BASF Kids’ Lab ile Çocuklar Kimyayı Sevecek!

BASF’ın Kids‘ Lab projesi kapsamında 24 Nisan‘da İstanbul Modern’de katıldığımız davette Maya Su ile harika zaman geçirdik. Kişisel olarak bu tür toplantılara kızlarımı nadir götürürüm. Hem konunun Maya Su’nun ilgi alanı olması hem de bu buluşmada interaktif deney vb yapacak olmaları ilgimi çekti. Mira’yı yuvada bırakarak anne kız katıldık. Etkinlikte canım Ayça Oğuş ve Erin ile karşılaşmak günümüzün en güzel süprizi oldu. Arkadaşlarımla olmak bana ayrı keyif veriyor. İstanbul’un kötü yanı sevdiklerimiz ile çok az zaman geçirebiliyoruz ki neyse ki bu etkinlikte az da olsa hasret giderdik. Dr Köpük ile de #selfie çekmeyi ihmal etmedik 🙂 

selfieYSM&Ayca

İstanbul Modern bizim çok sevdiğimiz bir mekan. Hele cafe kısmı benim en favori mekanlarımdan. Basf’ın ev sahipliği de bu cafede gerçekleşti. Açıkçası çocuklar atölyede zaman geçirirken biz anneler de kahve içeriz vb diyordum. Lakin öyle değilmiş. Biz ve çocuklar için incelikli, detaylı ve naif hazırlanmışlar. 

BASF çocuklara kimyayı sevdirmek için sadece deney etkinliğini yapmıyor. Türkiye çapında gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk çerçevesinde her ilde bir okula kimya laboratuvarı kurmaya başlamışlar. Toplamda 81 il/ lise de  bu laboratuvarlar kurulacak. Açıkçası bu benim için çok mutluluk veren bir haber oldu. Bir çok okulun kimya laboratuvarının bu şekilde kurulacağını bilmek çok anlamlı geldi ve tebrik ettim kendilerini. Gerçekten elini taşın altına koyan ve bunu iyi yapan firmalara saygım sonsuz. Ve hep söylediğim gibi sosyal sorumluluk için bu blogda her zaman yerleri hazır.

Fotoğraf Tolga Avcı

Fotoğraf Tolga Avcı

Nedir BASF Kid’s Lab peki?

Hayatın içinden deneylerle 6-12 yaş gurubundaki çocuklara, kimyayı sevdiren Kids’ Lab Projesi kapsamında; çocukların kimyayı güvenli yollarla daha yakından tanıması; görerek, dokunarak deneyimlemesi amaçlanıyor. Kids’ Lab’i ziyaret eden çocuklar; özel eğitmenler eşliğinde, zararsız maddelerle interaktif deneyler yaptıktan sonra, BASF’nin verdiği eğitici hediyelerin sahibi oluyor.

DSC_1885

Fotoğraf Tolga Avcı

BASF, geçen yıl 6 bin çocuğun kimya ve bilimle tanıştığı Kids’ Lab’te bu yıl da 5 bin çocuğu ağırlamayı hedefliyor. Kids’ Lab, her ayın 4 günü İstanbul Modern’de, çocukların özel eğitmenlerle gerçekleştireceği deneylere ev sahipliği yapacak. Kids’ Lab’te ilk olarak suyun depolanması (water storage)  deneyi yapılacak ve yıl içinde çocuklara yepyeni deneyler yapma fırsatı sunulacak.

Rezervasyon sistemiyle ziyaretçilerini ağırlayan Kid’s Lab’e katılım için 0212 334 73 16 numaralı telefonu arayarak rezervasyon yaptırmak gerekiyor. BASF aktivite günlerini “BASF.KidsLabTurkey”, “BASF.Turkiye” adlı Facebook hesaplarından duyuracak.

Bu keyifli gün için teşekkürler BASF ailesi..

YSM

Fotoğraf Tolga Avcı

Fotoğraf Tolga Avcı

BASF Hakkında

Dünyanın lider kimya şirketi BASF olarak portföyümüzde; kimyasallardan plastiklere, bitki koruma ürünlerinden petrol ve doğalgaza kadar birçok ürün yer alıyor. Ekonomik başarıyı, sosyal sorumluluk ve çevresel korumayla birleştiriyoruz. Toplumun bugüne ve geleceğe dair ihtiyaçlarını karşılamak adına, hemen hemen bütün endüstriyel alanlarda bilim ve inovasyon aracılığıyla müşterilerimize hizmet sunuyoruz. Ürünlerimiz ve çözümlerimizle kaynakların korunmasına, sağlıklı gıda teminine ve hayat kalitesinin artırılmasına katkı sağlıyoruz. Kurumsal hedefimiz doğrultusunda; sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz. 2012 yılı sonu itibarıyla dünya çapında 110 binin üzerinde çalışanı bulunan ve bu dönemde satışları 72,1 milyar Avro olarak gerçekleşen BASF’nin hisseleri Frankfurt (BAS), Londra (BFA) ve Zürih (AN) borsalarında işlem görüyor. BASF hakkında daha ayrıntılı bilgiye www.basf.com adresindeki internet sitesinden ulaşılabiliyor. 

İstanbul Modern Hakkında

İstanbul Modern Sanat Müzesi, Türkiye’nin sanatsal yaratıcılığını kitlelere ulaştırmak ve kültürel kimliğini uluslararası sanat ortamıyla paylaşmak amacıyla disiplinlerarası etkinliklere ev sahipliği yapan bir müzedir. Modern ve çağdaş sanat alanlarındaki üretimleri uluslararası bir yönelimle koleksiyonunda toplar, korur, belgeler ve sergileyerek sanatseverlerin erişimine sunar. Türkiye’de modern ve çağdaş sanat sergileri düzenleyen ilk özel müze olarak 2004 yılında, İstanbul Boğazı’nın kıyısındaki 8.000 metrekarelik bir alanda kurulmuştur. Süreli ve sürekli sergi salonları, fotoğraf galerisi, video alanı, eğitim ve sosyal programları, kütüphane, sinema, kafe ve mağazası ile çok yönlü bir hizmet alanı sunar. Müzenin koleksiyonları, sergileri ve eğitim programları, her kesimden ziyaretçiye sanatı sevdirmeyi ve onların etkin biçimde sanata katılmasını sağlamayı hedefler.

Yorum yok

Yorum Yazın