Benimgibi.com ‘da YSM

-

Her salı benimgibi.com’da sizlerleyim. Hepinizi bekliyorum

YSM-Selfie Bakanı

HAYATINIZ DEĞİŞECEK

Bugün büyük gün. Günlerdir merakla beklediğimiz benimgibi.com bugün yayın hayatına merhaba diyor. Senin gibi, benim gibi bir çok insan burada neler olacak merakla bekliyor. Ben de senin gibi heyecanla neler olacak bekliyorum. Biliyorum buradaki kadınlar; kadın olmaktan gurur duyan ve inanılmaz başarılara imza atmış ahtopot kadınlar. Herkesin farklı yetenekleri ve eteğinde bir çok başarı hikayesi var.   

Bu hikayelerin en başında da yıllar önce ilk sitesini açmanın heyecanıyla hayatına tanıklık ettiğim, ilk görüşmemizde ne akıllı kadın dediğim Benimgibi.com’un kurucusu Pınar Reyhan Özyiğit yer alıyor. Bugün ben buradaysam onun için varım. Bilirim ki Pınar çok Pınar’dır. İsmi gibi süprizlerle doludur. Hep farklı yerlerde, farklı projelerle çıkar. Nasıl pınar suyun kaynağı ise Pınar’da hayatın içinde enerji, duygu ve fikir kaynağıdır. Benimgibi.com da Pınar gibi sevdiğim bir çok kadın var. Bu kadınlar uzun zamandır farklı zamanlarda , farklı duygularla hayatımdalar. Hepsine teşekkür ederim. Hikayelerini de zaman ile size yazacağım.

Kimim ben , neden yazıyorum bunları? Oysa adettendir değil mi? Bir ortama girdiğiniz de önce elinizi uzatır “Merhaba”  dersiniz ardından isminizi söylersiniz. Hadi öyleyse uzatın elinizi tanışalım.

“Merhaba, ben Yeşim Mutlu” Hayat denen kocaman okyanusun bir damlasıyım. Damlalarım sizlerden aldığım damlalarla beslenecek, büyüyecek. Benimgibi.com da annelik üzerine, fotoğraf üzerine, alışkanlıklarım ve hayat üzerine çokça paylaşımda bulunacağız. Çünkü anneyim, fotoğrafçıyım ve 4.çocuğum dediğim bir blogum var. Kızlarım Melis, Maya Su ve Mira’yla ilgili yaşadığım deneyimleri de zaman zaman aktaracağım.

Hayatı her zaman çok sevdim. Hep kendim olmayı seçtim. Kendim olamadığım zaman da kendi olabildiğim hayatı yaşamak için hayat değiştirdim. Bu sebeple çok akıllı olduğum söylenemez. Benden çok mantık , akıl beklemeyin. Duygusalım, kalbimle düşünür iç sesimle hareket ederim. Benimgibi.com’un güçlü ve akıllı kadınlarına hayranım.

Benim en büyük stresim kendimi anlatmak. Konuşurken ve yaşarken hiç sorun yaşamam. Ama konu yazmaya gelince kendimi anlatmayı, yaptıklarımı yazmayı sevmem. Çok zaman yazılı röportajlardan bu sebeple kaçarım. Hayatın içinde farklı hissettiğim, farklı gördüğüm anlar oluyor. Bunu da ancak sizlere sözcüklerimle anlatabilirim. Bu sebeple beni; sözcüklerimle yaşayarak zaman ile görün isterim. Hayatım, yaşadıklarım burada olacak.

Çok bilinir olsa da sizlerle denizyıldızı hikayesini paylaşıyorum. Çünkü ben bu hikayenin uğuruna ve gücüne çok inanıyorum. Bu sebeple de sizlerle tanışırken hikayenin burada olmasını istedim.

“Yazı yazmak için okyanus sahillerine giden bir yazar, sabaha karşı kumsalda dans eder gibi hareketler yapan birini görür. Biraz yaklaşınca , bu kişinin sahile vuran denizyıldızlarını, okyanusa atan genç bir adam olduğunu fark eder. Genç adama yaklaşır:
– Neden denizyıldızlarını okyanusa atıyorsun?
Genç adam yanıtlar;
– Birazdan güneş yükselip, sular çekilecek.
Onları suya atmazsam ölecekler. Yazar sorar;
– Kilometrelerce sahil , binlerce denizyıldızı var.
Ne fark eder ki?
Genç adam eğilir, yerden bir denizyıldızı daha alır, okyanusa fırlatır.
– Onun için fark etti ama…

Bu cevap bilgeyi şaşırtmış ne söyleyeceğini bilememiş. Geriye dönmüş, yazısının başına geçmek üzere kulübesine gitmiş. Gün boyunca birşeyler yazmaya çalışırken genç adamın görüntüsü gözünün önünden hiç gitmemiş. Aklından çıkarmaya çalışmış, ama bir türlü olmamış. Nihayet akşama doğru farketmiş ki, bu gencin davranışının özünü kavrayamamış. Çünkü bu gencin asıl yaptığının; evrende bir gözlemci olmayı ve olup biteni gözlemeyi değil, evrende bir oyuncu olmayı ve fark yaratmayı seçmek olduğunu sonradan anlamış ve utanmış. O gece sıkıntı içinde yatmış. Sabah olduğunda bir şey yapması gerektiğini bilerek uyanmış. Yataktan kalkmış, giyinmiş, sahile inmiş ve o genci bulmuş. Ve bütün sabahı onunla okyanusa deniz yıldızı atarak geçirmiş.”

Benimgibi.com aracılığıyla bir çok  deniz yıldızının  hayatını değiştireceğimize inanıyorum.

Eğer sen de benim gibi düşünüyor; evrende gözlemci değil  oyuncu olmayı ve fark yaratmayı seçiyorsan gel. Seni de benimgibi.com bekliyorum.

Gel, ne olursan ol, gel. Ne olursan ol yine gel..

Gel ki daha da çok çoğalalım.

Yeşim Mutlu kısaca YSM

Hayatınız değişecek!

 

İçeriği Paylaşın

Son Yazılar

Çocuklar için kitaplar

Eylül ayında fantastik edebiyatı çocuklara sevdiren yazar, editör ve Türkçe öğretmeni Ömer Ünal ile yollarımız kitabı aracılığıyla kesişti. Kitabının ismi "Yeşim Taşı...

12 Nisan 2021, Koç Burcunda Yeni ay ve Burçlara Etkisi

Koç Burcunda Yeni ay; 12.04.2021; 22° Koç Burcu Sabian Sembolü;  “Ağır ve değerli ama örtülü bir yük taşıyan pastel renklerde bir kadın” Ruhunun derinliklerinde hangi...

Seni çok sevdik “Clubhouse”

Sosyal medya her zaman yeni yıldızlarını yaratıyor. Tüm dünyada sayısız habere konuk olan bazı kişilerin çok sevdiği bazıların nefret ettiği TikTok uygulaması...

Dijital Dönüşüm: İklim Değişikliğiyle Mücadelenin Anahtarı Olabilir mi?

Dijital bir çağda yaşıyoruz. Ancak yaşadığımız gezegen dijital değil ve kaynakları sınırlı. Çağımızın en önemli sorunlarından biri de hiç kuşkusuz iklim değişikliği.  2020'nin hikayesinin...

2021 Nisan Sosyopix Mag Dergisi

“Clubhouse nedir? Nasıl kullanılır? Davetiyesiz giriş mümkün mü? Uygulamayı beğenmedim nasıl silerim?” Ve çok daha fazlası Sosyopix Mag Dergisi Nisan sayısında.  Sosyopix Mag derginin...

popüler kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yorumlar