BAJA TROIA TÜRKİYE’DE ZORLU CUMARTESİ

İSOFF’un Major İş Geliştirme ve Yatırım AŞ ana sponsorluğunda organize ettiği Uluslararası Baja Troia Türkiye’de, Cuma günü hız ağırlıklı etaplarda yarışan ekipler, bugün (24 Eylül Cumartesi) Ortaca, Serçiler, Karapınar üçgeninde koşulan off-road ağırlıklı kısımları da olan Marpessos 1 ve Marpessos 2 etaplarını kat ettiler. Çanakkale merkezden yaklaşık 30 km uzakta Özel Etap Startı alan yarışçılar arasında yoldan çıkan ve takla atan ekiplere SOS ve Rescue araçları ile müdahale yapıldı. 

10.35’de eski KİPA önündeki Terzioğlu Vakfı arazisinde kurulan TROIA Etabına seyirciler yoğun ilgi gösterdi. Redbull’un müzikler ve anonslarla renklendirdiği etapta oldukça heyecanlı bir yarış yaşandı. Start çizgisinden aynı anda çıkan 2 araç, birbiri ile kesişen iç ve dış parkurları 3 kez geçerek finiş çizgisine en kısa sürede gelmek için yarıştılar. Parkurların kesişim noktasında yer alan tünel ve köprü geçişi özellikle ilgi odağı oldu. 

Seyirci Etabının ardından Marpessos etabını bir kez daha geçen ekiplerden bazıları mekanik arızalar ve yoldan çıkmalar nedeni ile finiş göremediler.

Baja Troia Türkiye 3. Günün ardından Geçici neticeler açıklandı. Ralli Klasmanında SSV sınıfında Bulgar ekip Murat Kapanoğlu – Aleksandar Trendafilov ilk sıraya yerleşirken, 2. Sırada Mert Öztiryaki Ömer Güneş, 3. Sırada Rally Raid Team Türkiye Eylem Tekin – Nuri Peri yer aldı.

Otomobil grubunda Rally Raid Team Türkiye Mert Becce – Sertaç Tatar ilk sırada yer aldı. 2. Sırada İtalyan Antonio Ricciari – Marosi Simona, 3. Sırada İtalyan Moro Stefano – Manoni Daniele yer aldı.

Açıklanan Geçici neticelere göre Raid grubunda da ilk sırada Erdem Ömür – Kerem Kileci, 2. Sırada Ahmet Terece – Ulaş Germen, 3. Sırada Caner Okumuş – Ertuğ Örentel yer aldı.

Baja Troia Türkiye’nin Pazar günü start alacak son gününde Bayramiç çevresinde 98,7 km’lik Gordos etabı koşulacak. Yarış Özel Seyirci Etabı TROIA ile sona erecek. 

Yarışın Ödül Töreni 25 Eylül 2022, saat: 21.00’de Truva Meydanında yapılacak.

İSOFF

Yorum yok

Yorum Yazın