Doğa Fotoğrafçılığı Günü ve Doğa Fotoğrafçılığı

Dünyamız o kadar güzel ki… Doğal güzellikler insanı büyülüyor. Doğaya hayranlık duymayan var mı? Bilmiyorum.

14 Haziran’da gerçekleştirdiğimiz “HiPP Fotoğraf Atölyesi”n de konumuz: Doğa ve Doğal Yaşam’dı. Ne ilginçtir ki 15 Haziran’da, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki milyonlarca fotoğrafçı ve fotoğraf sever, Doğa Fotoğrafçılığı Günü’nü kutluyor. 

@yesimmutlu71

Doğa hayranlık uyandırıcıdır. Fotoğraf atölyemde de söylediğim gibi “Doğa asla selfie çekmez”.  Doğanın güzelliğini görmek, hissetmek ve o an ile bütünleşmek dünyanın güzelliklerini paylaşmak o kadar muhteşem ki…

Bana göre “Doğa fotoğrafçılığı”; benzersiz hikayeleri anlatabileceğiniz çok güçlü bir alan. İçine eklenen duygularla üzerine saatlerce o anı konuşabilirsiniz.

@yesimmutlu71

YSM olarak, herkesin elinde var olan kameralarını kullanarak dünyanın sunduğu güzelliği ortaya çıkarmak için sadece etraflarına bakmalarını ve birazcık kendilerini zorlamalarını istiyorum. 

Doğa fotoğrafları çekerken sizlere önerim; uygun ışık koşullarını yakaladıktan sonra kendi bakış açınızı yansıtmanız. Size göre en yaratıcı kareyi çekmeni ve doğaya saygılı olmanız.

@yesimmutlu71

Dünyanın güzelliklerini neden sizin kameranızdan da görmeyelim? Doğa başlı başına sanat eseriyken farklı yerler, farklı çekimler ve farklı insanlarla daha da güzel kareler neden olmasın?

YSM 

Yorum yok

Yorum Yazın