan Ceyhan hocamdır. Kendisinden “Temel ve Orta seviye Karma Astroloji, Karma Kehanet ve İleri Astroloji ve Sabian Astroloji” eğitimlerini alarak tamamladım. Farklı eğitimcilerin seminerlerine katılarak kendimi geliştirmeye devam etmekteyim.

Yıllar önce bir gün, Knidos antik kentinde, annem, babam ve oğlum ile dolaşırken, babam “Aaa bak hep beğendiğin astrolog ders açıyormuş, katılsana” dedi. Bense antik kentin her köşesinde sembol avcılığı peşindeydim. İçimden “aman onca insan var Türkiye’den beni mi seçecek sanki” dedim. Oralı olmadım. Yarım saat geçmeden aynı görseli bu kez annem görmüştü ve aynı cümlelerle katılmamı istedi. Ve böylelikle başvurumu, Knidos topraklarında yaptım. Ve kabul edildim. İnanılmaz bir duyguydu. Oğuzhan hocamın, sadece haritası uygun olanları seçtiğini biliyordum. Benim için tarifsiz bir gururdur. Kişi, hazır olunca öğretmen ile doğru zamanda karşılaşırmış. Buna tüm kalbimle inanıyorum.

Dolu dolu geçen eğitim yıllarımızda hocamın tam desteği ile yepyeni bir yol açıldı önümde. Emek isteyen, gönlünüzü ortaya tam anlamıyla koymanız gereken bir yolculuk.

Astroloji sizin hayatınıza neler katıyor?

Astroloji ile birlikte yepyeni bir yol açıldı önümde. Bambaşka bir bakış açısıyla yepyeni bir farkındalığa sahip oldum. Kendim ve ailem için, yaklaşmakta olan olası olaylar karşısında dikkatli olabilmeyi ya da fırsatları doğru zamanda değerlendirebilmeyi deneyimletti astroloji. Öncesinden şikayet edip çaresiz hissettiğim konuların, neden ve niçinlerini keşfettikten sonra, kurban rolünden çıkıyorsunuz. Yaşamda sadece kendiniz için değil, toplumun en yüksek hayrı için de katkıda bulunabileceğinizi keşfediyorsunuz. Sonsuz evrenin size sunulan şifrelerini çözmenin büyüleyici coşkusu tarifsiz bir mutluluk.

Ben sadece astrolog değil aynı zamanda “Geçmiş Yaşam Regresyon” uygulayıcısıyım. Regresyon çalışmalarımda karşılaştığım yaşamlar ve deneyimleri, danışanlarımın haritalarında da görüyor olmak, bu işin sağlaması ve desteğini alarak daha güçlü adımlarla ilerlememi sağlıyor.

Karma astroloji nedir? Astrolojiden hangi yönleriyle ayrılır?

Karma astroloji, ruhun karmik yolculuğunun rehberidir. Evrenin eşsiz matematiği içerisinde ruhun gelişimini, değişimini dönüşümünü ve ilerlemesini kendine konu edinen astrolojidir. Astrolojinin hiçbir dalını bir birinden ayıramayız. Bence Batı Astrolojisi de Doğu astrolojisi de bir birlerinin tamamlayıcısıdır.

Karma Astroloji ile, kişinin hayat amacı ve yürümesi gereken yola ışık tutuyoruz. Çok değerli bir rehberlik öğretisidir Karma Astroloji. Kadim zamanlardan bize aktarılan, kadim harita okuma teknikleri ile kişilerin bu yaşamdaki yolculuklarında tıkanıklık yaşadıkları, tekrar tekrar içinden çıkmaya çalıştıkları olayları açıklayan ve yol gösteren muhteşem bir matematiksel sistemdir.

Kurumsal hayat sonrası astroloji hayatınızda neleri değiştirdi?

Kurumsal hayatın içerisinde, net saatlerde yapmanız gerekenler içerisinden çıkıp Astrolojinin rehberliğinde, aslında ruhun neye ihtiyacı olduğunu ya da olmadığını keşfediyorsunuz. Özgürleşiyorsunuz.

Karma Astroloji bana teslimiyeti öğretti. Potansiyelinize uyanıyorsunuz. Sahip olduğum potansiyele teslim olduğum zaman farkındalığım, yaşama bakış açım çok değişti. İsteklerim ve hayallerim nasıl ulaşabileceğimi keşfettim. Artık daha kolay hayallerime ulaşabiliyorum.

Haritanıza hakim olduğunuz vakit, o haritanın gerekliliklerini yerine getirdiğinizde yaşam daha kolay akmaya başlıyor. Çünkü sizin için yazılmış yaşamın şifrelerini çözüyorsun. Pin Kodunuzu bildiğinizde önünüzde tüm kapılar açılıyor. Eğer farkına varıp üzerinde çalışırsanız ve doğum haritanızın gerekliliğine göre davranırsanız evren size yaşamı kolaylaştırıyor ve size hak edişlerinizi sunuyor.

Kendim ile ilgili hiç bilmediğim yönlerimi keşfettim. Zaman kavramının göreceliği karşısında büyülendim adeta. Oğlumun hayatı ilgili daha rahat ve farkındalık doluyum. Olasılıklar cümbüşünü keşfettikten sonra aslında hiçbir konuda çaresiz, çözümsüz olmadığımı keşfettim. İşlerimi gezegen saatlerine göre organize ederek yaşamımı daha kolay ve akıcı hale getirdim. En eğlencelisi de bu oldu sanırım ?

Şu an çok değerli öğrencilerim ile muhteşem bir yolculuktayız. Bu dönemdeki öğrencilerimin merakı, heyecanı ve azmi beni çok mutlu ediyor. Onların karmik yolculuklarındaki sürece rehberlik etmenin gururu tarifsiz.

Sizden astroloji danışmanlığı almak isteyen kişileri nasıl seçiyorsunuz?

Danışmanlıklarımda benim için en önemli nokta referanstır. Danışmanlık almak isteyen kişilerin o an zaten enerjilerine çekiliyorsunuz. Kimin gerçekten ihtiyacı var, kimin sizi denemek için harita danışmanlığı istediğini anlıyorsunuz. Ne mutlu bana ki ruhunun yolculuğunu keşfetmek isteyen birçok güzel ruh ile yollarımız kesişiyor.

Asla haritasını incelemem dediğiniz kişiler var mı?

Bir karma astrolog olarak, kiminle yolum kesişiyor ise muhakkak bir sebebi olduğuna inanırım. Kişilerin haritalarını yorumlayarak farkındalıklarında yeni bir pencere açabilmek benim için çok önemli. Danışanlarımın bu farkındalığa uyanması ile birlikte yaşamlarındaki tıkanıklıklarda şifalanma süreci başlıyor. Herkesin hayatında bazen bir yardım eli beklediği, tökezlediğinde tutunacak bir el olmalı.

Kişinin, haritasının farkına varması demek sahip olduğu potansiyeli ve kendisini keşfetmesi demektir. Farkındalığın artarsa, hareketlerin değişir, hareketlerin değişirse kaderin değişir.

Elimden geldiğince her danışanımın hayatındaki dönüşüm ve değişim noktalarını dikkatle ve özenle yorumlamaya çalışıyorum, böylelikle danışanımla el ele kadersel yolculukta yepyeni bir sürece adım atıyoruz. Böylelikle haritasında gizli olan ve fark etmedikleri kadersel yolculuğun ipuçlarına ulaşabiliyorlar.

Astroloji son yıllarda çok popüler. Sayısız astroloji yorumu fırtınasına tabiiyiz. Bizim için en doğru yorumu nasıl bulabiliriz?

Evet kova çağına giriş yapmakta olduğumuz bugünlerde, daha birçok farklı astrolojik yorumlar okuyacağız. Gittikçe popülerleşiyor. Çünkü artık kişiler kendilerini özgür kılmak ve gökyüzü ile daha çok bağlantı kurmak istiyorlar. Önemli olan haritayı doğru yorumlayabilmek. Her astrolog edindiği bilgi kadarı ile öngörü yapabilir. Hepimiz aynı gökyüzüne bakıyoruz, aynı verileri değerlendiriyoruz ama yorumlayan kişinin yolculuğunda edindiği bilgileri nasıl harmanladığı çok önemli.

Bizler aylık burç yorumları yaparken, yükselen burçlara göre genel bir yorum yaparız. Ama herkesin haritası biricik ve tekildir. Örneğin her yengeç o ay aynı konuyu derinlemesine yaşayacak anlamına gelmiyor. Genel etkiler alınabilir ama detaylı bir harita analizi gibi nokta atışı olamaz.

Sizce astroloji yaşam biçimi haline gelir mi? Yoksa bilim alanı olarak yolculuğuna devam mı edecek?

Astroloji son dönemde gittikçe popülerleşmekte. Kova çağının etkisi ile şu an ruhunda uykuda olan birçok astrolog uyanmakta. Bu da bizler için heyecan verici bir durum. Astroloji yavaş yavaş farkındalığın artması ile birlikte yaşam biçimi haline geliyor. Uzun vadede çok önemli bir matematiksel temele dayalı bir bilim alanı olduğu kabul edilecek ve üniversitelerde okutulacağına inanıyorum.

Astroloji ve astrologların uzmanlığını nasıl anlayabiliriz?

Danışmanlık alınacak astroloğun muhakkak aldığı eğitimi hakkında bilgi edinilmelidir. Eğitimini tamamlamış ve kendisini geliştirmeye açık biri olmalıdır.

Teknoloji çağında ilerlerken artık bilgiye ulaşmak çok daha kolay. Gerek sosyal medya gerekse arama motorları aracılığı ile artık astrolojik yorumlar kolaylıkla telefonlarımızda, tabletlerimizde. Çekilen videolardan ve yorumlardan bile bir astroloğun yorum gücünü rahatlıkla fark edebilirler.

Bilgiye ulaşım kolaylaştı ama önemli olan doğru bir astrolojik yorum yapabilmektir. Her astrolog edindiği bilgi kadarı ile öngörü yapabilir. Hepimiz aynı gökyüzüne bakıyoruz, aynı verileri değerlendiriyoruz ama yorumlayan kişinin yolculuğunda edindiği bilgileri nasıl harmanladığı çok önemli.

Asıl olan haritada saklı kalmış o bilgiyi çıkartmak ve geleceğe de öngörüde bulunabilmektir. Doğru öngörü yapabilmek bir astroloğun aynasıdır. Benim referans ile çalışmamın sebebi budur. Danışanlarım, doğum haritalarını, yani kadersel çizgilerini, yaşamlarını bana teslim edebiliyorlar. Ben de tutkuyla ilk günkü aşk ile yorumlamaya devam ediyorum.

Hem akılalmaz yeni teknolojik gelişmeleri hem de yenilikçi rüzgarları ile bizleri bekleyen rengarenk bir yıl var önümüzde. Birlik ve beraberliğimizin güçlenerek devam ettiği, her birimizin hak ve özgürlüklerine saygı duyduğumuz sağlıklı ve mutlu güzel bir yıl temenni ediyorum. Yıldızınız daima parıldasın.

Sevgili Gülden Güneren’e keyifli sohbeti için çok teşekkür ederim. 2021’de Dünya ve Türkiye’yi neler bekliyor? Tüm burçlar için 2021 genel yorumu yazılarında görüşmek üzere.

YSM

13 Aralık 2020 Haberlercom

1 Yorum
  • badana boya
    22 Mayıs 2021 saat 22:11

    güzel bilgi anlamlıdır

Yorum Yazın