Bu çığlık benim!..

Evet şu an çığlık atıyorum. Kızgınım, kırgınım ve empati yapamıyorum affedin beni…

Yeni dünyaya gelen bir bebeğin beklenen o ilk çığlığı gibiyim. Kalbim deli gibi çarpıyor sanki panik atak halindeyim ama sonunda suskunluğumu bozuyorum.

Yeşim Mutlu olarak sayısını bile saymadığım bir çok kişiye mail ya da farklı şekillerle destek verdim bugüne kadar. Yeri geldi çok yakınım oldular yeri geldi hiç tanımadılar. Ama şu an sektörde bu işi yapan bir çok fotoğrafçının ilk günlerinde yanında oldum. Kimseye şudur demedim. Kimse hakkında konuşmadım ve konuşmayacağımda. Ama üzerime gelmeyin. Sosyal medyada veya abuk sabuk bloglarda liseli kızlar gibi isim vermeden gönderme yapmayı bırakın. Çok gelirseniz üzerime arşivlediğim tüm mailleri buradan yayınlayacağım.

Vallahi de bunu yapacağım. İnsanım, kadınım ve maddi manevi stresleri hayatımda istemiyorum. Beni unutun varsayın ben sizin hayatınız da hiç olmadım. Beni facebook, twitter, instagram, friendfeed etc her yerden silin , blogumu okumayın ya da ne yaparsanız yapın ama o enerjinizi serbest bırakın. Ben böyle arkadaşlık istemiyorum.  Mış gibi yapmak ya da olmak zorunda olduğu için olan herkes lütfen gitsin. Hayatımda çok değerli dostlarım var . 40’ıma yaklaştığım şu günlerde ilk günden bu yana olmasını istediğim gibi olan fotoğrafçılığıma göz koymayın. Bu işi ticari bakış açısıyla yapmıyorum. Az işim öz işim olsun bana yetiyor. Mutlu ev benim kazandığım iki kuruş ile dönmüyor. Hayat standartımı hamd olsun ki Mutlu Dr sağlıyor…

Yolunuz açık ışığınız bol olsun. Bu arada da yıllardır kullandığım sloganımı artık hiç bir yerde kullanmayacağım. Hepiniz alın tepe tepe kullanın. Yeşim Mutlu artık ” Anları anılara dönüştürüyor” sloganını kullanmıyor.  Ha bu arada  Yeşim Mutlu PHOTOGRAPHER markam tescillidir 2009’dan bu yana. Zaten bilin ne de olsa ben marka meraklısı, bildiğimi esirgeyen, paylaşıma kapalı, sürekli dedektiflik yapan , ticari hırsları olan hırçın bir fotoğrafçıyım. Sonunda çığırdan çıktım. Çığlık atıyorum.

YSM-melekler korusun beni

12 Yorum
 • Bilkim Orgarun
  12 Temmuz 2011 saat 22:00

  ablam benim yaa seni kim yada kimler üzdüyse çok kızdım bak şimdi:(sadece şunu söyleyebilirim,senin o güzel kalbine sığınamayan başka hiç bir yere sığamaz mutlu olamaz!!

 • Missred
  12 Temmuz 2011 saat 22:02

  Biraz once bana nankorluk eden bir arkadasima sinir olmus, esime onu anlatiyordum ki simdi senin yazini okuyunca iyice delirdim bunlarin sayilari oldukca fazla oldugu icin:(( İnsan her zaman pozitif olamiyor, herseye de gulup gecemiyor ne yazik ki. Su son soylediklerini seninle ayni duzlemde bile hayal edemiyorum kim ima ediyorsa gercekten ayip etmis ama senin basarini boyle kucuk hesap pesinde insanlar etkileyemez, o yuzden ne kadar kizsanda kendi bahcesinde dal bile olamamis insanlarin senin bahcene girip agaclik taslamalarina gul gec sadece.

 • aslı derbent özkan
  13 Temmuz 2011 saat 04:01

  Delirmeyin.. Yurdun olayıdır bu, ekonomi “koyun ekonomi”sidir, iş yapmak kopyalamak üzerinedir, düşünmek ve yaratıcılık ve keşfetme hiç ödüllendirilmemiştir ki 3-5 sene yatırımın nasıl sonuçlanacağı belli olmaz, 3-5 sene sonraya Türkiyenin ne olacağı belli olmaz düşüncesiyle kısa vadeli küçük karlar elde edeyim diye dar görüşlü insanlar vardır bizim ülkede.. burada eğitim şart söylemi de çalışmıyor en eğitimlisinden en cahiline durum bu, aynı sokaktaki aynı konsept mağazalarda cafeler de bundan, karlı sektörlerde aynı işi yapan firmaların pıtrak gibi çoğalması da bundan çünü knowhow ve yaratıcılığa hala para vermeye alışmadık dolayısıyla kopyalayanı alıp ittir kaktır elde ettiğimiz sonuç bize yetiyor. Bunu yakındaki insanların yapması ise dostluğa sığmaz doğrudur ama bu ticaretin olayı sanırım. bu sinir bozukluğuna aldırmaz, kalitenizden ödün vermez, yeteri kadar sabreder ve beklerseniz hakkıyla iş yapabilenler kalacak diğerleri elenecektir:) bu bir teselli midir, değildir, sinir bozukluğu gene sinir bozukluğudur:)

 • Blogcu Anne
  13 Temmuz 2011 saat 06:21

  Yeşim’ciğim, eskiden insanlar kendi aralarında, başkalarının arkasından dedikodu yaparlardı, sosyal mecralar çıkınca onu oraya taşıdılar. Bir nevi kendi kendini tatmin arayışı olsa gerek.

  Sen sanal alem sayesinde tanıdığım en güzel insanlardan birisin. Canını her ne sıktıysa geçsin, gitsin.

 • AYL
  13 Temmuz 2011 saat 07:13

  Benim yüreği güzel arkadaşım seni kimler bu kadar üzdü ise inan onlarda senin dışında bir sebep ile mutlaka üzülürler.. Senin o enerjin ve sevgin bu insanlara yetmediyse onlara bir şey yapılmaz artık..

 • admin
  13 Temmuz 2011 saat 08:01

  Canım hemşom
  Yazdıktan sonra geçti gitti bitti klasik hayat işte…
  Kocaman sevgiler
  YSM

 • admin
  13 Temmuz 2011 saat 08:03

  🙂 Teşekkür ederim
  Hepimizin yaşadığı insanlık halleri
  Susmayı erdem sayarım ama yazmak istedim ki rahatlayayım
  Ne sen ne ben ne de başkası bu tür enerjileri hak etmiyor
  İnsan olan her yerde olur bu iş hayatı özel hayat etc
  Sözüm meclisten dışarı zaten
  Gülemedim yazarken ama şimdi rahatım
  🙂
  Haydi bekliyorum seni ilk başlangıç için
  Sevgiler
  YSm

 • admin
  13 Temmuz 2011 saat 08:07

  Aslı Hanım,
  İş hayatından uzaklaşıp keyifli bir iş yaparken bu tür gereksiz anlara maruz kalmak rahatsız etti beni. Ki çok zamandır susuyorum ve yine derin sessizliğe gömülüp vira yeni projeler diyorum.
  Ama burada yazamayacağım şekilde konu özel hayatı da dahil ederek farklı boyuta getirilince çıktım çileden.
  Yazdım rahatladım geçti gitti
  Atı alan Üsküdar’ı geçermiş. At binenin kılıç kuşananın 🙂 diyorum sadece
  Aileye kocaman sevgiler
  YSM

 • admin
  13 Temmuz 2011 saat 08:09

  Elifcim,
  Güzel yürekli , özü sözü bir, ben gibi olan ve bu benlikte farkındalığı yüksek arkadaşım.
  Geçti gitti söz uçmasın yazı kalsın oldu bu kez.
  Gördüm kü sevenim çok şükretmeliyim.
  Biz harikalıkların içinde olan çok az insanız
  Sevgiler
  YSM

 • admin
  13 Temmuz 2011 saat 08:12

  Canım kadınım
  Kaç yıldır tanırsın beni ve beni bilirsin ben bu tür konuşmayı dahi ayıp sayarım
  Ama bunalınca bir anda kendimi çok rahat ettiğim buraya yazdım duygularımı. Paylaştım ki facebook ve twitter da görüp silsinler kendilerini. Çünkü onlar kendilerini biliyor.
  Gülüp geçiliyor gerisi hayat işte…
  Mucx mucx

 • Sevınc
  13 Temmuz 2011 saat 08:40

  Canım benim,

  Yazdın ve uçtu gittiyse kalbinden ağırlık, hayatından keyifsizlik gerisi boş.
  Yine de sanki… iyi ki oluyor böyle şeyler ki hayatımızdaki ki gerçek insanları tanıma fırsatımız oluyor… Hep sevgiyle…

 • admin
  13 Temmuz 2011 saat 09:08

  Canımsın sen benim
  Yıllar oldu görüşmedik ne anılarımız var Acıbademköy’de. En zor organizasyonda kaçan bulaşıkcı mı istersin? Kavga eden personel mi?
  Hayat işte her renk var ama bazen bir musibet bin nasihatten iyidir oluyor iyi ki de oluyor
  Lütfen görüşelim lütfen
  Mucxx

Yorum Yazın