Akıllı Çocuk Telefonu Böyle Olur!

Günümüzde tüm çocuklar teknolojinin tam ortasında doğuyor. Bebek haberi alındığı andan itibaren her ay yapılan ultrasonla bebeğin daha doğmadan fotoğrafı çekiliyor, belirli ay sonrasında cinsiyet öğreniliyor. 9 ay sonunda da beklenen mucize gerçekleşiyor. Doğum sırasında fotoğrafçı tercih edilmese bile aile akıllı telefonunu ameliyathane görevlisine vererek bir kaç kare ile bu anı belgeliyor. Her bebek gibi doğan büyüyor ve zaman ile ellerinden tablet, telefon hali başlıyor.

Kim ne derse desin çocuğumu teknolojiden uzak yetiştirmek istiyorum dese de teknoloji çok zaman hayat kurtarıyor. Anne olarak kızlarımın teknoloji ile arasını kontrol altında tutma taraftarıyım. Bizim evde teknoloji limitler dahilinde kabul. Herkesin hayatı kendine özel ve kararları onlar için doğrudur. Bu sebeple yazıyı okurken lütfen kişisel algılamayın. Ben akıllı telefon vb almanın bir yaşı olduğunu düşünen geleneksel yapıdayım. Melis ve Maya Su için akıllı telefonu okul gezisi sebebiyle almıştım. Mira henüz küçük ama o da “benim neden telefonum yok” diye söyleniyor. Kendisine durumu açıklasam da anlamak istemiyor. Bir yandan da ona ulaşabilir olma duygum da ağır basmıyor değil. Hele günümüzde eski ortamların olmayışı, güvenlik ihtiyacının farklı boyutta olması sebebiyle  bir yol bulmayı düşünmekteydim ki imdadıma “Wiky Watch Akıllı Çocuk Telefonu” yetişti. Akıllı telefon başka akıllı saat başka bunu da en baştan belirteyim.

Çok endişeli ve evhamlı bir anne değilimdir. Yine de okuduğum haberler ve duyduğum olaylar beni etkiliyor. Son bir yıldır serviste unutulan çocuklar ile ne kadar çok haber okuduk! Allah kimseye yaşatmasın, böyle bir durumla karşılaştırmasın.

Wiky Watch akıllı çocuk telefonu “nedir, ne değildir?” diye araştırırken arkadaşlarım Enise ve Elif imdadıma yetişti. Onların aracılığıyla “Wiky Watch Akıllı Çocuk Telefonu” bilgilendirme buluşmasına katıldım. Bu buluşmaya ait notlarımı aşağıda sizlerle paylaşıyor olacağım.

O güne ait canlı yayın videosunu sevgili Şebnem Seçkiner’in facebook sayfasından ve sevgili Elif’in ürün hakkında bilgilendirici videosunu youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Wiky Watch Akıllı Çocuk Telefonu Nasıl Çalışıyor?

Saat görüntüsünde olan Wiky Watch’i kullanabilmeniz için sim karta ihtiyacınız var. Herhangi bir operatöre ait sim kart ile çalışan akıllı çocuk telefonu için mutlaka internet ve dakika yeterli olması gerek. Bilgilendirme toplantısında yetkililer 1 GB internet yeterli dediler.

iOS ve Android’den “SeTracker” uygulamasını indirdikten sonra çocuğunuzun nerede olduğunu harita üzerinden takip edebiliyor, kimlerin onunla iletişim kuracağına karar verip, belirlediğiniz alan dışına çıktığında ise mesaj alabiliyorsunuz. Yine harita üzerinden çocuğunuzun eve dönüşte hangi yolları kullandığını da harita üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz. Adım sayar ve kalori takip gibi temel sağlık verilerini de tutan cihaz ile telefonlaşmak veya mesajlaşmak da mümkün.

Acil durum için S.O.S tuşu bulunuyor. SOS tuşuna basıldığında, çocuğunuzun son konumu önceden belirlemiş olduğunuz isimlerle paylaşılıyor. Telefon çocuğun kolundan çıktıysa ve tekrar koluna takılmadıysa size uyarı mesajı geliyor.

Wiky Watch’un üç farklı modeli , farklı renk seçenekleri var. Kızım için pembe Wilky 2’yi tercih ettim.

Wiky 1 Tuşlu, 10 numara kayıt edilebiliyor. Fiyatı 499 TL

Wiky 2 Dokunmatik ekran , 15 numara kayıt edilebiliyor. Fiyatı 599 TL

Wiky 3 Kamerası var, fotoğraf çekip size gönderebiliyor. Turkcell bayilerinde satılıyor. Fiyatı 649 TL

Neden Wiky Watch Almalıyım?

 • Wiky Watch Akıllı Çocuk Telefonu 4-12 yaş çocuklar için uygun. Çocuğum küçük saat kullanamaz ama yuvaya da gidiyor merak ediyorum derseniz çantasına koyarak gps takibi yapabilirsiniz.
 • Acil durumlarda tek tuşla acil çağrı ve konum gönderme özelliği
 • Harita üzerinden konum takip etme özellikleriyle çocuğunuza güvenli takip edebilirsiniz.

Nereden, Nasıl Alırım?

Daha fazla detaylı bilgiye www.wikywatch.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.  Web sitesi bana yeterli gelmedi bir de sesli konuşayım derseniz 0 216 348 93 93 ya da 0 545 348 69 23 numaralı telefonları arayabilirsiniz. YSM saati beğendim ben de almak istiyorum derseniz de 14 Mart 2018’e kadar www.bi10.com web sitesinden W22018 koduyla yüzde 5 indirim imkanınız var 🙂

Çocuğumdan her daim haber alabiliyor olmak Wilky Watch ile mümkün. Yaşasın teknoloji 🙂

YSM

16 Yorum
 • Aynur Özcan
  14 Şubat 2018 saat 11:47

  benzerini Aliexpressten 4te 1i fiyatına alabilirsiniz !

 • Yeşim MUTLU
  14 Şubat 2018 saat 16:42

  Bilgi için teşekkürler

 • Elif bademlebuduk
  14 Şubat 2018 saat 18:45

  Açıkçası yurt dışı sitelerden elektronik almayı tercih etmem çünkü teknik servis ya da başka bir problem olduğunda muhatap bulmak ve ilerlemek çok zor oluyor

 • Yeşim MUTLU
  15 Şubat 2018 saat 06:04

  KAtılıyorum Elifcim, bir arıza çıksa muhatap bulmak zor

 • Buğra Yazar
  16 Şubat 2018 saat 07:41

  günümüz çocukları için icat edilmiş harika bir ürün.

 • Yeşim MUTLU
  16 Şubat 2018 saat 08:55

  Yorumunuz için teşekkür ederim 🙂

 • Mustafa
  16 Şubat 2018 saat 12:17

  Gerçekten küçük çocuklar için güzel bir ürün..

 • Yeşim MUTLU
  16 Şubat 2018 saat 12:43

  Kesinlikle, yorum için teşekkürler

 • annegram
  18 Şubat 2018 saat 09:22

  çocuklar için harika ürün

 • Yeşim MUTLU
  19 Şubat 2018 saat 14:58

  Teşekkürler

 • alex
  25 Mart 2019 saat 12:06

  günümüz çocukları için icat edilmiş harika bir ürün.

 • Yeşim MUTLU
  01 Nisan 2019 saat 11:24

  Teşekkürler değerli yorumunuz için

 • Gökşen SOHTAOĞLU
  25 Ağustos 2019 saat 11:16

  Çocuklar için düşünülmüş güzel bir ürün

 • Yeşim MUTLU
  26 Ağustos 2019 saat 10:55

  Kesinlikle 🙂

 • Nazmiye
  23 Aralık 2020 saat 20:20

  Harika bir ürünmüş 🙂

 • Yeşim MUTLU
  25 Aralık 2020 saat 09:49

  Teşekkürler

Yorum Yazın