Emziriyorum, Mutluyum!..

Fotoğraf: by Simge Tuğçe Mertoğlu my iphone 🙂

Emzirme haftası başlıklı bir yazı daha önceden yazmıştım. Ülkemizde farklı tarihlerde kutlanıyor. O tarihlerde emziren anneler grubumuda da bu epey tartışılmış ve ekim ayında ki emzirme haftası için kutlama vb planlanmıştı. Bu grubu çok seviyor olmamın fazlasıyal sebebi var bir kere anne sütü ve emzirme üzerine o kadar çok deneyim ve kaynak paylaşılıyor ki hem yalnız olmadığımız, hem benzer yaşadıklarımız hem de motive edicilik ne ararsanız var.

Geçtiğimiz hafta sevgili arkadaşlarım Ayça Oğuş , Aslı Tür ve Dr.Harvey Karp etkinliğinde yüz yüze tanışma fırsatı bulduğum Özlem Turan ile ortak bir sergi açtıklarını hem de “Her Damlası Altın Anne Sütü”adı altında olunca hepimizin ilgisi bu yöne kaydı. Bir çok platform da bu sergiyi paylaştılar. Bugun yerinde gördüm, heyecanlarını izledim ve tebrik ettim. Yürekten çekilen 15 kare. Sergi 1-17 ekim gtarihleri arasında Nişantaşı City’s de izlenebilir.

LeiLeo’nun (Zeynepin defilesi) muhteşemdi. Hele emziren annelerden oluşan 20 kişilik anne ve bebekler mükemmeldi. Herkes değme mankenlere taş çıkartırken bendeniz Mirayı günün anlam ve önemine uyan şekilde emzirmekle meşguldum. Onca ses arasında minik kızmın kulağına yanındayım diye fıısıldayarak emzirdim. Seçilen müzikler defile için uygun ama etraftaki onca bebek için bana göre biraz abartılıydı ama bu seçim kişiden kişiye değişir.

Elif Doğan (Blogcu Anne) yi  Emzirme Reformu Hareketi Fikir Annesi olarak tanımanın yanısıra herkes tanıyor artık. Canım arkadaşım  Hande Yuvakuran (Bebek Dergisi Genel Yayın Yönetmeni), Eylem Gürgenç (kariyer.net İş Ortaklığı Yöneticisi, Işık Taçoğlu(Lansinoh Türkiye Ürün Müdürü)’nün katıldığı  “Sağlıklı Nesiller İçin Sadece Anne Sütü” workshopuna ne yazık ki çok az kalabildim. Az önce de aldığım bir maile göre de TRT ‘nin yaptığı röportaj yayınlanmış, izleyen olursa video vb gönderin 🙂

Günün kısa özetini grip etkisinde yazmaya çalıştım. Sanırım mevsimin ilk gribi merhaba dedi 🙂

Yine de emziriyorum ve MUTLU’yum!..

2 Yorum
 • ayca
  01 Ekim 2010 saat 18:46

  OYY Mira çok tatlıydı.. 🙂 teşekkürler geldiğin ve desteğin için sevgili Yeşim..:)

 • admin
  01 Ekim 2010 saat 18:56

  Aycacim
  İnsanin sizin gibi gurur duydugu arkadaslari olmasi harika
  Sergi afisini blogundan kopyalayamadim
  Jpg atarsan koymak isterim bloga
  Yeniden Cok cok cok tebrikler yeni sergilere sancak bora 🙂

Yorum Yazın