Çek bir #lovefie!.

Bazı yazılara nereden başlasam bilemiyorum. Öyle mi yazsam böyle mi yazsam derken hop kelimeler kendiliğinden akmaya başlıyor. Yazdıklarımı okurken bile dünya küçük diyeceksiniz. Geçtiğimiz zamanlarda (affedin tarihi hatırlayamıyorum) blogger anne-baba toplantılarımızın birinde blogger arkadaşımız Hasene Ay en son projesini “AfilliKitap” bloggerlara anlatmıştı. O gün gidemedim ama aklımda hep Afilli Kitap ile tanışmak vardı. Malum fotoğrafçıyım ve hayatımız fotoğraf albümü düzenlemekle geçiyor. Size aşağılarda ” Afilli Kitap’tan Çek bir #lovefie!. “nedir ne değildir yazacağım ama asıl hikayeyi okuyun. Hasene ile bir sürü proje konuştuk ettik ama hiç birini yapamadık olmadı. Zaten bazen böyle olur. Nedense olmayınca olmuyor benim hayatımda. Sonra benim doğum fotoğraflarını çektiğim ve çok sevdiğim sevgili annelerimden Aslı, bir gün bana bir mail ile AfilliKitap’tan ve arkadaşı Sertaç Yerlikaya’dan bahsetti. Aslı’ya AfilliKitap hakkında bilgim olduğunu Sertaç ile mutlaka kahve içececeğimizi yazdım. Yıl 2013 Ağustos. Gel gör ki biz ne kahveyi içebildik ne de bir araya gelebildik. Ama bu süreçte ben “AfilliKitap” ile haşır neşir olmadım değil.

Afilli_2014

Malum  “Afillikitap ” foto kitap hazırlama servisi sunuyor. Nasıl mı? Haklısınız foto kitap bazılarınıza yeni gelebilir. Ama günümüz dijital dünyasının fotoğraf albümü artık bu şekilde hayata geçiyor.  Afillikitap da burada devreye giriyor. Online olarak internet üzerinden Afillikitap sitesine giriş yapıyorsunuz. Bilgisayarınıza program indirmeden facebook’a fotoğraf yükler gibi fotoğraflarınızı yükleyip hazır temalarla Afillikitap’ı hazırlıyorsunuz. Hatta facebook ya da instagram’daki fotoğraflarınızı kullanarak yapmaksa 10 dakika sürüyor. Siparişiniz 7 gün içinde basılıp ciltlenip istediğiniz adrese gönderiliyor. Bu kadar basit. 

Fotoğrafçı olarak bana sorulduğunda fotokitap nasıl hazırlanır, nasıl yol izlenir vb anlatıyorum Ama bugüne kısmetmiş bu kadar detaylı yazmak. Bir yarışma benim aklıma neler getirdi. Geveze YSM susmaz ki ille anlatacak. Ama ne yapayım konu fotoğraf olunca titizim. Size hatırlatmakta fayda var. Afillikitap’ın görselinde de yazdığı gibi gibi her bilgisayar, telefon bozulur, basmazsanız fotoğraflar birgün kaybolur. Gerçekten ben bile bunu yaşadıktan sonra sizin yaşamanız çok normal. Dolayısıyla harika anılarımızı dijital ekranlarda değil de düzenli olarak fotokitap haline getirirsek kendinize muhteşem bir hediye vermiş oluyoruz. hem pratik hem hesaplı. Benden size yine küçük bir öneri, iphone ya da dijital kamera fotoğraflarınızı aylık olarak yedekleyebilirsiniz. Hatta her yılın başında bir yıl klasörü açarak ay , ay fotoğrafları indeksleyip sonra kolaylıkla fotoğrafları seçebilirsiniz. Ayların içinde de size en güzel fotoğraflarınızı seçmek kalıyor sadece. Nasıl yaparım diye korkmayın. AfilliKitap ta sizin için bulunmaz hint kumaşı vallahi. Hem pratik hem de her bilgisayar ile uyumlu. mesela ben bir foto kitap servisi ile MAC uyumlu olmadığı için çalışamıyorum mesela 🙂

En çok sorulan sorular olduğu için yazmadan geçemedim. YSM , hangi fotoğraflardan nasıl fotokitap yapabilirim diyorsunuz ya hani işte madde madde özetledim size:

SertacYSMSinemAfillikitap

Sertaç, Yeşim; Sinem 04 Nisan 2014 14.14 🙂

  • Biz anneler bebeklerimizle ilgili neredeyse kakalarını dahi saklayacak hale geliyoruz. Kanatlarımız acayip kabarıyor. Bebeğiniz için ilkleri albümü yapabilirsiniz. İlk gülücük, ilk banyo, hediyeler, tebrik notları, ilk sözler…. Bunu kişiselleştirerek ister babaanne ister anneanne herkese verebilirsiniz.
  • Yine çocuklarımızın doğum günü fotoğraflarından tüm arkadaşlarına her birinin kapağına ismini yazarak ‘Sevgili  arkadaşım Kaan’a ‘ gibi çok özel bir hediye hazırlanabilir.
  • Sevgilililer günü/ evlilik Yıldönümü bla bla her gün için aklınıza gelen ‘seni sevmemin 10 nedeni’ gibi fotoğraflı bir afillikitap neden olmasın 🙂
  • Evlilik yıldönümünde siyah-beyaz fotoğraflarla, çocukluktan bugüne gelişiniz ve beraberliğinizin en güzel anlarından bir afillikitap yapabilirsiniz
  • Mutlu anlar kitabı , en mutlu olduğunuz anların fotoğrafları ile bir afillikitap hazırlayıp arkadaşınıza hediye edebilirsiniz.
  • Çocukların sınıf fotoğrafları ve okul faaliyetlerinin resimlerinden sınıf yıllığı yapabilirsiniz.

Ay bana yine çok yazdırdınız. Aa yeter ama ben daha size “Afilli Kitap 1 yaşında ve Çek bir #lovefie”  hikayesi anlatacağım. 4 Nisan 2014 günü Sinem ile Bebek’te muhteşem bir günde bir araya geldik. Sohbet, kahve derken ya bir arkadaşım ile görüşmem var arasam senin için sakıncası olur mu dedi. Ay olur mu hiç vb derken belki tanırsın “Afilli Kitap’ın kurucu ortağı deyince aaa kim oldum. Sinem, Sertaç deyince ben de kıvılcımlar. Oley dedim Sinem, ne olur ara biz aylardık senkronize olamıyoruz . Bahane olur ve ne güzel şu kahveyi içeriz dedim. İşte o gün biz Sertaç ile yüz yüze tanıştık ve üçümüz o kadar keyifli zaman geçirdik ki anlatamam. Sertaç da benim gibi proje kadını. Sinem desen zaten öyle. Üçümüz iki dk içinde Sertaç’ın “Afilli Kitap 1 yaşında” kutlamalarına bizim de desteğimiz olsun dedik. Malum YSM olarak en sevdiğim yer instagram. Sertaç’a instagram da bir yarışma yapsana , adı da #lovefie olsa dedim. Sertaç tabiki neden olmasın biz ekiple konuşalım onlara da uygunsa hep birlikte 1.yaşımızı kutlayalım dedi. Ve mutlu son…

Print

Şimdi “Çek bir #lovefie”  yarışması için neler mi yapacaksınız?

Öncelikle ister akıllı telefonunuz ister dijital kameranızla fotoğraf çekeceksiniz. Çektiğiniz fotoğrafları 14 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında #lovefie ve #afillikitap hashtagleri ile instagram da paylaşacaksınız. İstediğiniz kadar fotoğraf paylaşabilirsiniz. Aşkı, sevgiyi , mutluluğunuzu anlatın benden size söylemesi. Paylaşılan fotoğraflar arasından en çok beğenilen 10 #lovefie’nin sahiplerine AfilliKitap hediye edilecek. Veeeee   Çek bir #lovefie yarışmasının birincisi ise bendeniz ile çok özel bir çekimin yıldızı olacak.  Ayrıca Afillikitap’ın ilk yaşına özel hediyeleri “Çek bir #lovefie” ile sınırlı değil! Afillikitap, birinci yaşı nedeniyle fotokitap hizmeti alan ilk 1000 kullanıcısına da Afilli Mini Yatay’ı hediye ediyor.

Siz daha fazla bilgi almak nedir bu AfilliKitap diyorsanız şu adreslere göz atın yeter.

Yarışma için : www.afillikitap.com/cekbirlovefie 

Fikrim var öneride bulunacağım derseniz  http://blog.afillikitap.com

Lovefiemiz bol olsun.

YSM-AfilliFotoğrafçı:)

Yorum yok

Yorum Yazın