Diyetin mevsimi olmaz, şenliği olur!

HOPPPP,

Bu diyetisyenler vallahi başka. Yıllarca “tü kaka” denilen ne varsa hepsini yerle bir ediyorlar . “Kaçamakta yap, pizza da ye, ye ama sağlıklı ye ” derken bi bakıyorsun hayatın değişmiş. Başkalarını bilmem ama kendimi bilirim. Hayatıma girdikleri günden bu yana Güneş Aksüs , Seren Aksüs, Diyetaktif ailesine bayılıyorum. Bir de binlerce diyetisyeni bir araya getirip yine deli işi uğraştıkları diyetistendünyası var . O ayrı hikaye.

Bu ekip akıl işi olmayan bir projeye tam beş yıldır imza atıyor. Aylarca süren çalışmaların heyecanını yakından takip eden biri olarak onların bu heyecanına ortak olmak mutluluk sebebi.   İşte bu diyet insanları ısrarla “Diyet Şenliği” adı altında bu yıl beşinci kez  düzenlenen 13-14 Mayıs tarihleri arasında City’s Nişantaşı AVM’de  ve ziyaretçilere tamamen ücretsiz olan etkinliği organize ediyorlar.  Kambersiz düğün olur mu ? Olmaz, tabiki ben de oradayım. Şaka bu yana Güneş ve Seren “Yeşim yetiş desinler” nerede olursam olayım onları olduğu  her yere koşarak giderim.

yesim_mutlu

Geçen yıl yaşadım biliyorum. Farklı kafalar, farklı dünyalar ve hep gülen insanlar bu şenlikte buluşuyor. Bu yıl da “Diyet yapmak şenliklidir, yasaklar bütünü değildir” diyerek beden ve ruh sağlığına dikkat etmek isteyen bilinçli tüketicileri, sağlıklı yaşama destek veren ulusal ve uluslararası pek çok markayla da buluşturuyor.

Sağlıklı beslenmeyi destekleyen, sağlık ürün ya da hizmetleri olan, insan sağlığına önem veren Algida’dan Becel’e, Lipton’a, Barilla’ya, California Ceviz Komisyonu’ndan Easyfood’a, Komşufırın’dan Nescafe’ye, Nesquik’ten Nbl Probiotic’e, Wasa’ya, Cappy’den Damla’ya, Doğandan’a, Peyman’a, Çıtır Elma’ya, Juico’ya, Red Krill Oil’e, Saka’dan Sambucol’e ve Uno’ya kadar pek çok marka Diyet Şenliği’ne katılıyor.

5 yıldan bu yana İstanbul’dan başlattığı dalga ile Türkiye çapında “Kendimi seviyorum, sağlıklı besleniyorum” bilincini ziyaretçilerine aşılayan ve geçtiğimiz yıl 50 binden fazla katılımcıyı ağırlayan Diyet Şenliği, diyetin ancak renklendirilirse sürdürülebilir olabileceğini anlatıyor.

Diyet Şenliği’nde, iki gün boyunca tamamen ücretsiz olarak, stantlardan hediye almak, ücretsiz vücut analizi (yağ & kas ölçümü) yaptırmak, ücretsiz market & restoran indirimlerinden faydalanmak, ücretsiz uzman söyleşilerini dinlemek ve sevdiği uzmanların imza günlerinde kitap imzalatmak mümkün.

Sağlıklı besin üreten ve sağlıklı yaşamı destekleyen firmalar da, Diyet Şenliği’nde ürünlerini, sağlıklı yaşama gönül vermiş katılımcılara tanıtma ve tattırma şansına da sahip olacak.

ferit_demirkan

13 Mayıs Cuma günü (amanın bir batıl inancımı daha yerle bir edeceğim 13.cuma konuşmacı olarak oradayım) saat:14.00-15.00 arası City’s Nişantaşı AVM’de Prof Dr Ferit Demirkan ile birlikte “Sağlıkta sosyal medyadan, güzelliğe, estetikten anneliğe” konuşacağız. Sevgili radyocu Sarı ŞEKER SEMA söyleşimizin moderatörlüğünü yapacak.

“Diyetin mevsimi olmaz şenliği olur “diyen bu ekibe siz de katılın. Şenliğe gelin, tadın, sorun, analiz yaptırın, sürpriz hediyeleri kazanın…

Uzman Diyetisyen Dilara Koçak, Egzersiz Uzmanı Murat Bür, Lezzet Yazarı Aydan Üstkanat, Fotoğrafçı Blogger Yeşim Mutlu, Diyetisyen Güneş Aksüs, Diyetisyen Seren Aksüs , Prof Dr Ferit Demirkan gibi isimlerle söyleşiler, vücut analizleri, binlerce ikram, binlerce hediye, hepsi ücretsiz, hepsi 13-14 Mayıs’ta City’s Nişantaşı’nda düzenlenecek Diyet Şenliği’nde…Tüm konuşmacılar da işte burada 🙂 

Gelenlerle orada görüşmek üzere,

YSM

diyetsenligi5

1 Yorum
  • Deryaninsporgunlugu
    24 Mayıs 2016 saat 17:55

    Ben de anne olmam deyip 3 çocuk doguranlardanim. O duyguyu iyi bilirim. Dogduktan sonra da en degerli varliklarim oldular.

Yorum Yazın