Bebek Burçları ve Özellikleri

Ben burçlara meraklı bir anneyim. Hem kendi bebeklerimin hem de doğumlarını çektiğim tüm  bebeklerin burcu, yükselen burcu ve maya burcunu takip ederim.

Her insan doğduğu an itibari ile burcunun ve doğum haritasının özelliklerini taşımaya başlar. Ancak bir bebeğin burcu ile biz yetişkinlerin burçları arasında fark var. Şöyle ki; bebekler bebeklik döneminde ay burcu etkisini taşırlar. 30 lu yaşlara kadar güneş yani reel burcumuz, 30lu yaşlardan sonrada yükselen burcumuzun özelliklerini daha yoğun gösterdiğimizi çok sevgili astrologlar söylüyorlar.

Bizim evde boğa ağırlıklı bir yaşam var. Mutlu Dr Boğa, ben Aslan burcu yükselen terazi, Maya Su balık burcu yükselen boğa, Mira boğa burcu ve yükselen yengeç. Hepimiz bir aradayız. Ama itiraf ediyorum Mira’nın yükselen burcu aslan olsun istedim ama Mutlu Dr, bana öyle söylendi ki doğum saatini ayarlayamadım 🙂 Yengeç oldu minik lokumum.

Meraklılarına işte Bebek Burçları Sevgili Astrolog Oğuzhan Ceyhan’dan:

Her zaman için kendi istediğini yaptıran KOÇ bebeği

Koç bebeği doğumu ile beraber aileyi hızlı ve bolca koşturmalı bir hayata sürükleyecektir. Her konuda önde olmak isteyen Koç bebeği, her şeyi kendi yaşıtlarından önce öğrenmek ister. Zamanından evvel konuşabilir ve yürüyebilir. Koç bebekleri daha erken yaşlarda, ele alınan hiçbir şeyin yarım bırakılmaması gerektiği yönünde disipline edilmelidir. Minik Koç’unuzu nasıl sakinleştireceğinizi hızla öğrenmeniz gereklidir. Bu, sürekli bağırıp veya koşuşturup kendini tüketmesini nasıl engelleyeceğinizi kendisine anlatmanızda da yardımcı olacaktır.

Sakin, kıpırtısız BOĞA bebeği

İnatçı ve sabit olduğundan, onu, bazı şeylerden vazgeçirmek konusunda zorlanabilirsiniz. Örneğin, tek bir oyuncağa bağlanıp sürekli onunla oynama ihtimali, diğer çocuklara göre çok fazla olacaktır. Yeni şeyler denemektense sevdiği şeyleri tekrar tekrar yapmaktan da hoşlanır.Tembel olarak tanımlanamayacaksa da, rahat olmaya ihtiyaç duyar; bu yüzden bildiği yerlerde, bildiği şeylerle vakit geçirmek, ona çok daha uygundur. Onun, yeni olan herşey karşısında duyduğu korkuyu yatıştırmanız, kendine olan güvenini daha çabuk geliştirmesine yardım edecektir.

Farklılık arayan İKİZLER bebeği

Günde bir çok defa üzerini değiştirmek, farklı renklere sahip şeyler giydirmek ile memnun olabilecek İkizler bebeği sahip olduklarından farklı şeylere ulaşma arzusu duyar. Bu arzuyu, eğer herşeyle birden oynama, her nesneyi aynı zamanda kurcalama ve her yerde aynı anda bulunma seviyesine çıkarırsa onu frenlemeniz gerekebilir. Her ne kadar birbirinden farklı şeylere aynı anda konsantre olabilmesi hoşunuza gidecekse de, bu odaklanma yeteneğini ve zekasını tek bir “şey”e yöneltmesini ve bu “şey”i de sonuna kadar götürmesini öğretmelisiniz.

Çekingen YENGEÇ bebeği

Dış dünyaya alışmak için sizin rehberliğinize ihtiyaç duyacak olan Yengeç bebeğine dünyaya alışması için zaman tanımalısınız. Onun duygusal yapısına göre hareket etmeniz gerektiğinin, onu hemencecik kırabileceğinizin farkında olmalısınız. Güleryüz ve öpücüklerden başka birşey istemeyen Yengeç’e sert çıkmak, azarlamak, sadece sizden korkmasına ve uzaklaşmasına yol açacaktır. Midesi hassas olacak olan Yengeç bebeğinin yiyeceklere alışması da zaman alabilir. Ayrıca, yıkanırken en az problem çıkaran çocuklar, Yengeç gibi Su elementi olan burçlara mensuptur.

Dediğim dedik ASLAN bebeği

Eğer Aslan bebeği bir şeyi yapmanızı istemiyorsa, bu durumu kabul etmenizi sağlamak için çeşitli yollar deneyebilir. Bez bağlamak bile bile bazen savaşa dönüşebilir. Gittiği her yerde ilgi odağı olabilir. Olmazsa da sorun çıkarabilir. Her ne olursa olsun kaçınmanız gereken şey, onu, başkalarının önünde küçük düşürecek şeyler yapmamaktır. Zaten, onun güçlü doğasıyla başa çıkmanın yolunun sertlik değil, kalbini ve gururunu okşamak olduğunu da kısa sürede anlayacaksınız.

Titiz BAŞAK bebeği

Başak bebeğinizin daha çok küçük yaşlardan itibaren ne kadar titiz ve detaycı olduğunu göreceksiniz. Farklı malzemeyle bir seferlik hazırlamak zorunda kaldığınız mamayı suratınıza püskürtüp, bu püskürtme sonrası kendi üzerine bulaşan ufak tefek mama parçaları nedeniyle kendisine yeni şeyler giydirmenizi ısrarla talep edebilir. Şımarmaya en az eğilimlidir. Bünyesi zayıf olabilir, bu nedenle sağlığına ve beslenmesine çok dikkat edilmelidir.

Güler yüzlü, değerbilen TERAZİ bebeği

Teraziler, bebeklikte bile uyumlu ve sakin tavırlarıyla dikkat çekerler. Küçük yaşlarında bile temizliğine, elbiselerinin düzenine ne kadar dikkat ettiğini, insanlara karşı nasıl son derece nazik ve terbiyeli tutumlar takındığını görüp şaşırabilirsiniz. Kızdığı zaman insanların hatalarını öne çıkarıp onları yerden yere vurmak yerine sessiz kalmayı tercih edebilir. Sevgi ve uyum ihtiyacıyla doğan Teraziler, sizin de ona uyumlu bir ortam vermenizi ve sevginizi hiçbir zaman duraksamadan göstermenizi isteyecektir.

Gerçeği isteyen AKREP bebeği

Eğer bebeğiniz Akrepse, ilk önce şu “Seni leylekler getirdi,” hikayesini bir kenara bırakın çünkü Akrep’i kolay kolay kandıramazsınız. Gerçeğin ne olduğunu tam olarak çözemese bile, bu gerçeğin, sizin ona anlattığınız şey olmadığını kolayca anlayabilir; eğer ona, küçük olduğu için doğruyu söylemiyor veya bazı şeyleri anlatmayı erteliyorsanız, gözlerini sizinkilere dikip bunu rahatlıkla fark eder. İçgüdüsel olarak, insanların, kendisiyle daha farklı şekilde konuştuğunu anlamış gibidirler ve bundan hoşlanmazlar.

Neşeli ve dışadönük YAY bebeği

Öğrenme isteğiyle dolu, hareketli olan Yay bebekleri , elinin uzandığı her şeyi ısrarla kurcalayabilir, çocukluğunda sonu gelmez sorularıyla sizi bombardımana tutabilir. Hayatı öğrenmek isteyecek ve bu konuda özgür bırakılmayı bekleyecektir. Yay’ın çeşitli yetenekleri olduğunu ve ruh halinin değişimine göre bunlar arasında da gidip geldiğini unutmayın. Ona öğretmeniz gereken başlıca şeylerden biri de, başladığı işi bitirmesi, isteklerine boyun eğerek herşeyi yarım yamalak bırakıp başka alanlara atlayıp durmamasıdır.

Ağırbaşlı ve ciddi OĞLAK bebeği

Oyun oynarken bile, elektrik sigortalarını değiştiren babasının ciddiyetini ve dikkatini gösterebilen Oğlak, kuralların dışına çıkmaktan da uzak durabilir. Düzenli bir şekilde aynı yerde uyumak, yatağı değişince sinirlenmek tam Oğlak bebeğine göre bir harekettir. Doğuştan gelen, her sorunda kendisini sorumlu görme eğilimini bastırmalı ve yeri geldiğinde, kendisini kötü hissetmesine neden olan davranışların neden aslında doğru olduğunu veya yanlış olsa da kötü olarak algılanamayacağını, bu tip şeylerin olmasının doğal olduğunu anlatmalısınız.

Özgür KOVA bebeği

Kontrolü eline alıp kendi istediği yöne ilerlemek isteyecek ve sizi de peşinden sürükleyecek Kova bebeği, yoğun öğrenme isteği içindedir. Katı bir disiplinle büyümek Kova’ya uygun değildir. Onu kısıtlamamalı, yönlendirme yolunu seçmelisiniz. Ona bir yasağı söylediğinizde, hemen bunu çiğnemeye girişebilir. Onu, toplumun yararına yenilikler getirecek şekilde yönlendirmeli, kural tanımaz özelliğini, artık miadını doldurmuş, insanlarının önünde engel teşkil etmeye başlamış tabuları yıkmaya odaklamalısınız.

Duyulu ve hassas BALIK bebeği

Çevrelerindeki her şeyi, iyi ya da kötü olsun, daha bebekliklerinde bile olduğu gibi özümser ve iç dünyalarındaki durumun da bunlar tarafından tamamen etkilenmesine izin verirler. Bu nedenle, bebeğinizin istediği başlıca şey, sevgi ve huzurun sağladığı güvenlik hissidir. Çevrelerindeki olumlu titreşimler, kendilerini iyi hissetmelerini sağlar. Onunla ilgilenirken çok düşünceli yaklaşımlar sergilemelisiniz, aksi takdirde kolayca kırılacaktır. Yaşadığı yer, diğer Su burçları gibi bir duygular ve hayaller dünyasıdır.

4 Yorum
 • Elif
  07 Ağustos 2011 saat 05:58

  Benim ikizlerim koç burcu hiç sevmem hatta sırf koç olmasılar temmuz ayında hamile kalmayayım diye 2 ay geç hamile kaldım 2 ay erken doğup yine koç oldular:)Kader kısmet işte sen istemezsen isteme al bakalım sana 2 tane koç :)Kendimde oğlak burcuyum bakalım nasıl olacak

 • admin
  07 Ağustos 2011 saat 07:37

  Elifcim,
  Ben de Maya Su koç olsun istemiştim 🙂
  Çünkü balık çok zor bir burçtu ve maalesef balık oldu ve evde bize terör estiriyor.
  Koç etkisinden olsa gerek tam bir dominant teyze
  Allah sana kolaylık versin hem de iki tane
  Kaderi bilip seçim yapmaya çalışsak bile öyle yazılmış ki bu düzen biz sadece akışında yüzüp gidiyoruz
  Oğlak burcu severim ben 🙂
  Kocaman sevgiler
  Mucx mucxx
  YSM

 • Fatih
  07 Haziran 2015 saat 10:27

  güzel site.

 • Yeşim MUTLU
  07 Haziran 2015 saat 18:12

  Teşekkürler 🙂

Yorum Yazın