Faladdin ve Binnaz Uygulamalarının Geliştirici Şirketi Vision’dan Sanat İnisiyatifi

-

Faladdin ve Binnaz uygulamalarının geliştirici şirketi Vision’ın kurmuş olduğu ‘’Vision Sanat İnisiyatifi‘’,  sanatı toplumumuzda yaygınlaştırmak, kurum olarak sanata ve sanatçıya verdiği değeri vurgulamak ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla kurulmuştur. Şubat 2022’de başlatılan bu inisiyatif çağdaş sanat fonu ve koleksiyonudur. 

Vision Kurucu Ortağı ve CEO’su Sertaç Taşdelen; ‘’Vision Sanat İnisiyatifinin amaçları arasında çağdaş sanat koleksiyonumuzu oluşturmak, sürdürülebilir bir üretim ve sergileme altyapısı sunmak, koleksiyon ve seçkileri izleyicilerle buluşturmak ve çağdaş sanatın görünürlüğüne katkıda bulunmak var.’’ şeklinde bilgi verdi.

Vision Çağdaş Sanat Koleksiyonu (2022+)

Şubat 2022’de başlattığımız çağdaş sanat koleksiyonu, inisiyatifimizin en önemli parçası olarak Vision tarafından korunacak, geliştirilecek ve sergiler ve dijital erişim olanakları aracılığıyla kamuyla buluşacak.

Koleksiyondaki işler aynı zamanda dünyanın önde gelen sanat kurumları tarafından ödünç alınmaya ve farklı coğrafyalardaki sergilerde izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

Koleksiyonda resim, heykel, fotoğraf, video ve film, yerleştirme, ses, ışık ve performans gibi çeşitli mecralarda üretilmiş eserler yer alacak. Çağdaş sanatın gelişim hikâyesini anlatmaya odaklanan koleksiyonda Türkiye ve geniş anlamda komşu coğrafyadaki sanat üretimi, uluslararası bir diyalog içinde ele alınacak.

Koleksiyonun ilk işi Ayşe Uluçay’ın Dilemma serisinden ’’I am not an Artwork’’adlı eseri. 

Takipte kalın, çok yakında bir söyleşi ile sizi daha detaylı bilgilendireceğim.

YSM 

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

İçimdeki uzağa

mazot kokan otobüsler

Lüzumundan fazla, beyaz.

Herhangi bir günü haftanın,Bir sabah,Her şeyin birbirini hiç sıkılmadan takip ettiği,Kafası kısmen karışık mevsimlerin bile, aynı döngüyle.Aynı 'aynı' döngüyle.Düşün,İlkbahar nasıl unutamaz gelmeyi,...

Dijital Karbon Ayak İzi Nedir? Kişisel Olarak Nasıl Azaltabilirsiniz?

Uzun zaman sonra eski çalışma arkadaşlarımla bir araya geldim. Buluşmanın ortak noktası dünya insanı olan Pelin’in çok uzun zaman sonra İstanbul’a gelmesiydi....

2022 Mayıs Yüksek Teknoloji Dergisi

Dijital karbon ayak izi nedir? Kişisel olarak nasıl azaltılabilir?

popüler kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar