Aşkın Fotoğrafı Çekilir Mi?

Şubat ayı geldi bile. 🙂 14 Şubat Sevgililer günü’nü içinde barındıran bu ayda hepimiz için sağlık, huzur ve bol fotoğraf dolu günler diliyorum.

Sizi bir sır vereyim mi? Harika fotoğrafların sırrı çok basittir. “Neyi sevdiğinizi keşfedin ve onu fotoğraflamaya odaklanın.” Fotoğrafçılığı basit tutun ve sevdiğiniz şeyleri fotoğraflayın. Gerisinin nasıl hızlı geldiğini göreceksiniz.

Madem içinde “ sevgililer günü” barındıran bir ayın içerisindeyiz o zaman biraz aşktan biraz fotoğraftan konuşmamıza kimse hayır demez.

Gelin hep beraber “Aşkın fotoğrafı” nı konuşalım. Bana göre aşkın fotoğrafı portre demek. Çünkü portre fotoğrafı insanı en iyi anlatan yollardan biridir.

Aşk dolu fotoğraflarınızı çekerken aşkın yansıtılması, arka plan, ışık, renkler, mekan kullanımı ve o an dediğimiz kritik anı yakalamak önemlidir. Size fotoğraf nasıl çekilir gibi temel teknikleri yazmama gerek yok. Elinizde ki kamera ya da akıllı telefonunuz ile en doğal aşk fotoğraflarını nasıl çekersiniz gelin onu konuşalım?

Aşkın fotoğrafını çekerken;

İki kişi arasındaki romantizmi yakalamak kadar ne güzel olabilir?

Romantik aile portreleri, sarılmalar, öpücükler, kucaklamalar ve kahkahalar gibi kareler hepimizde duygu uyandırır. Romantizm yaratmak için uğraşmaktansa, aranızdaki bağa ve sevgiye odaklanın .

Her zaman doğallığa odaklanın

Anın tadını çıkarın. Sarılmak, öpüşmek, yürümek, konuşmak, gülmek, kucaklaşmak hepsi aşkın içinde 🙂 

Yakınlaşın

Fotoğraf çekerken doğal olamıyorum diyorsanız en azından birbirinize yaklaşın.  Birbirinizin gözlerinin içine bakmanın yarattığı romantizmi yakalayın .

Güzel Sözler Söyleyin

Fotoğraf çekerken birbirinize güzel şeyler söylemeniz gerginlik hissinizi azaltabilir ve her zaman gülümsetir.

Dans edin, müziğin tadını çıkarın

Fotoğraf çekerken müzik açmak, Dans etmek beden dilinizi rahatlatır ve karşınızdaki kişiyle etkileşime geçersiniz. Dans ederken el ele bir kare, ya da yüze dokunan bir kare hoş olmaz mı?

Sevgiyi Hissedin 

Kucaklaştığınızda, yakınlaştığında ve fotoğraf çekmekten keyif aldığınızda, harika fotoğraflar ortaya çıkar.

Bol bol gülümseyin

Fotoğraf çekmek bir görevmiş gibi düşünmeyin. Bol bol gülümseyin, gülün güldürün. Bizden en komik kareler en unutulmaz anılar olur.

Fotoğraf çekmek eğlencelidir

Birbirinizin modeli olun. Poz verin verdirin. Belki içinizde muazzam bir fotoğrafçı yatıyor kim bilebilir ki?

Benzersiz olun!

Instagram ya da pinterestten çıkma kareler yerine kendi özgün fotoğraflarınızı yaratın. Hem sizi sizden daha iyi kim tanıyabilir ki…

Aşk ile çektiğiniz fotoğraflar duygular kadar herkesin anılarında güzel bir yer bırakır. 

Bazen binlerce söz söylemek istersiniz ama düşüncelerinizi anlatan bir fotoğraf karesi size yardımcı olur. Emin olun ki ilişkiniz, aşkınız, aileniz, evcil dostlarınız ya da en sevdiğiniz kişi ile çekilmiş fotoğraflarınızı izlemek her zaman iyi hissettirir. 

Aşk ile fotoğraf çektiğinizde çıkan sonucu görmekten keyif aldığınızda, aşkın ve tutkunun da fotoğraflarınızda yer aldığınızı göreceksiniz 🙂 

Yazıyı okuduktan sonra bana da fotoğraf göndermeyi unutmayın. Paylaşalım, çoğalalım. 

Aşkınız ve ışığınız bol olsun. 

Yeşim Mutlu 

Yorum yok

Yorum Yazın