EDUKIDS ile tanışmayan var mı?

Blogum son günler de arkadaşlarımın hızına yetişemez oldu. O kadar çok kişiden o kadar güzel mailler alıyorum ki . Güzel maillere yer vermek için sıraya soktum hepsini. Zamanı geleni yayınlıyorum. Vallahi şaka değil, bir çok markadan gelen ve tanımadığım sadece bir şekilde yer alsın da bekleyen epey mail var. Yazıp yazılmayacağını mailler dahi bilmiyor benim gibi 🙂

Şimdi anne olanlar bilir. Çocuklar kitapları çok sever. bir de eğitici oyunlarla desteklenen kitaplara bayılırlar.  Hele Göktürkte ki Düş Evi Kitapçısı ve sevgili Senem benim kızların kitaba ne kadar meraklı olduğunu biliyor. Bir de yuvada her hafta değişik konular işleniyor biz de olmayan kitap varsa extra düşüyoruz kitap peşine.. Ben de şu an eskisi kadar olamasa da çok okuyan bir anneyim.

Geçtiğimiz günler de sevgili Nuran Hanım’dan bir mail aldım. Kendisi ile twitter aracılığı ile tanıştık takipteyiz. Edukids eğitici oyun kartları hakkında ve hikayesini paylaşmış. Ben de sizlerle paylaşmak istedim. Bizim evde bol miktarda var bu kartlardan… Malum Maya Su’dan çok kitap miras kalıyor Mira’ya. Bazen Mira adına üzülüyorum ona haksızlık mı ikinci el yaşıyor diyorum sonra da çık bu düşünceden daha çabuk gelişiyor çünkü elde avuçta çok kitap var hepsine dokunuyor öğreniyor diyorum. Bu akşam ablanın puzzle katlediyordu mesela 🙂

Nuran Hanım’ın mailini ve hikayesini paylaşıyorum sizlerle. Hala keşfetmemiş olanlar varsa iyi bir alternatif olabilir.

Edukids girişimci bir annenin markası olarak 2010 yılından bu yana okul öncesi yaş grubuna giren çocukların zihinsel gelişimini desteklemek için eğitici oyun kartları üretiyor.

Bir anne, 2 yaşındaki kızı için yaşına uygun oyunlar ararken flashcards yani eğitici oyun kartlarıyla tanışır ve ‘girişimci annelik’’ macerası başlamış olur. ‘Puzzle ile eğitici kartlar birleşse nasıl olur?’ diye düşünen anne Nuran GÜR’ün titiz çalışmaları sayesinde Ekim 2010′da EDUKIDS tüm seçkin kitabevlerinde yerini alır.

ZIT KAVRAMLAR, ALFABE İLE KELİMELER, ŞEKİLLERLE RENKLER VE HAYVANLAR, SAYILARLA EŞLEŞTİRME, ENGLISH FLASH CARDS ve HİKAYELİ YAPBOZ ile altı  farklı oyunla; konusuyla hem  eğlenceli hem eğitici, kalitesiyle uzun süreli oyun arkadaşı olarak, çocuklar ve ailelerle buluşmak için özenle tasarlanmış. Edukids D&R,Remzi,Nezih,İnkılap,Dost,İyi Cüceler,Düşevi,Tırtıl Kids ve diğer tüm seçkin kitab evlerinde bulunabiliyor..

Benden naçizane tavsiye çocuklar için en etkili ve eğlenceli öğrenme yolu ‘OYUN’  bu kartlar da oyun için ideal.

YSM-kitapkurdu

Yorum yok

Yorum Yazın