Faladdin ve Binnaz Uygulamalarının Geliştirici Şirketi Vision’dan Sertaç Taşdelen Private Collection

Faladdin ve Binnaz uygulamalarının geliştirici şirketi Vision’ın kurmuş olduğu ‘’Sertaç Taşdelen Private Collection”,  sanatı toplumumuzda yaygınlaştırmak, kurum olarak sanata ve sanatçıya verdiği değeri vurgulamak ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla kurulmuştur. Şubat 2022’de başlatılan bu inisiyatif çağdaş sanat fonu ve koleksiyonudur. 

Vision Kurucu Ortağı ve CEO’su Sertaç Taşdelen; ‘’’Sertaç Taşdelen Private Collection amaçları arasında çağdaş sanat koleksiyonumuzu oluşturmak, sürdürülebilir bir üretim ve sergileme altyapısı sunmak, koleksiyon ve seçkileri izleyicilerle buluşturmak ve çağdaş sanatın görünürlüğüne katkıda bulunmak var.’’ şeklinde bilgi verdi.

Sertaç Taşdelen Private Collection (2022 +)

Şubat 2022’de başlattığımız çağdaş sanat koleksiyonu, inisiyatifimizin en önemli parçası olarak Vision tarafından korunacak, geliştirilecek ve sergiler ve dijital erişim olanakları aracılığıyla kamuyla buluşacak.

Koleksiyondaki işler aynı zamanda dünyanın önde gelen sanat kurumları tarafından ödünç alınmaya ve farklı coğrafyalardaki sergilerde izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

Koleksiyonda resim, heykel, fotoğraf, video ve film, yerleştirme, ses, ışık ve performans gibi çeşitli mecralarda üretilmiş eserler yer alacak. Çağdaş sanatın gelişim hikâyesini anlatmaya odaklanan koleksiyonda Türkiye ve geniş anlamda komşu coğrafyadaki sanat üretimi, uluslararası bir diyalog içinde ele alınacak.

Koleksiyonun ilk işi Ayşe Uluçay’ın Dilemma serisinden ’’I am not an Artwork’’adlı eseri. 

Takipte kalın, çok yakında bir söyleşi ile sizi daha detaylı bilgilendireceğim.

YSM 

Yorum yok

Yorum Yazın