DEMET AKALIN YİNE RAKİPSİZ!.

Uzun bir aradan sonra adresimi değiştirmeden yine aynı yerde sizinle buluşmanın heyecanı içindeyim. Uzun süredir yazmıyordum. Yazamıyordum. Yine Yeşim Mutlu’nun “Hadi Seyit artık yaz” demesiyle biz www.yesimmutlu.com’da sezonu açtık. İlk konumuz da daha albümü çıkmadan sosyal medyayı ayağa kaldıran ve her zaman kendisinden söz ettirmeyi başaran sevgili Demet Akalın.

Artık bilmeyen kalmadı. Demet Akalın bu yıl sanat hayatının 20. Yılını kutluyor. Söz konusu Demet Akalın olunca öyle sessiz sedasız bir kutlama beklemek olmazdı. RAKİPSİZ adını verdiği yeni albümü ile Akalın her zaman ki gibi iddiasının altını bir kez daha çiziyor. Sosyal medyada albüm fotoğraflarını ve albümün şarkı sözlerini paylaşan Akalın, deyim yerindeyse sosyal medyayı yıktı geçti. Şarkı sözleri şimdiden eski sevgililere jet hızıyla gönderildi bile 🙂

Albümün iddialı slowlarından biri olan Cinayet, Gökhan Özen şarkısı. “Gidiyor musun? Yani geçici mi? Seyahat mi? Temelli mi?” diyor. Diğer bir şarkıda “Ne de güzel ağlıyor aşk. Bağıra çağıra susuyor. Sonunda uçup gidiyor altın kafesinden biraz üzülerek” diyor Akalın. Bu şarkı şimdiden sosyal medyanın favorileri arasında yer aldı bile.  “Ah Ulan Sevda” albümün merak edilen şarkıların başında geliyor. Dinleyince hak vereceksiniz.  Albümde Ayla Çelik, Murat Güneş, Gökhan Tepe, Raşit Gözdamla, Özlem Argo gibi birçok isim bulunuyor. Ayrıca Mehmet Ali Erbil ve Fatih Ürek sürprizleri de bir hayli konuşulacak benden söylemesi.

Albümün asıl bombası ise “Hayalet” şarkısı ile son anda Gülşen oldu. Şarkının sözleri ise yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. “İsyan da ettim! Ne gelmişi kaldı ne geçmişi kaderimin!”, “İyi bak son kez, ben sana bundan sonra hayaletim” sözleri ile Gülşen şarkısı Demet Akalın yorumu ile çok konuşulacağa benziyor.

demetakalin-2

 

Koskoca 20 yıl. Dile kolay. Kimler geldi kimler geçti o arada. Demet Akalın her albüm çıkardığında “Bu sefer olmayacak, başaramayacak” diye ellerini ovuşturanlar oldu. Ancak o her seferinde hep daha iyisini yaptı ve şarkıları 20 yıldır dillerden düşmüyor. Sebebim ile çıktığı bu yolda Türkan, Olacak Olacak, Toz Pembe, Tecrübe, Evli, Mutlu, Çocuklu, Affedersin, Rekor, Sabıka gibi birçok şarkıyı dillere pelesenk etti. Atarlı, giderli olmak onun kadar kimseye yakışmadı. Taklitleri silineli yıllar oldu. Demet Akalın öyle bir parlattı ki yıldızını zamanında şarkılarına laf edenlerin hepsi Demet Akalın’ın ekibi ile çalışmak için hamleler yaptı. Ancak Demet Akalın yine başardı ve yeniden başarmak için hazırlıklarını tamamladı. Evet, Demet Akalın Rakipsiz albümü ile yine müzik piyasasını alt üst etmeye geliyor. 7 Kasım’da çıkacağı söylenen albüm son dakika golü olan Gülşen şarkısı “Hayalet” için birkaç gün daha ertelendi. Değeceğine eminiz.

Müzik piyasasında olan, müzikle uğraşan herkesin Demet Akalın’ı eleştirmek yerine onu dinlemesini, takip etmesini öneriyorum. Çünkü kabul edin ya da etmeyin. Sesini, şarkılarını beğenin ya da beğenmeyin ortada 20 yıl önce başlayan ve 20 yıldır devam eden bir başarı hikayesi var. Başarının altında da vizyon ve emek vardır. Bu ince çizgiyi gözden kaçırmamak gerekir…

Melodilerin hayatınızdan eksik olmaması dileği ile…

Seyit Aydoğan

http://seyitaydogan.com

Yorum yok

Yorum Yazın