Detox Diyeti Günlüğü 2

Diyetin ikinci günü benim açımdan tam felaket. Neden derseniz bugün tam dört farklı yerde olmam gerekiyordu. Ve oldum da. Ama bir de bana sorun. Sabah ve öğle kısmı diyetin kolaydı. Çünkü bir gün öncesinden gelen yemekler afiyetle yenildi. Bu arada Nulightmenu bu işi çok iyi biliyor. O kadar güzel yemekler gönderiyorlar ki ne diyet de olduğumu hissediyorum ne de açlıktan baş dönmesi ,şeker düşmesi oluyor. Ara öğünler ve yemekler çok iyi. Zaten hepsinin üzerinde hangi öğün yenileceği yazıldığı gibi bir de liste geliyor ayrıca . Tam 10 puan veriyorum. Sanki Sim Hanımların benim 10 puanıma ihtiyaçları var ama gerçekten abartmıyorum. Zaten insan yemeklerin hatırına kaçamak yapmaz da listesine sadık kalır.

Maalesef bugün akşam menümü yiyemedim. Ama telefon ile Sim Hanımı arayarak ne yapabilirim diye sordum. Sağ olsun yine aynı sıcaklığı ile bana bol salata ve ayran yönünde tercih yapabileceğimi söyledi. “Akşam evde olamama sebebim bu kez çekim değil Akatlar’da kendi anneannem, babaannem gibi sevdiğim komşumuz Münevver Teyze’nin duasına katılmam sebebi ileydi. Allah rahmet eylesin nur içinde yatsın bizim için çok özel bir dost, komşu idi. Cenazesinden haberdar olamamıştım ama duasına katılmak içimi rahatlattı. Son kez ziyaret ettiğim ev tıklım tıklı doluydu. Münevver Teyze hayat son derece bağlı, son derece şık ve inanılmaz hayat dersleri anlatan harika bir kadındı. Maya Su ile ne zaman bunalsak kapısını çalardık kahve eşliğinde sohbet ederdik o da ne zaman sıkılsa bize gelirdi. Ben diş buğdayı vb yapmayacağım dediğim de olur mu diyerek köyden buğday getirtmiş ve pişirmişti. Onun hediye ettiği mandal saklama torbası ve mendilleri hala saklarım. Büyüyünce kızlarıma vereceğim. En son Göktürkte ki evime gelmiş ve balkon da kahve içmiştik. Sonra da kendi evinde ziyaret ettim bir kaç bayram  ve şimdi artık o yok. Ne zor yok demek :(“

İşte ben Münevver Teyzenin duasında ikramları yemeyip salata ve ayran içtim ve eve döndüm. Bu süreçte aşırı yorulmak ve stresten uzak durmak ve kararında spor yapmak gerekiyor ama ben ne yazık ki tempodan hiç düşemedim ve bu akşam ayaklarım titriyor kendimi güçsüz hissediyorum. Uyku da maalesef hep az hep az ne olacak bakalım..

Yarın yosun masajı deneyimi var ve tartı kabusu hayırlara vesile

YSM-Diyette


Yorum yok

Yorum Yazın